Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Trenč. Turná – Veľká Hradná 5:4 (4:1)
Hokejový výsledok. Tak by sa to dalo nazvať podľa skóre, no nie už podľa hry. Domáci hráči sa hneď od začiatku „ zakusli“ do súpera a už v prvej minúte vsietili Mikulom M. vedúci gól. Bolo vidieť, že hráči Trenčianskej Turnej nič nechcú nechať na náhodu a po kľučkách Siváka M. a nezištnej prihrávke na Lapšanského P. dali v 5. minúte druhý gól. V 9. minute odpovedal na tlak domácich hráč hostí Čačko M. a znížil na 2:1.Cez obranu Veľkej Hradnej sa išlo ako nôž cez maslo a ešte do polčasu domáci zvýšli Chorvátom P. a Mikulom M. na 4:1 a s týmto výsledkom odchádzali hráči do šatní. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, domáci si vedomí svojho náskoku poľavili v hre čo sa im skoro vypomstilo. V 52. minúte síce zvýšili svoj náskok gólom Mikulu M. na 5:1, ale potom nepochopiteľne prestali produkovať svoju hru a v 55. a 77. minute hostia znížili na 5:3. A keď rozhodca v 90. minúte nariadil pokutový kop, ktorý premenil Kováč M. a znížil na 5:4, fanúškovia sa začali obávať o výsledok, no hráči Trenčianskej Turnej súpera už nepustili do žiadnej akcie.
Góly: Mikula Michal 3, Chorvát, Lapšanský – Čačko, Kováč M. 3, ŽK: Poruban L. Rozhodoval: Sokol, 150 divákov
V. Chupáč

Kálnica – Čachtice 2:1 (1:0)
Domáci po dlhšom čase nastúpili v kompletnom zložení, naproti tomu hostia bez niektorých vykartovaných hráčov, čo sa na vývoji stretnutia príliš neprejavilo. Celý prvý polčas si Kálničania udržovali miernu prevahu, keď vzrušujúce akcie sa striedali na oboch stranách a niekoľkokrát sa lopta zastavila na konštrukcií bránok. V 37. min to boli domáci, ktorí sa ujali vedenia po tečovanej strele P. Vojtecha z trestného kopu z rohu 16-tky. V tejto fáze stretnutia sa zdalo, že Kálničania si poistia svoje vedenie i ďalšími gólmi, ale iného názoru bol brankár Stacho. V druhej časti hry preberali iniciatívu snaživí hostia, čo im po nepremenených príležitostiach umožňovali nervózni domáci. Keď sa zdalo, že vyrovnanie visí na vlásku nestalo sa tak hlavne zásluhou domáceho brankára. Prišla 76. min, kedy po zahrávanom rohovom kope hlavičkou zvyšoval na 2:0 Jaroslav Moravčík. Tento moment hostí vyburcoval k zvýšenej aktivite, keď domácim akoby ubúdali sily a obava o výsledok sa stupňovala. K zmene stavu na 2:1 prišli v 85. min po krížnej strele Peterku, keď brankár domácich mal zakrytý výhľad. Domáci si vydýchli až po nekonečnom 3minútovom nadstavení, keď museli čeliť niekoľkým rohovým kopom. Víťazstvo domácich je vydreté, ale zaslúžené
Góly: Vojtech P., Moravčík J. – Peterka. Hralo sa bez kariet, rozhodoval: Oppenberger, 150 divákov
Dušan Filip

Trenč. Teplá – Stará Turá 0:1 (0:1)
Gól: 44. Peterka

Soblahov – Dubodiel 3:3 (2:1)
V priemernom stretnutí susedov v tabuľke sa zrodila spravodlivá remíza. I keď domáci viedli už 2:0 gólmi Faba a Vojteka hosťom sa podarilo gólom tesne pred koncom polčasu vrátiť do zápasu – 2:1. V 69. min vyrovnával Červený, domáci ešte raz viedli, keď na 3:2 v 76. min zvyšoval z pokutového kopu kanonier Halgoš. Hráči Dubodiela vrhli všetko do útoku, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól z kopačky Knolla v 87. min.
Góly: Fabo, Vojtek, Halgoš – Valek, Červený, Knoll, ŽK: Dvorský, Rehák – Petrík T., rozhodoval: Hruda, 150 divákov
Marián Šedivý

Chocholná-Vel. – Horné Srnie 2:2 (1:2)
Domáci tým, ktorý mal čo vrátiť hosťom z jesene začal veľmi opatrne. Až prišla 20. min, hostia vystrelili spoza 16-tky k žrdi a bolo 0:1. O minútu na to po chybe dvoch obrancov hostí domáci okamžite vyrovnali na 1:1. V 43. min hostia zahrávali trestný kop z uhla, no nanešťastie lopta prekĺzla medzi ruky a bolo 1:2. V druhom polčase domáci chceli vyrovnať a to sa im podarilo v 55. min, keď Martin Kozárec presnou strelou spoza 16-tky vyrovnal na 2:2. V 58. min domáci brankár vytiahol spod brvna istý gól a tým odčinil chybu z konca prvého polčasu. Domáci až do samého konca dobýjali bránku hostí, no víťazný gól sa im už nepodarilo vsietiť.
Góly: M. Kozárec, Tuharský – Šimko, Chlebana, ŽK: 2-3. Rozhodoval: Thao, 150 divákov
Vladislav Chlapík

Kľúčové – Horná Súča 1:1

Dolná Poruba – Bzince p/J. 6:1 (3:0)
Poruba začala v pohode a v dobrej nálade, aj keď bez zraneného brankára, ale to nič neubralo domácim a s mužstvom z konca tabuľky musia naplno bodovať. Veľké majstrovstvo a cit pri premieňaní šancií už v 11. min predviedol Struhár – 1:0. Dobre hrajúci Tvrdoň do polčasu dvakrát skóroval na 20 a 3:0. V druhom polčase sa strelecky po dlhom čase blysol Martinák – 4:0 a Horniak predviedol ukážkové sólo na 5:0. Po rozohraní si Hasala vychutnal driemajúceho domáceho brankára pekným lobom zo stredu hracej plochy – 5:1. To zdravo nahnevalo striedajúceho Dohála, ktorý vzápätí vnikol do 16-tky a zvyšoval na 6:1.
Góly: Tvrdoň 2, Struhár, Horniak, Martinák, Dohál – Hasala, ŽK: Suchý I., Horniak - Kovačic, Mandel, Kovačic J., Hasala, Rozhodoval: Stračiak, 100 divákov
Milan Suchý

Ľuborča – Mel.-Lieskové 4:1 (2:0)
Stretnutie sa začalo vo vysokom tempe, lenže hosťom vo veľkej horúčave príliš skoro začali odchádzať sily. Domáci tak získali veľkú prevahu, ktorú do prestávky korunovali dvoma gólmi, keď najkôr po krídelnej akcií a prihrávke pred bránu skóroval Trška v 22. min a v 33. min pridal druhý gól Belko. Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil, domáci znova pokračovali v tlaku, najskôr v 60. min zvýšil Jurenka, hosťom sa podarilo streliť čestný úspech v 66. min z nariadenej 11-tky, ktorú premenil Motyka. Skóre uzavrel v 72. min Zúbek. Do konca stretnutia sa už na výsledku nič nezmenilo.
Góly: Trška, Belko, Jurenka, Zubek – Motyka (11 m), ŽK: Motyka (Melčice). Rozhodoval: Rožník, 100 divákov