Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Brezová pod Bradlom – Prečín 3:0 (1:0)
Celý zápas sa niesol v neustálom tlaku domácich a iba ich nepresná muška zachránila hostí od vyššej prehry. Domáci nepremenili ani tie najvyloženejšie šance. V 27. min Pavlovič otváral skóre z trestného kopu, v 57. min po rohovom kope si hostia dali vlastný gól Masarykom. V 85. min Petráš peknou hlavičkou uzatvoril skóre zápasu na 3:0.
Góly: 27. Pavlovič, 57. Masaryk (vlastný), 85. Petráš. ŽK: 2-2, rozhodoval: Kusý, 350 divákov
BREZOVÁ: Fišan – Marík, Nosko(Harasník), Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík(Potúček), Nižník, Petráš, Gunda, Beňa(Orth)
PREČÍN: Buday – Priestenský, Blaško, Abík, Kvašay, Almassy, Masaryk, Kostelanský, Rosina, Micheľ, Birošík
(JV)

Trenč. Jastrabie – Podolie 5:0 (3:0)
Mužstvá susediace v tabuľke sa pustili s veľkou vervou do vzájomného súboja, čoho výsledkom bol vedúci gól domácich už v 8. min zápasu. Domáci nepoľavili vo svojom tempe, čoho výsledkom bol polčasový výsledok 3:0. V druhom polčase hra upadla do priemeru, avšak domácim sa podarilo zvýšiť svoje vedenie.
Góly: 8. Halasz, 12. Sidor (11 m), 43. Doktor, 60. Mikušík, 70. Halasz. Hralo sa bez kariet Rozhodoval: Ševčík, 100 divákov
TRENČ. JASTRABIE: Hruška – Glasa, Doktor, Fodrek, Fisher, Vavro, Jandák, Beleš, Mikušík, Halas, Szidor (Gendera, Praženec, Pylathy)
PODOLIE: Vojtech – Majerník, Ščepko, Mizerák, Hrušovský, Klčo, Červeňanský, Luštík, Ivana, Križák, Kačerek (Bango)
Július Glasa

Zem. Kostoľany – Selec 2:0 (1:0)
Zápas priemernej úrovne, hostia väčšinou iba bránili. Domáci boli aktívnejší, mali viac šancí, z ktorých dve využili a zapísali si tak na konto povinné víťazstvo.
GÓLY: 38. Oršula, 76.Tunega, R: Magdolen, 100 divákov.
SELEC: Jančo - Beták, Šišolský, Koštiaľ, Puna, Paulíny, Puček, Chromý, Daško, Masarik, M. Palatínus, L. Palatínus.
(jz)

Púchov B – Nováky 5:1 (3:1)
V 6. min Ondrička po Samkovom prieniku otvoril skóre existenčného zápasu a v 9. min ten istý hráč trafil iba E. Pagáča pred bránou hostí. V 14. min Nemcovu strelu Pavol Hrnčiarik vyrazil a v 16. min Michalička z 30 metrov nedal brankárovi šancu – 2:0. O osem minút súper znížil po slabej strele. O dve minúty Pavol Hrnčiarik chybu napravil, keď kryl strelu Nemca. Šimáček v 37. min tesne minul bránu z trestného kopu, ale v 40. min mu repete vyšlo – 3:1. V 42. min Dománek vyrazil Ondričkovu strelu na roh a v 44. min Píšovu strelu zneškodnil Pavol Hrnčiarik. V 53. min P. Pagáč po samostatnej akcii trafil iba do brankára a v 60. min po faule Poljaka Jakubis z jedenástky netrafil domácu bránu. Po faule na P. Pagáča premenil jedenástku Michalička a v 84. min Rubala zúžitkoval center E. Pagáča – 5:1. V 85. min Poljak zablokoval strelu Mikuláša a v 88. min Senaj vypálil tesne nad brvno.
GÓLY: 6. Ondrička, 16. a 67. Michalička (druhý z 11 m), 40. Šimáček, 84. Rubala – 24. Píš.
PÚCHOV B: Pavol Hrnčiarik – Vlasatý, Michalička, Ondrička, Machala (Poljak), Samko, P. Pagáč (Gašpárek), Šimáček (Rubala), Peter Hrnčiarik, E. Pagáč, Deneš.
NOVÁKY: Dománek – Ďuriš, Lučan (Pilch), Kováč, Škríb, Štefanička, Senaj, Gatial, Jakubis (Mikuláš), Nemec (Štefan), Píš.
(jg)

H. Poruba – N. Ves 1:3 (0:2)
Predsavzatie domácich vyhrať vyprchalo po troch minútach. V 1. min domáci gól neplatil pre ofsajd a Majeríkovu strelu Grznár v 3. min vyrazil na roh. Potom sa ukázali prednosti hostí, ktorí peknými kombináciami získavali prevahu. V 11. min Hanko prestrelil, ale v 12. min Korytina zblízka nezaváhal. Hostia boli lepší, v 35. min sa nádherne uvoľnil Gabriš, ale mieril nad. Dve minúty pred prestávkou gól hostí neplatil, no v 45. min po vyšachovaní obrany Jambor zvýšil na 0:2. V 47. min nedal Petruš gól a v 55. min po rohu najvyššie vyskočil Jambor – 0:3. V 59. min R. Puček z dvoch metrov minul bránu a v 90. min po rohu dal Majerík čestný gól H. Poruby.
GÓLY: 90. Majerík - 12. Korytina, 45. a 55. Jambor.
H. PORUBA: Leško – Barkáč (Papp), Krajči, Meliš, Majerík, Kasenčák, A. Staňo, Buchta, R. Puček, T. Staňo (Prostinák), Jánoško (Marcel Živčic).
N. VES: Grznár – Gučík, Hujík (Ondriš), Gablech, Šupka, Hanko, Gabriš, Korytina, Jambor (Lorenčík), Petruš (Urban), Némethy.
M. STAŇO

V. Bielice - Kočovce 2:2 (2:0)
Po úvodnom oťukávaní prevzali iniciatívu domáci hráči, keď sa Jakubík sám rútil na brankára, ale Kukučka jeho pokus vyrazil. Domáci začali hrať svoju hru a po priamočiarej akcie doťukol do prázdnej brány Bystriansky – 1:0. Hra malá rýchly spád, V. Bielice vychádzali zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov. V 45. min. unikol hosťujúcej obrane Matejov a zvýšil už na 2:0. Druhý polčas začali domáci už tradične, opäť ospalo. Hostia zásluhou Krissa znížili na 2:1, keď potrestal nedôrazný odkop domácej obrany. Domáci začali v obrannej činnosti produkovať chyby, čo hostia využili aj na vyrovnanie. Zápas sa napokon skončil remízou, hoci ešte domáci Jakubík v 89. min. v čistej šanci prekopol prázdnu bránu.
Góly: Bystriansky, Matejov – Kriss 2. Rozhodoval Manierik, 250 divákov.
KOČOVCE: Kukučka – Fenko, Šorec, Šmelko, Briška, Sameš, Hošek, Tobos, Suchánek, Kriss, Timko, striedali Šumaj, Pichliar.

Ostatné výsledky: V. Uherce - Kamenec p/Vt. 1:0 (0:0), Oslany – Ladce 3:2 (1:1)

1. Brezová p/Br. 27 25 1 1 83:11 76 (+34)
2. Nová Ves n/V. 27 23 1 3 90:24 70 (+31)
3. Kočovce 27 22 3 2 77:27 69 (+30)
4. Z. Kostoľany 27 13 2 12 38:46 41 (-1)
5. Ladce 27 12 4 11 53:41 40 (+1)