Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. trieda juh

Hrádok – Tr. Bohuslavice 1:1 (1:0). V prvých dvadsiatich minútach sa hralo medzi šestnástkami, brankári veľa práce nemali, keď si ani jedno mužstvo nevytvorilo žiadnu šancu. V 21. min založili domáci akciu, keď Sevald poslal prihrávku na druhú stranu Mullerovi, ten prihral do stredu Pánikovi, ktorý sa kľučkou ideálne uvoľnil od obrancu a parádnou strelou poslal domácich do vedenia. V 25. min mohli domáci zvýšiť, keď z pravej strany Kačina prihral Pavlovičovi, ale jeho strelu brankár hostí vyrazil nad bránu. Hostia, ktorí sa na jar prezentovali dobrými výkonmi v prvom polčase neohrozili brankára Režného. V 65. min hostia vystriedali, na ihrisko sa dostal Briška, ktorý v 76. min po chybe domácej obrany vyrovnal na konečných 1:1. Hostia tak vyťažili z minima maximum a domácim napriek dobrému výkonu a snahe v závere zápasu sa nepodarilo streliť víťazný gól. Góly: Pánik – Briška. Rozhodoval: Baláž, 80 divákov.

Lubina kop. – T. Lúka 2:1 (2:1). Na vzorne pripravenom trávniku, za čo patrí vďaka pánom Gulánovi a Haruštiakovi sa domáci od úvodu zahryzli do svojho súpera, avšak boli to hostia, ktorí po chybe domácej obrany v 6. min skórovali gólom Holiča – 0:1. Domáci sa nevzdávali a svojou bojovnosťou po peknej kombinácii Golána, Turca, Cibulku bol to Miškech, ktorý prekonal hosťujúceho brankára – 1:1. Keď sa zdalo, že polčas skončí nerozhodne, boli to práve domáci, ktorí po peknej kombinácii skórovali, keď strelcom bol Marek Sadloň. Tak skončil i prvý polčas. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá rozhodnúť zápas vo svoj prospech, avšak dobré šance ako na jednej tak aj druhej strane ostali nevyužité a domáci po zlepšených výkonoch dokázali poraziť i súpera z hornej časti tabuľky. Víťazstvo domácich je zaslúžené za ich bojovnosť, ktorú predvádzali na ihrisku. Góly: Miškech, Sadloň – Holič. Rozhodoval: Valápka, 100 divákov.
(md)

Mor. Lieskové – Očkov 0:0 nedohrané. Začiatok sa niesol v smútočnej atmosfére, keď minútou ticha uctili obe mužstvá pamiatku dlhoročného funkcionára a hospodára Moravského Lieskového pána Pastorka Vladimíra, ktorý po ťažkej po chorobe v stredu večer opustil navždy pozemský svet. Zápas sa odvíjal z jednej strany na druhú, v úvodných 15-minútach mali domáci tlak, z ktorého vyústili tri vyložené šance, ktoré bravúrne zneškodnil brankár hostí Štepko Jozef. V druhom polčase prebrali taktovku a iniciatívu hostia a vytvorili si šance, ktoré zneškodnil dobre chytajúci nestarnúci brankár Poláček. V 72. min rozhodca Kyška ukončil zápas po námietkach očkovských hráčov a diskusií s ním – pre ich nezáujem o hru. Rozhodoval: Kýška, 150 divákov.

Považany – Bošáca 2:5 (1:1). Hostia potvrdili postavenie v tabuľke, herne boli lepší. Góly: Michalík, Sedlák – Figura st. 3, Kozic, Kusenda. Rozhodoval: Macejka, 120 divákov.
Ján Miklovič

Myjava B – Krajné 5:0 (1:0)
Brestovec – Horná Streda 2:1 (1:0). Góly: Polák, Mozolák – Luza. Rozhodoval: Švancara, 150 divákov.

Lúka n/V. – Vrbovce 2:1 (1:0). Keďže obom mužstvám išlo oveľa, zápas bol od začiatku bojovný a na oboch stranách dominovali obrany nad útokmi. Hostia hrozili najmä zo štandardných situácii, ale do lepšieho zakončenia sa nedostali. Na druhej strane domáci Martinek zvádzal súboje s obranou a najmä s brankárom Vavrom. Najskôr, keď brankár vybehol mimo šestnástky bol faulovaný, opäť minút chcel vrátiť požičané v nesprávnej chvíli, keď si Martinek hádzal loptu do vyloženej šance v šestnástke, z čoho rezultoval pokutový kop, ktorý Buška s prehľadom premenil. V druhom polčase hostia všetky vrhli do útoku, avšak nebezpečný boli hlavne zo štandardiek. V závere si domáci Martinek dobre prebral loptu do pohybu a samostatný nájazd bezpečne premenil ponad vybiehajúceho brankára. V zapätí po rozohrávke hostia znížili na 2:1, na vyrovnanie im však neostal čas. Góly domácich: Buška, Martinek. Rozhodoval: Valachovič, 100 divákov.