Marek Svorada, 19 rokov a Danka Šimonffyová, 19 rokov:
- V Trenčíne by mohlo byť viac zelene. U nás v Dubnici chýbajú verejné toalety. Separácia odpadu ide podľa nás celkom dopredu, aj keď veľmi pomaly. Doprava do Dubnice je katastrofálna. Vadí nám, keď je v meste najväčšia zápcha kvôli kruhovému objazdu. Ten mal dopravu zrýchliť, ale opak sa stal pravdou. Práve sme robili prijímačky na trenčiansku univerzitu. Nebolo to vôbec ťažké, preto dúfame, že sme uspeli.
Miroslav Repka, 21 rokov:
- Problém vidím v ubytovaní pre študentov. Priváty sú veľmi drahé a internáty dostávajú väčšinou len ľudia z východu. My ostatní máme potom problém nájsť si bývanie. Do našej študentskej ubytovne umiestnili ešte k tomu aj robotníkov, takže sa nám kompletne zmenili podmienky. V Trenčíne sú veľmi zle riešené priechody pre chodcov a cesty. Len čakám, kedy ma niečo prejde.
Adrián Antal, 21 rokov:
- Ubytovanie je pre študentov zle vyriešené. Jednak je drahé a ubytovní i privátov je veľmi málo. Ako študenti máme málo informácií o tom, čo sa deje v škole a ako to bude v budúcnosti napríklad s akreditáciou, s predmetmi, ktoré sa budú rušiť alebo s odchodom profesorov. Mám pocit, že sa tu robia s niektorými vecami tajnosti. Takéto hlavné informácie by mali vedieť študenti prví. My sa ich však dozvedáme ako poslední a vždy len takým spôsobom, že medzi nami kolujú isté dohady. O akreditácii a o tom, akú má škola úroveň, sa máme dozvedať z médií?
Antónia Chvastašová, 21 rokov:
- Hnevá nás najmä zlá organizácia v škole pokiaľ ide o hodnotenie a rozvrh skúšok. Ja som z východu a nedostala som vôbec internát. Myslím si, že aj naša vysoká škola by mala mať internát, veď všade inde to tak funguje. Veľa z nás býva v domove mládeže, kde sú umiestnení aj stredoškoláci. Podmienky sú tam však pre všetkých rovnaké, čo je veľmi zvláštne, najmä ohľadom dochádzky. Vadí mi aj to, že študenti z vyšších ročníkov sa povyšujú nad tých mladších.
Zuzana Gabčová, 21 rokov:
- Vyučujúci si z nás robia srandu a nedodržujú stanovené termíny výsledkov zo skúšok. Od nás však žiadajú, že budeme stále presní. Tiež by sa mohlo organizovať viac akcií pre študentov aj cez školský rok, nielen cez leto. To v Trenčíne naozaj chýba.
Alena Valachová, 19 rokov:
- Hnevajú ma špekulácie s akreditáciou univerzity. Dúfam, že odbor, na ktorý som robila prijímačky, nezrušia a nechodila som sem zbytočne. U nás v Ilave je veľký problém s infraštruktúrou. Mali by tam spraviť nový kruhový objazd.
Róbert Zahradníček, 19 rokov:
- Príjímačky na trenčiansku univerzitu sú vraj veľmi náročné. Idem to vyskúšať a uvidíme. Počul som, že univerzita má problém dostať akreditáciu na určité študijné odbory. Dúfam, že do troch rokov sa im ju podarí získať. Ja som v podstate flegmatik a veľa vecí si neberiem k srdcu.
Adam Števko, 21 rokov:
- Mňa najviac trápi zlá komunikácia v škole. Študenti sa dozvedia informácie dosť neskoro a môže to mať pre nich niekedy až fatálne následky. Študenti nemajú možnosť relaxovať medzi hodinami. Neexistuje tu študovňa, študentský park, neexistuje tu proste študentský život. Ideálne by bolo, keby človek nemal túžbu odísť zo školy čím skôr, ako je to teraz.