Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Handlová – Kamenec p/Vt. 2:4 (1:1)
Futbalisti Baník v priemierovom zápase na domácej pôde svojich priaznivcov sklamali. Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. Baník sa už v 8. min ujal vedenia Bilčíkom. Kamenčania po inkasovanom góle otvorili hru a akcie sa striedali na oboch stranách. V 12. min stálo pri brankárovi hostí šťastie, keď mu vlastný obranca tečoval loptu do nôh. Na opačnej strane nevyužil šancu na vyrovnanie Pisár. Zrovnať skóre sa podarilo v 42. min z pokutového kopu T. Nechalovi. Druhú štandardku využili hostia v 47. min po priamom kope z 25 metrov delovkou Višnovského. O sedem minút sa gólovou strelou prezentoval D. Fábry na 1:3. Nádej pre Handlovčanov vykresal dorážkou Lošonczi, keď znížil na 2:3. Záverečná snaha domácich o vyrovnanie gól nepriniesla. Naopak hostia hrozili rýchlymi protiútokmi a v 84. min uzavrel skóre zápasu Šimo. Kamenec vyhral zaslúžene, bol efektívnejší v zakončovaní a dôsledne prikryl útočné hroty Baníka.
Góly: 8. Bilčík, 62. Lošonczi – 42. T. Nechala, 47. Višnovský, 54. D. Fábry, 84. Šimo. R. Gálik, 200 divákov.

Visolaje - D. Poruba 1:2 (1:2)
V stretnutí nováčikov súťaže sa z obojstranne opatrného začiatku skôr vymanili hostia a pri miernej prevahe získali niekoľko rohových kopov. Za prispenia domácej obrany sa náhodne dostali do dvojgólového vedenia. Visolajčanov nepriaznivý vývoj vyburcoval k zvýšenej aktivite. Výsledkom boli dve nastrelené žrde brány hostí. Ich úsilie bolo odmenené gólom, ktorým sa dostali do zápasu. Druhý polčas bol v absolútnej réžii Visolají, ale aj po sérii jedenástich rohoch a jednej žrdi bola súperova brána zakliata. Hostia vydržali nápor kúskovaním hry a tvrdšími zákrokmi. Napriek enormnej snahe nebolo domácim súdené bodovať, keď o výsledku rozhodli chyby a individuality hostí.
Góly: 37. Deneš – 11. T. Suchý, 27. Uhlárik.
Rozhodoval P. Bachratý, 280 divákov.
D. PORUBA: Holíček – P. Suchý, I. Suchý, Galko, Lacko, Dorička, Kapko, Martinák, T. Suchý (Ján Suchý), Uhlárik (Jozef Suchý), Tvrdoň (Huňa).
(ds)

Z. Kostoľany – Nová Ves 2:4 (0:2)
V Z. Kostoľanoch sa predstavil ašpirant na postup. Hostia prevýšili domácich hráčov pohybom a presnými nahrávkami. Svoju aktivitu prvý raz spečatili v 20. min, keď Korytina peknou strelou otvoril skóre. Domáci trochu zvýšili aktivitu, vypracovali si dve gólové príležitostí, ale ani jednu nevyužili. Na konci druhého polčasu Korytina zvýšil na 2:0. Úvod druhého polčasu patril opäť hosťom kktorý v 50. min zvýšili na 3:0. Domáci potom skorigovali výsledok, keď Liptaj peknou hlavičkou prekonal hosťujúceho brankára. Nová Ves pokračovala v kvalitnej hre a Gábriš zvýšil na 4:1. Za domácich upravil Paukeje na konečných 2:4.
GÓLY: 68. Liptaj, 85. Paukeje - 20. a 45. Korytina. 50. Šupka, 77. Gábriš. R: Ševčik, 120 divákov.
Z. KOSTOĽANY: M. Zvalo – Hulényi, Výškrabka, R. Zvalo, Hancko, T. Mokoš, Cmarko, Oršula, V. Mokoš, Liptaj, Paukeje, str: Duda, Baláž.
NOVÁ VES: Grznár – Gučík, Hujík, Ondris, Šupka, Hanko, Gábriš, Korytina, Maráz, Petruš, Urban, str: Hlaváč, Jaroš.
(JZ)

V. Bielice - Stará Turá 5:0 (2:0)
Od 1. minúty sa hralo vo svižnom tempe. Hostia si vypracovali niekoľko sľubných šancí, no nepremenili ich rovnako ako aj domáci. V 25. min. po ruke sa kopala penalta a domáci viedli 1:0. Následne po centri Minárika zvyšoval Kotlárik už na 2:0. Po zmene strán domáci vyšachovali hosťujúcu obranu a pridali tretí gól. V závere V. Bielice si vypracovali ešte dve šance a zaslúžene tak vysoko vyhrali.
Góly: 25. a 35. Kotlárik (prvý z 11 m), 61. Podolinský, 84. Turčan, 88. Kundala. Rozhodoval: Menghart, 300 divákov.
ST. TURÁ: Černák – Urminský, Štefík, Jaroš, Kubáň, Ďurec, Toth, Nemec, Benk, Maroň, Peterka, striedali Magula, Beňo.

Prečín - Ladce 2:1 (1:0)
V ďalšom oblastnom derby sa predstavili minuloroční susedia v tabuľke. Zápas mal dobrý športový náboj. V 21. min po krásnej Masarykovej strele vyrazil pod brvno Janke loptu vyrazil a Birošík ju vrátil do siete – 1:0. Prvý polčas gradoval miernou prevahou hostí, ale bez gólového efektu. Ladcom vyšiel lepšie úvod druhej časti, keď najprv trafili žrď a v 53. min po zlom odkope vyrovnal na 1:1 Gurín. Hostia sa potom zamerali na obranu, domáci vrhli všetky sily do útoku. Po Kostelanského rohu si na loptu krásne nabehol Sádecký a zaslúžene dal vedúci gól v 80. min. V závere Prečín umnou taktickou hrou udržal. Rozhodoval Sliepka.
GÓLY: 21. Birošík, 80. Sádecký – 53. Gurín.
PREČÍN: Buday – Orávik, Sádecký, Abík, Raček, Almasy (Hlavoň), Masaryk, Kostelanský, Rosina (Zahradník), Michel, Birošík.
LADCE: Janke – Šedík, Koštialik, E. Mražík, Zábojník, J. Váň, Gurín, Martinka, Hromka, J. Pagáč, Marián Habánek, striedali Hudec, F. Váň.
(MAM)

Ostatné výsledky: V. Uherce – Nováky 1:0 (0:0), Šimonovany - Oslany 2:1 (1:1), Podolie – Trenč. Jastrabie 0:1.

1. Nová Ves n/V. 2 2 0 0 11:2 6 (+3)
2. Tr. Jastrabie 2 2 0 0 6:0 6 (+3)
3. Kamenec p/Vt. 2 2 0 0 9:3 6 (+3)
4. Prečín 2 2 0 0 5:2 6 ( 0)
5. Veľké Bielice 2 1 0 1 6:5 3 ( 0)
6. Dol. Poruba 2 1 0 1 3:3 3 (+3)
Oslany 2 1 0 1 3:3 3 ( 0)
8. Podolie 2 1 0 1 2:2 3 ( 0)