Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Zem. Kostoľany – Tr. Jastrabie 2:1 (1:0)
Bol to zápas priemernej úrovne. Domáci sa ujali vedenia gólom Adamca v 3. min. Hra sa ďalej odvíjala medzi šestnástkami. Hostia mohli vyrovnať v 45.min, ale domáci brankár dobre zasiahol. Úvod druhého polčasu patril opäť domácim, keď v 50. min zvýšili na 2:0. Hostia trochu zvýšili aktivitu, ale viac gólových príležitosti si vypracovali až v poslednej desaťminútovke, počas ktorej znížili na 1:2.
Góly: 3. Adamec, 50. Andrej Zvalo - 78. Kendera, R: Šeller, 150 divákov.
TRENČIANSKE JASTRABIE: Hruška - Miroslav Glasa, Beleš, Kendera, Fischer, Vavro, Jandák, Radovan Glasa, Mikušík, Halas, Fodrek, str. Doktor.
(JZ)

Kamenec - Podolie 2:1 (1:0)
Začiatok duelu patril domácim, tri samostatné nájazdy na brankára však nepremenili. V 33. min otvorili skóre, keď domáci Šimo preloboval hosťujúceho brankára. Podolie si počas prvého polčasu nevypracovalo gólovú šancu. V druhom polčase sa hra vyrovnala, no šťastnejší boli domáci, ktorí gólom z pokutového kopu strhli víťazstvo na svoju stranu. V jarnej časti sú Kamenčania úspešní, keď v doterajších zápasoch neokúsili trpkosť prehry.
Góly: 33. Šimo, 78. T. Nechala (11 m)- 72. Červeňanský, R: Vašš, 450 divákov.
(ŠN)

Selec – Ladce 1:6 (0:2)
Až v 5. jarnom kole sa Selčania predstavili na domácom trávniku, ich súperom bolo 4. mužstvo tabuľky a zo začiatku bol tabuľkový rozdiel badateľný. Hostia boli častejšie na polovici domácich, ale žiadnu šancu si nevypracovali. Od 15. min začali domáci hru vyrovnávať, ale paradoxne v 26. min zahrávali rohový kop hostia a Zábojník strelil hlavou prvý gól stretnutia. O 5 min zahrali hostia v 16-tke rukou, ale rozhodcova píšťalka zostala nemá. V 38. min hostia opäť strelili gól po rohu, jej autorom bol opäť hlavou zábojník. Do druhého polčasu nastúpili Selčania zo zámerom zmeniť skóre vo svoj prospech. Začali sa lepšie pohybovať, tlačiť na súpera, ale aj viac riskovať a hostia sa dostávali do brejkov a dva z nich v 57. a 66. min využili, úspešnými strelcami boli Gurín a Habánek. Domácim slúži ku cti, že ani za tohto stavu sa nevzdávali a hrali naplno. Vypracovali si aj šance, ale gól nedokázali streliť. Naopak hostia v 80. a 83. min strelili ďalšie dva góly a ich strelcami boli opäť Habánek a Gurín. Domácim sa podarilo streliť aspoň čestný úspech v 90. min Králikom. Víťazstvo hostí bolo zaslúžené, ale pre domácich príliš kruté.
Góly: 90. Králik – 26.,38. Zábojník , 57., 83. Gurín, 66., 80. min Habánek Marián. ŽK: Puček R. Rozhodoval: Slomkowski, 150 divákov
Ľuboš Masár

Kočovce – Nová Ves 2:1 (0:1)
V Kočovciach sa hral derby zápas za ideálneho počasia na kvalitnom a dobre pripravenom teréne. Domáci začali tlakom a v 6. min sa Kriss uvolnil, ale trafil iba brankára. V 10. min trafil Suchánek vedľa hosťujúcej brány. Po úvodnom tlaku hostia vyrovnali hru a po rohovom kope v 13. min domáci vykopávali loptu z bránkovej čiary. V 15. min po priamom kope domáci brankár Kukučka vyrazil na roh. V 20. min hosťujúci Nemethy z hranice 16-tky vystrelil, ale domáci Kukučka opäť podržal. V týchto chvíľach mali hostia územnú prevahu, ktorú korunovali v 45. min vedúcim gólom po centri Šupku a presnej hlavičke Hujíka. Do druhého polčasu domáci nastúpili s úmyslom zvrátiť nepriaznivý výsledok. V 65. min nebezpečne vystrelil Doboš tesne vedľa hosťujúcej brány. V 72. min sa do šance dostal Šmelko, ale brankár hostí jeho strelu vyrazil. V 85. min Kriss vyrovnal na 1:1 po prihrávke Šmelka. V 89. min hostia faulovali Timka a pokutový kop s prehľadom premenil Suchánek na 2:1. Domáci si víťazstvo zaslúžili najmä za obetavý výkon v druhom polčase. Aj keď to bolo derby hralo sa slušne a bez kariet pred rekordnou návštevou 1200 divákov!!!
Góly: 85. Kriss, 89. Suchánek (11 m) – 45. Hujík. Hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Rosa, 1200 divákov
KOČOVCE: Kukučka – Benko, Šorec, Sciranka, Šmelko, Kamesh, Klas, Doboš, Suchánek, Kriss, Timko (Šmátrala, Hošek, Šumaj)
NOVÁ VES: Grznár – Hujík, Gablech, Šupka, Hanko, Gábriš, Korytina, Jambor, Petruš, Nemethy (Urban, Ondriš, Jaroš)
(ph)

Brezová – Oslany 7:0 (4:0)
Hostia boli od začiatku stretnutia pod veľkým tlakom domácich a tak sa hralo vačšinou na ich polovičke. Skóre otvoril v 8. min Pavlovič trestným kopom z 30m. V 20. min dával druhý gól domácich Pavlík. V 37. min centrovanú loptu Gundom premieňa Petráš na 3:0, v 42. min znova Petráš uzatvára skóre prvého polčasu. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, v 58. min po chybe domácej obrany nevyužili hostia jedinú šancu v zápase a Bárta netrafil prázdnu bránu. V 68. min zvyšuje Petráš na 5:0, v 86. min center Petráša usmerňuje medzi tri žrde Pavlovič a skóre zápasu uzatvára Pavlík.
Góly: 6., 86. Pavlovič, 20., 90. Pavlík, 37., 42. a 68. Nosko. ŽK: Pavlovič. Rozhodoval: Kolárik, 300 divákov.
Ján Vrkoč

Ostatné výsledky: V. Bielice - Púchov B 3:1 (0:0), V. Uherce - H. Poruba 2:0 (1:0), Prečín – Nováky 3:1 (0:1), Dohrávka: Nováky - V. Bielice 0:0.

1. Brezová p/Br. 20 19 1 0 50:5 58 (+28)
2. Kočovce 20 17 1 2 50:21 52 (+22)
3. Nová Ves n/V. 20 16 1 3 58:20 49 (+19)
4. Ladce 20 10 4 6 43:26 34 (+4)
5. V. Uherce 20 8 5 7 33:26 29 (-1)
6. V. Bielice 20 8 4 8 27:30 28 (-2)
7. Z. Kostoľany 20 9 1 10 27:32 28 (-2)
8. H. Poruba 20 8 2 10 29:28 26 (-4)