Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Tr. Teplá – Tr. Turná 4:1 (2:0)
V upršanom popoludní začali aktívnejšie domáci, keď šance nepremenil Blaho a Šubert. V 11. min pohrozil hosťujúci Sivák, ale Čupalka zachránil. V 21. min išiel po druhej žltej karte Málek pod sprchy, čo následne využil Blaho a domáci viedli. V 32. min Charvátova strela minula, naopak v 38. min po ideálnom centri Kaukala Martinus zvýšil na 2:0. Dve minúty pred polčasom sa po Šubertovom priamom kope otriasla konštrukcia súperovej brány. Na začiatku druhého polčasu sa po Blahovej strele vyznamenal hosťujúci gólman a neskôr chytil tutovku i Kaukalovi. V 69. min Šubert z pokutového kopu zvýšil na 3:0, ale hostia sa i napriek druhému vylúčeniu v stretnutí (Vanko) nevzdávali a v 76. min exceloval domáci golman po strele Poláka. O minútu už nestačil na krásnu strelu Chorváta a v 82. min Sivákovu tutovku nádherne zneškodnil domáci brankár a o 3 min na konečných 4:1 upravil dobre hrajúci Kaukal. Následne asi po 60 sekundách Blaho netrafil zblízka bránu a Teplania svoje vedenie do konca zápasu udržali.
Góly: Kaukal, Šubert, Martinus, Blaho - Chorvát. ŽK: 3-3, ČK: 0-2 (po 2. žltej). Rozhodoval: M. Ševčík, 170 divákov
Ivan Dobiáš

Kočovce – V. Hradná
3:2 (2:1)
Domáci začali úvodným tlakom a v 11. a 13. m in sa ujali vedenia 2:0 po ideálnych prihrávkach Pichlera. Hostia znížili z hranice 16-tky Petrom Kováčom po priamom kope. V druhom polčase sa zápas odvíjal medzi 16-tkami a hostia v 76. min vyrovnali na 2:2. Domáci mali územnú prevahu, nastrelili 3krát konštrukciu brány. V 89. min hostia faulovali v 16-tke domáceho Augustína a nasledujúcu penaltu premenil s prehľadom Pichler. V nadstavenom čase domáci ubránili víťazstvo dobre dirigovanou obranou skúseným Jozefom Monsalom. Zaslúžené víťazstvo novotvoriace víťazstvo domáceho kolektívu hlavne za bojovnosť v druhom polčase s prehľadom rozhodoval skúsený arbiter Pavlovič.
Góly: Augustín, Hanáček, Pichler – Kováč, Ježík. ŽK:2-1. Rozhodoval: Pavlovič, 100 divákov
Peter Hrušík

H. Srnie – Dubodiel 2:0 (1:0)
Hornosrnania sa predstavili po prvýkrát v novom ročníku na domácom trávniku. Na kompletne zrekonštruovanej hracej ploche, pod vedením nového trénerskeho tandemu Štefánek – Žádek a s omladeným mužstvom chceli domáci odčiniť nevydarený úvod sezóny. Aj keď chýbalo veľa dovolenkujúcich hráčov hral sa pomerne svižný i keď kvalitou priemerný zápas. Lopta sa väčšinou pohybovala v strede ihriska a hostia ťažili najmä zvýškovej prevahy svojich hráčov a teda hrozili najmä po štandardných situáciach. Ako prvý však pohrozili domáci J. Šimkom v 15. min, no brankár hostí jeho strelu zlikvidoval. V 27. min sa domáci dočkali, keď po sérií rohových kopov a skrumáži pretlačil loptu do siete Štefánek – 1:0. Po tomto góle sa hra prelínala na obe strany, no vážnejšie šance si mužstvá nevypracovali. Po obrátke začali domáci náporom, ktorý však onedlho ustal a k slovu sa dostali aj hostia, keď dvakrát ohrozili Kostku, ktorý však obe strely hostí zlikvidoval. Posledná dvadsaťminútovka však patrila opäť domácim, ktorí postupne zvyšovali obrátky, pritlačili súpera a v 76. min zvyšoval na konečných 2:0 opäť Štefánek. V 80. min ešte mohol zvýšiť M. Šimko, no jeho tvrdá strela skončila iba na žrdi brány hostí. Do konca stretnutia mali domáci hru pod kontrolou a na stave sa už nič nezmenilo.
Góly: Štefánek P. 2. ŽK: Kúdela (Dubodiel). Rozhodoval: Mrázik, 50 divákov
(ŠT)

