Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Kočovce – Kamenec p/Vt. 4:2 (1:0)
V 10. min po centri Benka strieľal Timko vedľa. V 12. min mali hostia šancu ale nedali. V 18. min domáci nedali gól z vyloženej príležitosti. V 19. min Benko vystrelil po rohovom kope, ale brankár chytil. V 21. min hostia z ojedinelého protiútoku nedali. V 25. min Doboš ideálne trafil horný roh hosťujúcej brány. V 43. min Timko vo vyloženej šanci nedal. V 58. min Hošek zvyšoval na 2:0 po dlhej prihrávke Šmelka. V 67. min hostia znížili na 2:1 Šimom. Po rýchlom protiútoku v 73. min nepremenil Šimo ideálnu šancu a domácich podržal dorastenecký brankár Motola. V 75. min po hlavičke Krissa strieľal na 3:1 s prehľadom Hošek. V 78. znižoval opäť Šimo na 3:2. Za tohto stavu mal vyloženú šancu hosťujúci Pisár, avšak prestrelil bránu. V 90. min uzavrel Doboš na 4:2.
Góly: 27., 90.Doboš, 58., 75. Hošek – 68., 78. Šimo. Rozhodoval: Lászlo, 200 divákov
KOČOVCE: Motola – Briška, Šmelko, Šorec, Šumaj, Benko, Bameš, Doboš, Hošek, Kriss, Timko (Pichler)
PETER HRUŠÍK

Púchov B – H. Poruba 3:2 (2:1)
V 6. min po faule na Vlasatého Salomonovu jedenástku vyrazil D. Staňo. O šesť minút R. Puček z otočky otvoril skóre – 0:1. Taldova strela v 16. min nerobila brankárovi problémy a v 18. min Ondrička mieril vedľa. V 24. min Salomonova strela bola nepresná a o tri minúty Janoško neuspel, rovnako ako v 33. min. Do tretice Janoško v 38. min prestrelil. V 41. min po po Mojíkovom centri P. Pagáč hlavou vyrovnal a o minútu Salomon z uhla dostal domácich do vedenia. V 63. min Hrnčiarik vychytal Janoška. P. Pagáč v 71. min nedosiahol v šanci na loptu, ale o dve minútu po sóle z polovice zakončil Janočko po peknej kľučke - 2:2. T. Staňo v 79. min netrafil bránu a v 82. min Prostinákovu strelu Hrnčiarik vyrazil. Talda v 88. min neposlal loptu do šibenice, ale v 90. min Salomon po obídení brankára strelou do prázdnej brány rozhodol o dôležitej výhre Púchova B.
GÓLY: 41. P. Pagáč, 42. a 90. Salomon - 12. R. Puček, 73. Janoško.
H. PORUBA: D. Staňo – Marcel Živčic, Bagin, Kasenčák (Leško), Krajči, Papp, Janoško, Buchta, R. Puček, T. Staňo, Prostinák.
(JG)

Tr. Jastrabie – Nováky 2:2 (1:1)
Domáci vedomí si 3 víťazných zápasov z minulých kôl a v ďalšom zápase chceli potvrdiť úspešnú sériu. Začiatok zápasu tomu však nenasvedčoval, našťastie hostia nepremenili pokutový kop. V ďalšom priebehu domáci zvýšili aktivitu, čoho výsledkom bol vedúci gól zo 40. min, na čo hostia odpovedali ešte do polčasu v 45. min gólom do kabín. V druhom polčase domáci zvýšenou snahou sa opäť ujali vedenia, keď gól vsietil opäť Sidor, avšak hosťom sa o 8 minút podarilo vyrovnať na konečných 2:2. Po tomto góle sa zápas už iba dohrával.
Góly: 40., 50 Sidor – 45. Štefanička, 58. Nemec. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Sárai, 50 divákov.
TR. JASTRABIE: Hruška – Glasa M., Doktor, Fodrek, Fisher, Praženec, Jandák, Vavro, Mikušík, Halasz, Szidor (Glasa R., Gendera, Beleš)
Július Glasa

