Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Veľká Hradná – Mel.-Lieskové 0:0
Domáci predviedli podpriemerný výkon. Bez bojovnosti a obetavosti sa futbal už nehrá ani na pažiti, i keď hostia mali tiež svoje slabiny predsa ich vôľa neprehrať prevýšila domácich.
ŽK: Lobotka, Čačko – Pavlík, Hanták. Rozhodoval: Pavlovič, 85 divákov.

St. Turá – H. Srnie 3:1 (3:0)
Hráči mužstva hostí, ktorých vedenie sa netají postupovými ambíciami prišli s úmyslom odviezť si domov všetky body. Domáci nechceli prísť o vedenie v tabuľke a preto museli bodovať naplno. Od prvej minúty pritlačili domáci hostí pred ich 16-tku, ale ukončenie a strelecké pokusy boli neúčinné. Hostia sa dostávali do šancí iba sporadicky. Oživenie zápasu prišlo po 22 minútach, keď Peterka vrátil vyrazenú loptu do hosťujúcej siete – 1:0. V 32. min mali hostia v priebehu dvoch minút dve gólové šance, netrafili bránu a opečiatkovali žrď. Známe pravidlo nedáš-dostaneš sa naplnilo o dve minúty, keď poľahky unikol do 16-tky Magula a bolo 2:0. Ešte do polčasu v 42. min po štandardnej situácií hlavičkou z ťažkého uhla zvýšil Maroň na 3:0. Po prestávke hosťom neostávalo nič iné iba otvoriť hru, avšak museli dávať pozor na domáce protiútoky a tí sa párkrát dostali do sľubných šancí. Až v 75. min hostia znížili po hrubej chybe celej obrany Petrom Meštánkom na 3:1. Hostia potom vystupňovali svoje úsilie, do konca stretnutia si aj vytvorili prevahu, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.
Góly: Peterka, Magula, Maroň - Mešťánek. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Nedveď, 180 divákov
Jaromír Štefánik

Tr. Teplá – Ľuborča 1:1 (0:1)
V príjemnom jarnom počasí sa hostia predstavili na teplanskom trávniku vo veľmi dobrom svetle a dirigovali takmer celý zápas. Celkovo boli behavejší a o krok rýchlejší, čo sa prejavilo v 35. min, keď Trška dal ich vedúci gól. V druhom polčase sa podobala prvej časti, avšak bez gólového efektu. V 53. min Šubert z priameho kopu strieľal tesne nad bránu a v 55. min Trška preveril kvality domáceho gólmana.. Od 70. min po faule hosťujúceho brankára na Hoštáka, ktorého musela odviezť záchranka sa kopala 11-tka, ale Husár Šubertovu strelu chytil. V nadstavenom čase sa domácim podarilo vyrovnať Patkom, ale s bodom boli spokojní iba domáci.
Góly: Patka - Trška. ŽK: Husár (hostia). Rozhodoval: Zemko, 230 divákov
(id)

Kálnica – Kľúčové 0:2 (0:0)
Zápas veľmi dobrej úrovne, v ktorom sa stretli mužstvá z dolnej časti tabuľky. Domáci mali počas celého zápasu miernu prevahu, ale i napriek niekoľkým dobrým šanciam nedokázali okrem dvoch nastrelených tyčí skórovať. Naproti tomu hostia sa v 60. min vymanili z tlaku domácich a vydareným lobom ponad domáceho brankára skórovali Papiernikom na 0:1. V ďalšom priebehu zápasu sa Kálničania urputne snažili o vyrovnanie, ale v nadstavenom čase to boli opäť hostia, ktorí gólom Gajdošíka uzavreli skóre na 0:2.
Góly: Papiernik, Gajdošík. Hralo sa bez kariet
Rozhodoval: Cintula, 150 divákov.
(df)

Soblahov – Chocholná-Velčice 3:1 (2:0)
V stretnutí susedov v tabuľke začali nebojácne hostia zopárkrát ohrozili domácu bránu. Avšak boli to domáci, ktorí v priebehu 2 minút – 19. min hlavička Taliana a v 21. min pekným lobom Valla viedli 2:0. Od tohto momentu hráči Chocholnej zvýšili úsilie a mali trvalý tlak a šance až do konca až do konca prvého polčasu. Prestávka veľmi pomohla domácim, ktorí zvyšovali gólom Halgoša z pok. kopu na 3:0. Hostia sa však nevzdávali a znížili na 3:1. Po gólovej stránke to bolo od oboch tímov všetko. Soblahov dobrou obrannou hrou nepustil hostí do príležitostí.
Góly: Talian, Vallo, Halgoš - Lukša. Rozhodoval: Rožník, 200 divákov.
(mš)

Tr. Turná – Dolná Poruba 4:0 (0:0)
Domáci hráči nastúpili v oklieštenej zostave po vykartovaní hráčov z predchádzajúcich zápasov. V prvom polčase sa hral futbal medzi 16-tkami. V druhom polčase hneď v 47. min otvoril skóre zo štandardnej situácie Poruban a domáci začali predvádzať svoju hru. Druhý gól pridal v 63. min Sivák po chybe brankára, v 80. min pridal ten istý hráč ďalší upokojujúci gól. Gólový účet spečatil v 85. min Hasenovič. V posledných minútach sa do šancí dostali i hostia, ale brankár domácich všetky šance zlikvidoval.
n Góly: Poruban L., Sivák Marek 2, Hasenovič. ŽK: Mikula M. – Martinák, Uhlárik. Rozhodoval: Hruda, 80 divákov
V. Chupáč

Čachtice – Bzince p/J 4:1 (1:0)
Domáci proti tabuľkovo poslednému súperovi nastúpili s odhodlaním zvíťaziť a potvrdiť body z Hornej Súče. Hostia sa však hneď stiahli pred svoje pokutové územie a bránili stav 0:0. To sa im darilo do 20. min keď po priamom kope D. Imrišku hlavou otvoril skóre T. Imriška. Domáci ďalej útočili avšak gól sa im do polčasu streliť nepodarilo. Hneď v 30. sekunde druhého polčasu zvyšoval na 2:0 domáci nestarnúci kanonier Madera. Hostia v 60. min znížili po nedorozumení v domáceho obrancu s brankárom. V ďalšom priebehu sa hra priostrila, avšak domáci akúkoľvek snahu hostí zastavili gólom v 72. min, keď tečovaná strela M. Trebatického skončila v sieti. V 83. min po najkrajšej akcií zápasu vsietil na konečných 4:1. Víťazstvo v slabom stretnutí je zaslúžené.
Góly: Imriška D., Imriška T., Trebatický, Madera - Less. ŽK: 0-1. Rozhodoval: Mrázik, 120 divákov
Marián Halák

Dubodiel – H. Súča 0:1 (0:0)
Hostia boli počas celého zápasu lepším mužstvom a ich víťazstvo je zaslúžené.
Gól: 86. Kučerák. ŽK: 1-1. Rozhodoval: Ševčík, 100 divákov
Stanislav Doktor

Dohrávka: Veľká Hradná - Dubodiel 2:1 (1:0). Góly: Kováč Jakub, Kováč Michal – Hostačný