Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. LIGA SZ

N. Dubnica – Bošany 1:3 (1:1)
Už v 3. min pohrozil hosťom priamy m kopom Ruman. Po chybe Vlnku v 10. min Beňo strelou do prázdnej brány otvoril skóre. Po góle domáci ožili, ďalší priamy kop Rumana skončil nad bránou. V 19. min Maník po rohu prestrelil Vlnkovu bránu. O minútu skončila lopta po priamom kope hostí nad bránou. Neujal sa ani priamy kop Rumana. Po chybe v strede ihriska a protiútoku v 33. min vyrovnal Husár na 1:1. Bošany začali druhý polčas priamym kopom a Husár ich v 47. min dostal do vedenia. Ďalšiu štvrťhodinu hrali Novodubničania zakríknuto. V 54. min ich naštartoval do ofenzívy nebezpečný priamy kop Beňa, no skóre sa nemenilo. Hostia začali brániť a v 84. min po rýchlom brejkom Husár zvýšil na 1:3. Rozhodoval Košťál, 300 divákov.
GÓLY: 10. Beňo – 33., 47. a 84. Husár.
N. DUBNICA: Múčka – Burdej, Gramblička, Kisel, Juriga, Beňo, Friedl, Čačko (P. Ďuriš), Ruman (Adamčík), Fabian, Maník.
(md)

Partizánske – Tr. Stankovce 0:1 (0:0)
V 15. min domáci gólman stiahol Brandisov lob, v 24. min. nohami zneškodnil Sedláčekovu tutovku a v 28. mim. skryl do náručia aj Brandisovu delovku spoza šestnástky. Až v 33. min. zasahoval aj Tretinár, v ktorého rukaviciach skončil Dendisov pokus z hranice veľkého vápna a v 43. min. po Jakubíkovom hlavičkovom priklepnutí ztlmil Nižňanského gólové zakončenie Novák. Bežala posledná minúta prvého polčasu, keď Basilovu prízemnú jedovku z 20 metrov zastavila pravá žrď domácej bránky. Aj v druhom dejstve to bol predovšetkým súboj Holičku so Stankovčanmi. V 56. min. bol pozorný pri ďalšej Basilovej strele z 20 metrov, v 62. min. na bránkovej čiare zázračne vyškriabol Záhumenského hlavičku a v 79. min. vytlačil Breznického krížnu jedovku po zemi smerujúcu do pravého dolného kúta. Domáci statočne odolávali až do 82. min., kedy osamotený Navrátil z blízka dotlačil do odkrytej bránky strieľaný center.
Gól: 82. Navrátil. R Lauko, 200 divákov.
OŠK: P. Tretinár – Ježík, Barčiak, Bulko, Novák, Basila, M. Sedláček (75. Navrátil), Koprivňanský, Minaroviech, Breznický (89. Žúži), Brandis (60. Záhumenský), tréner: R. Pevný

Chynorany - Borčice 1:5 (1:4)
V úvode strelili hostia rýchly gól, avšak Chynorany dokázali už o sedem minút vyrovnať a začínalo sa odznova. Potom však hostia herne prevýšili domácich a do záveru polčasu zaslúžene strelili ďalšie tri góly. V druhom polčase pridali ešte jeden a zaslúžene tak v zápase vyhrali.
Góly: 17. P. Šebo - 10. Stano, 22. a 37. Kaňa, 24. Kozinka, 73. Šibík. Rozhodoval: M. Chlebo, 120 divákov.

Brezová p/Br. – Častkovce 1:0 (0:0)
Prvé domáce stretnutie nováčika proti zdatnému súperovi sa začalo vo svižnom tempe a s patričným nasadením z obidvoch strán. Prvý náznak šance mali hostia v 5. min., ale Ostrovský neuspel. V 9. min. domáci Pavlovič strieľal z dobrej pozície vedľa. V 12. min. strelu Ostrovského z priameho kopu vytlačil domáci brankár Fišan. V 17. min. z ľavej strany netrafil domáci Doboš. Hra sa občas aj priostrovala, ale v rámci normy. V 30. min. bombu Pavloviča z priameho kopu z 35 metrov brankár hostí Kukučka vyrazil. V 37. min. Ostrovský našiel krížnou prihrávkou v dobrej pozícii Némethyho, ten však tiež netrafil bránu Brezovej., podobne ako na druhej strane domáci Beňa. V 45. min. nastrelil ešte Častkovčan Ostrovský brvno, ale skóre sa nemenilo. Po prestávke Brezová zvýšila dôraz a v 49. min. center Gundu hlavičkoval Pavlovič vedľa. V 61. min. centroval Koprda a tiesnený Beňa prekopol. V 63. min. Fišan fantastickým zákrokom zmaril strelu Ostrovského z bezprostrednej blízkosti. Potom ešte hlavičkoval vedľa Pavlovič a keď už aj diváci prestávali dúfať v trojbodový zásah, v 77. min. Pavlovič dokonale vyzvŕtal obranu hostí a kanonier Beňa akciu zakončil – 1:0. Tento stav nakoniec vydržal až do konca stretnutia.
Gól: 77. Jozef Beňa. Rozhodovali: Tabák – Dohál, Burián, del. Gendiar. ŽK 3 – 1, 400 divákov.
Brezová: Fišan – Miča (75. Poláčik), Marík, Pavlovič, Gunda – Koprda, Petráš, Šarudi, Doboš – Šebo (90. P. Nosko), Beňa (89. Nižník). Tréner Jaroslav Potúček
Častkovce: Kukučka – L. Rusnák, Némethy, Gono, Šorec – Gažo, Híkel, M. Rusnák, Čechvala – Madro, Ostrovský (69. Kostelan). Tréner Ondrej Šmelko
Ľuboš Barbírik

Ostatné výsledky: Solčany - Piešťany 0:2 (0:0), Hrnčiarovce – Kanianka 3:1 (2:0), Skalica - Senica 0:3 (0:1), N. Pravno – Bánovce 1:4 (1:0)

1. Borčice 2 2 0 0 7:2 6 (3)
2. Bošany 2 2 0 0 6:1 6 (3)
3. Senica 2 2 0 0 5:0 6 (6)
4. Bánovce 2 2 0 0 6:2 6 (3)
5. Tr. Stankovce 2 2 0 0 5:1 6 (3)
6. Častkovce 2 1 0 1 5:2 3 (0)
7. Piešťany 2 1 0 1 2:2 3 (0)
7. Brezová 2 1 0 1 2:2 3 (0)