Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. LIGA SZ

Trenč. Stankovce – Senica 1:0 (1:0)
Bol to dobrý a hodnotný zápas zápas, v ktorom domáci obetavou hrou vydreli najtesnejšie víťazstvo. Výkon hostí nepotvrdzoval ich postavenie v nižších poschodiach tabuľky, u kvalitného súpera sa predstavili snaživým a obetavým výkonom.
Gól: 38. Sedláček. Pred 450 divákmi rozhodoval Ondruš, ŽK: Koprivňanský, Bilý, L. Bajan
Trenč. Stankovce: Tretinár – Poštrk, Barčiak, Bulko, Koprivňanský, Basila, Sedláček, Novák, Ježík, Vrága, Brandis. Striedali Jambor, Palasiewicz.
Senica: Trančík – Ferík, Hrebíček, Bíly, Mihok, Sekáš, T. Bajan, Rábek, L. Bajan, Surový, Mihál. Striedali Joniak, Bílek, Vach
JOZEF KADÁK

Častkovce – Šimonovany
Stretnutie sa nehralo, hostia sa na zápas nedostavili. Údajne kvôli nízkemu počtu hráčov. (PH)

Ludanice – Bánovce 3:1 (2:0)
Vo výbornom zápase, pretože hostia neprišli iba brániť, domáci excelovali. Ludanice nikoho nenechali na pochybách a od úvodných minút jasne dominovali. Už v 23. min. sa presadil Frťala a poslal domácich do vedenia. Ubehlo len deväť minút a domáci sa aj po druhýkrát radovali z gólu. Po zmene strán síce hostia znížili, ale to bolo z ich strany všetko. O tom, že všetky tri body zostanú doma nebolo pochýb, v závere ešte Olvecký spečatil zaslúžene víťazstvo domácich.
Góly: 23. Frťala, 34. Rusňák, 82. Olvecký – 47. Šebo. Rozhodoval: Žáčiková, 300 divákov. ČK: 82. Slovák.
BÁNOVCE: P. Igaz – Valach, Hrabal, Šebo (76. Borcha), Filin, Kostka, Božik, Slovák, Raffay (46. Zajac), Masarovič, Malina.

Hrnčiarovce – Chynorany 1:2 (1:1)
V Hrnčiarovciach sa hral dobrý futbal na oboch stranách. Na úvodný gól, ktorý dali hostia po chybe domácej obrany odpovedali Hrnčiarovce v 32. min. Strelu Gašparíka brankár odvrátil len do strany, kde bol priravený Kurinec. V 47. min domáci nepotrestali faul na Polakoviča. Tomu v streľbe zabránili hostia za cenu faulu, nariadenú penaltu zahodil Adámek. Druhý gól v sieti Kuzmu ide na vrub nerovného terénu, keď lopta z kopačky Hvišča zo 16 m pred jeho rukavicami nabrala nečakaný smer. Víťazstvo hostí je zaslúžené, domácim sa nedarilo premieňať svoje príležitosti, za bojovnosť si však pochvalu zaslúžia.
Góly 32. Kurinec – 27. Vrábel, 66. Hvišč. ŽK: 23. Klinovský – 25. Parkan, 60. Bezák, rozhodoval Šimon, 150 divákov
Chynorany: Gajdoš – Bošanský (88. Gajdoš), Štalník, Parkan, Vrábel, Matavka, Masti (65. Hvišč), Košík, Bezák, Mikula, Ondrejkovič.
IVAN JARIABKA

N. Dubnica – Skalica 1:2 (1:1)
Domáci začali vlažne. Z čoho vyplynul gól hostí v 10. min, jeho autorom bol Lašák. Po góle sa domáci spamätali, začali hrať svoju hru a mali šance. V 35. min najlepší hráč Nosický z 25 metrov vyrovnal na 1:1. Po prestávke domáci začali profesorsky a v 56. min na to doplatili. Druhý gól Skalice dal Kubík. Nová Dubnica pridala, no šance jej hráči nedokázali premieňať a zápas prehrali.
Góly: 35. Nosický – 10. Lašák, 56. Kubík.
N. Dubnica: Kiačik – Burdej, Gramblička, Štiffel, Juriga, Nosický, Haviar (T. Ďuriš), Ruman, Beňo, Dohál (Hanták), Bortel (Adamčík).
M. DUŠIČKA

Borčice – Solčany 2:1 (2:0)
V 2. min skúšal šťastie zdiaľky Decký a v 4. min otvoril skóre po sóle Káňa. O minútu ten istý hráč bočnú sieť. V 18. min zaváhal v šanci Kozík a v 22. min hlavičkoval po rohu Decký vedľa. Neujal sa ani jeho ďalší pokus. Hostia pohrozili po rohu J. Klačanským. Sedláček mieril v 32. min vedľa, rovnako ako v 36. min Krško. V 45. min z uhla zvýšil Káňa na 2:0. Roháč pohrozil po rohu, ale hostia vykopli z prázdnej brány. Roháč v 57. min mieril vedľa prázdnej brány, v 66. min Kuric trafil iba brankára a v 68. min pred Balážikom zachraňoval Kopčan. Soboňa strelou v 76. min strelou k žrdi znížil na 2:1. V 83. min Decký strieľal nepresne a v 89. min Matej Ambróz zahodil šancu na vyrovnanie. V 90. min mohol zvýšiť Sedláček, ale trafil iba žrď.
Góly: 4. a 45. Káňa – 76. Soboňa.
Borčice: Kopčan – Staňo, Decký, Štrbák, Mečiar (Kuric), Kopačka, Kozík (Kočka), Gábor, Sedláček, Krško, Káňa (Roháč).
(VES)

Ostatné výsledky: Nitr. Pravno --Bošany 2:1 (1:1), Piešťany – Kanianka 1:5 (1:2).

1. Ludanice 25 21 2 2 76:18 65 (+26)
2. Borčice 25 17 4 4 66:24 55 (+16)
3. Tr. Stankovce 25 17 4 4 58:20 55 (+16)
13. N. Dubnica 25 6 8 11 27:45 26 (-13)
14. Hrnčiarovce 25 8 1 16 29:45 25 (-14)
15. N. Pravno 25 5 2 18 30:84 17 (-22)
16. Šimonovany 24 2 6 16 13:68 12 (-24)

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Punč na námestí tento rok nebude. Trenčín zrušil Vianočné trhy

Na Mierovom námestí však bude svietiť vianočný strom a výzdobu centra mesta doplnia nové prvky.

Megainvestícia v Novom Meste nad Váhom. Ako bude vyzerať nové kúpalisko a plaváreň?

Novomestská radnica predstavila víťazný návrh z architektonickej súťaže na vybudovanie mestskej plavárne, kúpaliska a wellness za asi 12 miliónov eur.