Selec – Horná Súča 0:0

Soblahov – Ľuborča 2:4 (1:0)
Oba tímy nastúpili v oslabených zostavách kvôli dovolenkujúcim a zraneným hráčom. V prvom polčase lepším dojmom pôsobili hostia, ktorí mali loptu častejšie na svojich kopačkách, ale z tejto prevahy nič nevyťažili. Domáci sa ujali vedenia v 40. min po štandardnej situácií Halgošom. Po zmene strán v 54. min dôrazný Vallo zvýšil na 2:0. Za tohto stavu nastrelili hostia brvno a znížiť sa im podarilo v 72. min, keď brankárovi domácich vypadla lopta z rúk a Naňák do prázdnej brány znížil na 2:1. V 80. min hostia vyrovnali, keď strelu Štefánka brankár domácich podcenil a tá mu vypadla za bránkovú čiaru. Hostia vzápätí nastrelili žrď domácej brány a dokonalý obrat sa im podarilo zavŕšiť v 84. min, keď Štefánek ich poslal do vedenia. V 88. min sa domácim naskytla príležitosť vyrovnať, ale Halgošovu strelu z pokutového kopu brankár hostí vyrazil. V 90. min uzavrel skóre presnou hlavičkou Mihálik.
Góly: Halgoš, Vallo – Naňák, Štefánek 2, Mihálik. ŽK: 3-4. Rozhodoval: Oppenberger, 100 divákov
Marek Koníček

Chocholná-Velčice – Kálnica 2:1 (2:0)
V súboji minuloročných nováčikov začali lepšie domáci a už v 1. min mali veľkú šancu, no nepremenili ju. V 21. min po dlhom aute do 16-tky a priťuknutí spoluhráčovi strelil Martin Lukša na 1:0. V 36. min po doťuknutí na Neumanna do 16-tky tento hráč zavesil z uhla na 2:0. V druhom polčase hostia prevzali iniciatívu, no domáci z nebezpečných protiútokov mali nebezpečné šance, no nepremenili ich. V 86. min hostia zahrávali trestný kop zo 16tky a hlavičkou k žrdi znížili na 2:1. Posledné 4 minúty domáci už tento náskok v pohode udržali a navyše sa dostali do 1 príležitosti s neúspešným zakončením.
Góly: Lukša, Neumann. Rozhodoval: Hruda, 150 divákov
Vladislav Chlapík

Melčice-Lieskové - Bošáca 0:1 (0:0)
Úvod stretnutia bol poznačený taktickou hrou, mužstva čakali na chybu súpera. Útoky sa prelínali na obidvoch stranách, ale bez presného zakončenia. Jedinú gólovú šancu mali hostia v 36 minúte, ktorú nepremenili a prvý polčas sa skončil bez gólov. Domáci nastúpili do druhého polčasu so snahou ujať sa vedenia, ale vyhrávať sa nedá, keď sa nestriela na bránku. Bol to súper, ktorý bol hravejší , rychlejší aj presnejší a v 53. minúte a 78. minúte ohrozil bránu domácich. Prišiel záver stretnutia, viac sa začalo faulovať a brankár domácich fauloval, za čo z pokutového kopu R.Kusenda dal jediný a víťazný gól hostí
Gól: Kusenda (11 m). ŽK: Janeček, ČK: Uhlárik. Rozhodoval Maretta pred 150 divákmi.
(kal)

Tr. Teplice – Čachtice 1:1 (1:0)
Na mokrom šmykľavom teréne sa za daždivého počasia začalo opatrne a prevažne sa hralo medzi šestnástkami. Až v 29. min zaujala priamy kop domácich, ale lopta smerovala vedľa brány. V 39. min po faule v šestnástke zahrávali domáci pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Drobný. Do polčasu sa už nič vážnejšie nestalo, a tak išli domáci do kabíny s najtesnejším vedením. V 49. min vystrelil nebezpečne domáci Červený, ale brankár hostí vyrazil na roh. V 68. min po centri z ľavej strany nastrelili domáci žrď. V 74. min ušiel po pravej strane Janík, ale trafil len do bočnej siete. V 79. min zlikvidoval domáci brankár Šlesár skvelými zákrokmi dve vyložené šance hostí. V 86. min nebezpečne vystrelil Krivda, ale brankár hostí loptu vyrazil. V 90. min sa hosťom podarilo vyrovnať po nedorozumení v domácej obrane. Aj keď domáci mali počas zápasu viac z hry, zápas nakoniec skončil zmierlivo.
Gól domácich: Drobný z 11 m. Rozhodoval: Rožník, 150 divákov.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Rekonštrukcia historickej budovy Strážnica na Bradle je ukončená

Rekonštrukciu historickej budovy Strážnice, ktorá sa nachádza na Bradle pri Mohyle Milana Rastislava Štefánika, ukončili a odovzdali nájomcovi.

V autobuse sa viezlo osem ľudí, hasiči z osobného vozidla vyslobodili jednu osobu.

Na diaľničnom privádzači sa zrazil autobus s osobným autom

Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahovali pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave.

Trenčianska župa je čoraz viac eko, spolupracuje už aj so včelármi

Cieľom spoločného memoranda je podpora oblasti environmentálnej výchovy, zlepšovanie stavu životného prostredia na území kraja či spoločná realizácia projektov.