Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA

Myjava – Štúrovo 2:0 (1:0)
Spočiatku to bola nesúrodá hra, ktorá prerástla do územnej prevahy a neustáleho tlaku Myjavy. Prvú gólovú príležitosť mal Bogora, ktorý sa ocitol sám pred brankárom hostí, ktorý včas zachránil. V rovnakej situácia sa ten istý hráč ocitol aj o 15 minút neskôr, ale opäť nedal a o minul cieľ. Aj keď sa hralo praktický na polovici ihriska, góly domácich ani po strelách akosi neprichádzali, lebo hostia sa účelne bránili okamžitým odkopnutím lopty do bezpečia. Výnimkou bola a ž 33. min keď Bogora prekonal výborného brankára hostí. Ďalšie príležitosti zostali nevyužité a tak hostia mohli byť radi, že neodchádzali do šatne aj s piatimi gólmi.
Hneď po zmene strán dve opakované strely zneškodnil brankár hostí Nemeth. Hostia vážnejšie ohrozili Solničku až v 50. min keď prudkú strelu z 35 m musel kryť. Druhého gólu sa domáci dočkali až v 67. min po zahraní štandartnej situácie Zverecom, keď na loptu nabehol Stančík a skóroval. Domáci sa prekonávali v nepremieňaní gólových príležitosti a hostia sa až do konca stretnutia s dávkou šťastia ubránili výraznejšej prehre. Pri lepšej streleckej potencii domácich mohli hostia odísť s oveľa vyššou prehrou.
Góly: 33. Bogora, 67. Stančík. Rozhodoval Formel, ŽK: Heveši, 300 divákov.
SPARTAK: Solnička – Kumančík, Stančík, Kvasnica, Viselka, Zverec, Kosík, Nanák,(83. Buček), Bogora, (80. Horeš), Černáček, Hyža (73. Kročian). Tréner V. Hyža.
MILAN VRÁNA

Veľké Ludince - Dubnica B 0:0
Diváci ešte ani nezačali lúskať jadierka a už v 1. min. hostia museli striedať, keď si vytkol členok Lendvai. Zápas to bol z oboch strán opatrný, Dubnica sa predstavila ako vyspelé mužstvo. V 12. min. vyrazil tečovaný priamy kop Molnár na roh a o štyri minúty ratoval znova, keď kry prekvapujúci Ulrichov projektil. V 19. min. brankár Dubnice váhal s odkopom, trafil dobiedzajúceho Dulaia, ale lopta išla mimo. Ku koncu polčasu skúšal dva razy šťastie Šátek, ale sieť sa nevlnila. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. V 59. min. hosťujúci Sokol netrafil Molnárovu svätynu. Záver patril domácim, ale strely Maďara a Šáteka sa gólom neskončili.
Rozhodoval Frič, ŽK: Bednár, Polák, 250 divákov.
ZTS B: Kolmokov - Beňo, Chmelík, Bajza, Lendvay (1. Bilišňanský), Ondráš, Tubonemi (80. Mujkoš), Matejov, Ulrich (87. Horný), Sokol, Zápotoka. Tréner D. Kramlich.
IGOR ZELNÍK

Nové Zámky – Dolné Vestenice 1:1 (1:0)
Domáci začali proti vedúcemu celku tabuľky aktívne. Vytvorili si tlak, ktorý gólovo zúročili v 23. min., keď Domikov prízemný roh sa dostal až k Zsákovi, ktorý nemal problém doklepnúť loptu do hosťujúcej brány. Ten istý hráč mohol o niekoľko minút opäť skórovať, ale jeho hlavička šla tesne vedľa. Do prestávky hostia pohrozili len raz, ale domáca obrana dokázala s veľkou námahou zabrániť gólu. Po zmene strán sa obraz hry úplne zmenil. Líder ovládol najmä stred poľa, vypracoval si aj niekoľko výborných príležitostí, pri ktorých boli s domácimi všetci svätí. Zaslúžené vyrovnanie prišlo v 81. min., keď Obert krížnou strelou nedal domácemu brankárovi najmenšiu šancu.
Góly: 24. Zsák – 81. Obert. R Kalčík ŽK: Dang Van – Katrena, 600 divákov.
VEGUM: Jurenka – Zimmer, Kurbel, Mráz, Koreň, Šorec, Cíger, Cserge, Katrena (90. Ďuriš), Obert, Gajdoš (54. Minich) Tréner: V. Uškovič.
ROMAN GULIŠ

Ostatné výsledky: Lednické Rovne – Šamorín 1:2 (0:1), Partizánske - Gabčíkovo 3:4 (2:1), ČFK Nitra - Neded 0:0, Galanta - Domaniža 2:0 (0:0), Jaslovské Bohunice - Považská Bystrica 2:0 (1:0).

1. D. Vestenice 22 13 6 3 40:16 45 (+12)
2. J. Bohunice 22 12 6 4 26:8 42 (+9)
3. Neded 22 11 5 6 33:18 38 (+5)
4. Myjava 22 9 5 8 26:20 32 (-1)
5. Dubnica B 22 8 8 6 27:21 32 (-1)
6. Nové Zámky 22 9 5 8 39:36 32 (-1)
7. Galanta 22 9 5 8 24:23 32 (-1)
8. Gabčíkovo 22 9 3 10 38:26 30 (-3)