Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA

Dolné Vestenice - Neded 1:3 (1:0)
Domáci sa chceli po dvoch prehrách rehabilitovať. V 13. min sa ujali vedenia gólom Papranca z priameho kopu z 20 m. Na druhej strane Rožník mieril do bočnej siete. V 31. min prenikol po pravej strane rýchly Molnár, no jeho prudký center Rožník poslal tesne vedľa. V 37. min sa nešťastne zranil Laurinec, ktorý potom domácim citeľne chýbal. Začiatok druhého polčasu patril Nededčanom (hoci im chýbal dovolenkujúci tréner Filip), ktorí otočili v priebehu jednej minúty skóre. Po obrovských chybách obrany sa dvakrát presadil najlepší hráč Rožník. Domáci sa snažili aspoň o vyrovnanie, no nedokázali sa presadiť. Neded si už víťazstvo nenechal vziať, v 85. min ho ešte poistil gólom Tvrdoňa po ďalšom „okne“ v obrane domácich.
Góly: 13. Papranec - 49. a 50. Rožník, 85. Tvrdoň. ŽK: Gajdoš, Papranec - Čenteš, Molnár. R Peťovský, 250 divákov.
VEGUM: Jurenka - Ďuriš, Kurbel, Stručka, Gajdoš, Dvonč (61. Harag), Cíger, Cserge, Laurinec (37. Zuzula), Kľačanský, Papranec. Tréner D. Uškovič.
MILAN VÁŽAN

V. Ludince – Myjava 2:0 (1:0)
Hostia sa predstavili ako sebavedomé mužstvo. Zo začiatku sa hral opatrný futbal, nikto nechcel urobiť chybu. V 17. min. odvrátil Kosákov center obranca, no zakrátko si diváci zatlieskali. To Konc vysunul Šáteka, ten mu loptu vrátil a prvý menovaný bez problémov rozvlnil sieť – 1:0. O päť minút sa rútil sám na Solničku Hlaváčik, ale trafil len do nôh. Hostia mali v ďalších fázach viac loptu, no vyťažili z toho len priamy kop, ktorý letel nad. Hneď po obrátke predĺžil Šátek Kosákov center na Maďara, ktorý z 11 metrov bombou pod brvno zvýšil. Hráči Myjavy sa síce snažili znížiť, ale centrované lopty domáca obrana odvracala.
Góly: 21. Konc, 49. Maďar. R Santa, ŽK: Šátek – Kvasnica, Černáček, ČK: Černáček. 200 divákov.
SLOVAN: Solnička – Kumančík, Stančík, Kvasnica, Bruško (62. Hesek), Zverec, Kosík, Kotula, Rác, Černáček, Kročian (46. Hyža). Tréner V. Hyža.
IGOR ZELNÍK

Šamorín - Dubnica B 0:0
Už v 10. min. pálil Ambrus vysoko nad. Potom si nebezpečný center Ľuptáka spracoval Duga, no strieľal vedľa Pörsökovej brány. Prvá čistá gólová šanca Šamorína sa zrodila v 28. min., po peknej kombinácii sa zmocnil lopty Kiss, no z 8 m trestuhodne prestrelil svätyňu. Pred prestávkou obrana hostí stratila na 16-tke loptu, presná Molnárova prihrávka našla Buchela, ten však napodobnil Kissa. Po hodine hry našiel rýchlik Kiss Fehéra, jeho strelu z ostrého uhla zastavila žrď. V 76. min. hrubú chybu stopérov hostí nepotrestal Buchel, z uhla minul odkrytú bránu. Jediný nebezpečný protiútok hostí na bránkovej čiare hasil Jáger. V závere Kiss z voľného kopu z 20 m opečiatkoval žrď.
R Mizerák, ŽK: Stratený, 200 divákov.
MFK: Igaz – Zimen, Chmelík, Duga, Božoň, Ľupták, Struška, Straka, Ulrich (62. Gorelka), Stratený (74. Beňo), Strhan (87. Petrík). Tréner D. Kramlík.
ERVÍN SARMANY

L. Rovne – Galanta 0:1 (0:1)
V 2. min vyrazil Kováč strelu Gerčáka na roh a v 10. min Jančovič mieril nad. O desať minút hosťujúci Špánik prestrelil bránu. Galanta sa ujala vedenia v 38. min, keď Méry hlavou po rohu poslal loptu do siete. Sklári mali šancu v 45. min, ale Václavík mieril vedľa. Druhý polčas začali lepšie hostia a v 46. min Kováč chytil šancu Špánika. Kristín namiesto strely po úniku zle prihral a v 59. min Mišún hlavou poslal loptu ponad brvno. Dvakrát nemal šťastie Jančovič a na druhej strane ho napodobnil Gögh. V 79. min Kováč zazračne vyrazil strelu Špánika aj bombu Gögha. Pokusy domácich ku gólu neviedli a hostia si odviezli nečakane tri body.
Gól: 38. Méry. R Otiepka, ŽK: Martinka, Ptáček, Kecík, Jančovič, Šálka, Špánik, 200 divákov.
CRYSTAL: Kováč – Martinka, Lukšík, Verchola, Ptáček, Kristín, Šebo (67. Havier), Raninec, Václavík, Kecík (46. Mišún), Jančovič. Tréner P. Gabriš.
STANISLAV DETKO

Ostatné výsledky: Ludanice - P. Bystrica 3:0 (0:0), Domaniža – ČFK Nitra 1:0 (1:0), Štúrovo – Nové Zámky 0:4 (0:1), Gabčíkovo – Topoľníky 0:4 (0:1)

1. Nové Zámky 3 3 0 0 8:0 9 (+6)
2. Neded 3 2 0 1 9:3 6 (+3)
3. V. Ludince 3 2 0 1 7:3 6 (0)
4. Topoľníky 3 2 0 1 5:1 6 (+3)
5. Ludanice 3 2 0 1 5:1 6 (0)
6. Galanta 3 2 0 1 3:2 6 (+3)
7. Domaniža 3 2 0 1 2:5 6 (0)
8. Led. Rovne 3 1 1 1 3:2 4 (-2)