Oslany – Nová Ves 1:4 (0:1)
Za stáleho dažďa sa hral dôležitý zápas. Domáci potrebovali body na záchranu. Hostia, ak chcú postúpiť z druhého miesta, tiež nemohli prehrať. Už v 9. min bol vzruch pred bránou, keď domáci Gáži strelil do žrde. Vzapätí sa vyznamenal osliansky brankár Greguš, keď zlikvidoval šancu Jambora. Jediný gól v prvom polčase padol v 32. min, keď Koritina hlavičkou nedal šancu brankárovi. Druhý polčas bol rušnejší, hneď v úvode ušiel domáci Oršula od polovice ihriska. Jeho strela tesne minula bránu. V 60. min R. Štálnik prihral dozadu Košovskému a ten z 20 metrov trafil do šibenice. Oslančania si následne vybrali nešťastnú šesťminútovku, keď od 66. – 71. min inkasovali tri góly. V 66. min striedajúci Ondris prvým dotykom s loptou skóroval. O dve minúty Hanko zvýšil na 3:1. A o ďalšie tri min presne trafil spoza šestnástky Némethy.
GÓLY: 60. Košovský – 32. Koritina, 66. Ondris, 68. Hanko, 71. Nemethy, R: Jurena, 100 divákov.
NOVÁ VES: Grznár – Gučík, Hujík, Gablech, Šupka, Hanko, Gabriš, Koritina, Jambor, Petrus, Némethy, str. Lorenčík, Ondris, Urban.
(DB)

Brezová p/Br. – Podolie 6:1 (5:0)
Na úvod zápasu bol domácim odovzdaný pohár ako víťazovi 5. ligy. Primátorka mesta blahoželala mužstvu k dosiahnutému úspechu. Celý zápas sa niesol v znamení postupu domáceho mužstva. Domáci súpera jasne prevalcovali.
Góly: 3., 11. Šarudi 21. Beňa 41. Petráš, 43. Pavlovič (11 m), 84. Duška – 48. Križák. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Meňhart, 500 divákov.
BREZOVÁ: Chodúr – Marík, Nosko (Duška), Miča, Pavlovič (Šebo), Šarudi, Pavlík, Nižník, Petráš, Gunda, Beňa (Harasník)
PODOLIE: Bango (Vojtech) – Hrušovský, Ščepko, Majerník (Bobotský), Hrušovský, Klčo, Červeňanský, Luštík, Ivana, Križák, Gúčik.
(JV)

V. Bielice - Selec
- nehralo sa
Hostia prišli na zápas ráno o pol jedenástej, ale keďže ŠTK nariadila odohrať všetky zápasy v rovnakom termíne o 17. hod., tak toto stretnutie sa neodohralo.

Ostatné výsledky: Z.Kostoľany – Ladce 1:0 (0:0). Veľké Uherce - Prečín 2:0 (1:0).

1. Brezová p/Br. 29 27 1 1 93:13 82 (+37)
2. Nová Ves n/V. 29 25 1 3 98:25 76 (+34)
3. Kočovce 29 24 3 2 85:30 75 (+30)
4. Z. Kostoľany 29 14 2 13 40:49 44 (-1)
5. Ladce 29 12 4 13 53:43 40 (-2)
6. V. Uherce 29 11 6 12 46:49 39 (-6)
7. Prečín 29 10 6 13 51:60 36 (-6)
8. Tr. Jastrabie 29 9 8 12 38:41 35 (-10)
9. Nováky 29 10 4 15 48:55 34 (-8)
10. V. Bielice 28 9 7 12 35:48 34 (-8)
11. Púchov B 29 11 1 17 55:74 34 (-11)
12. Podolie 29 10 2 17 42:67 32 (-10)
13. H. Poruba 29 9 3 17 37:50 30 (-12)
14. Kamenec p/Vt. 29 8 6 15 44:68 30 (-12)
15. Oslany 29 8 5 16 41:64 29 (-16)
16.Selec 28 4 1 23 28:98 13 (-29)

1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  2. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  3. Študuj v malom a ži vo veľkom
  4. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  5. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  6. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  7. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  8. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  9. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  10. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 901

Slovensko sa podľa premiéra z hľadiska epidemiologickej situácie nachádza v pasci

"Testy nemáme zabezpečené a som zvedavý, kto sem príde pred Vianocami a povie, že bude lockdown," pýtal sa premiér.

Predseda vlády SR Igor Matovič prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 25. novembra 2020 v Bratislave.

Matovič: Niektoré školy sa otvoria, testovanie preberám do vlastných rúk

Premiér SR Igor Matovič preberá pilotné testovanie žiakov na ochorenie COVID-19 do vlastných rúk.

Predseda vlády SR Igor Matovič.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.