Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA

Myjava – Led. Rovne 0:0
Domáci nastúpili a v kompletnom zložení a v očakávaní víťazstva.. Po 15. min. oťukávaní prišli sľubne šance domácich. V čistej sa ocitol Hesek, ale jeho prudká strela preletela vedľa brány. Hostia po prvýkrát vážne pohrozili v 26. min, keď strela Jančoviča minula cieľ. Hostia sa účinne bránili, tejto činnosti vynikal obranca Lukšík. Prevaha domácich v 1. polčase bola vyjadrená len rohovými kopmi 8:2. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci dobýjali bránu súpera, v ktorej výborne chytal. Kováč,. V 71. min lopta síce prenikla do jeho brány po strele Kosíka , ale gól nebol uznaný. Najväčšiu šancu mali hostia v 87. min keď robinzonádou musel zakročiť brankár Solnička po strele Mišuna. Súperi sa rozišli bez gólov, lebo domáci sa strelecký nepresadili. ŹK: Kosík, Martinka, 600 divákov, rozhodovala Štrpková.
Myjava: Solnička – Kumančík, Stančík, Kvasnica, Hyža (79. Podmajerský), Zverec, Kosík, Kotula, Hesek, (67. Mráz), Černáček, Kročian (52. Viselka). Tréner: V. Hyža
Led. Rovne: Kováč – Lukšík, Martinka (90. Dragula), Ptáček, Mišík, Kristín (46. Verchola), Mackovčin, Kecík (68. Mišun), Raninec, Václavík, Jančovič. Tréner: P. Gabriš.
MILAN VRÁNA

Dubnica B - V. Ludince 2:0 (1:0)
V prvom polčase hrali hostia defenzívnejšie a odolávali akciám domácim. Tubonemiho strelu kryl Varga na čiare a Kuzmu zablokovala obrana. Hostia pohrozili Soboňovou strelou nad a v 29. min voľný Šátek z päťky trestuhodne minul. Keď sa zdalo, že polčas skončí bez gólov, po priťuknutí Kulíka z nepriameho kopu skóroval Ľupták spoza šestnástky. V druhom polčase hostia smerom dopredu nič nevytvorili a Dubničania ovládli hru. Nebezpečné boli akcie Ľuptáka, Gorelku i Tubonemiho. Z najkrajšej akcie Tubonemiho s Gorelkom v 70. min dal Ľupták do prázdnej brány druhý gól. V 78. min dostal červenú kartu za sotenie protihráča Kulík, ale skóre sa už do konca stretnutia nezmenilo.
Góly: 45. a 70. Ľupták. R Barenčík, ŽK: Igaz, Božoň - Maďar, Bednár. ČK: 78. Kulík (D.), 200 divákov.
DUBNICA B: Igaz - Zapalač, Duga, Božoň, Pálka, Tubonemi, Struška, Kulík, Trhan (63. Straka), Ľupták (85. Ulrich), Kuzma (46. Gorelka). Tréner D. Kramlík.
DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balog, Bednár, Gonda, Hlaváčik, Kasana, Kosák, Konc, Soboňa, Šátek, Maďar. Tréner F. Urban.
MILOŠ ŠUPÁK

Topoľníky - D. Vestenice 1:0 (0:0)
Topoľníky vybehli na domácu treťoligovú premiéru s elánom. Súpera ostreľovali z každej pozície, postupne Dohorák, Peciar, Mandák, Egri aj Gútai, najväčšie šance ale nevyužili v 10. min. Žiga a v 29. min. Peciarovu strelu brankár hostí Jurenka vyrazil pred Farkaša, ktorý trafil žrď. Gumári skúšali šťastie po strele Stručku a pred prestávkou pálil nad Papranec. Po obrátke neplatil gól Mandáka pre faul na brankára, v 67. min. sa ale nováčik dočkal, keď po centri Farkaša rozhodol parádnou bombou Beneš. O chvíľu si hostia takmer strelili vlastenca, keď Csergeho malú domov vedľa brankára zachránili až na čiare. V nastavenom čase gumári takmer vyrovnali, Cíger ale po štandardke Csergeho mieril iba do brvna.
Gól: 67. Beneš. R Oselský, 550 divákov, ŽK: Nagy, Rábek - Laurinec.
DRUŽSTEVNÍK: Várady - Žiga (90. Balogh), Farkaš, Gútai, Tóth, Beneš (77. Rábek), Nagy, Mandák (90. Kovács), Dohorák, Peciar, Egri. Tréner A. Czuczor.
VEGUM: Jurenka - Ďuriš, Kurbel, Stručka (70. Zuzula), Gajdoš (46. Dvonč), Šorec, Cíger, Cserge, Laurinec, Kľačanský, Papranec. Tréner D. Uškovič.
(ZD)

Ostatné výsledky: ČFK Nitra - Štúrovo 1:0 (1:0), Nové Zámky - Ludanice 1:0 (0:0), Pov. Bystrica - Šamorín 0:2 (0:1), Neded - Domaniža 5:0 (3:0), Galanta – Gabčíkovo 1:0 (0:0)

1. Nové Zámky 2 2 0 0 4:0 6 (+3)
2. Led. Rovne 2 1 1 0 3:1 4 (+1)
3. Myjava 2 1 1 0 2:1 4 (-2)
4. Neded 2 1 0 1 6:2 3 (0)
5. V. Ludince 2 1 0 1 5:3 3 (0)
6. Ludanice 2 1 0 1 2:1 3 (0)
7. Dubnica B 2 1 0 1 3:3 3 (0)
8. Štúrovo 2 1 0 1 2:2 3 (0)