Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / III. LIGA

Partizánske - Myjava 2:2 (0:1)
Už v 10. min. dostal loptu za domácu obranu Viselka a z brejku povedľa Holičku poslal Spartak do vedenia. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie Tempu. V 48. min. Šimončič zahrával sprava priamy kop a lišiackou strelou k pravej žrdi dokonale prekvapil Solničku - 1:1. V 56. min. Dermek po centri Kundalu mieril z vnútra šestnástky vedľa ľavej žrde, no v 58. min. sa domáci radovali opäť. Po Kaplánovom rohu Stručka so šťastím našiel Norockého, ktorý z 10 metrov nekompromisne napol sieť. Na druhej strane o štyri minúty Stančík zo 4 metrov namieril hlavou tesne vedľa pravej žrde domácej svätyne. V 67. min. však hostia založili rýchly protiútok, ktorým Manák stanovil na konečných 2:2.
Góly: 48. Šimončič, 58. Norocký - 10. Viselka, 67. Manák. R M. Štrba, ŽK: Macega. 300 divákov.
TEMPO: Holička - Španko (82. Varga), Stručka, Briatka, P. Kollár (74. Turček), Macega (77. Drábek), Kundala, Norocký, Kaplán, Dermek, Šimončič. Tréner Ivanka.
SPARTAK: Solnička - Kumančík, Stančík, Kvasnica, Hyža, Zverec, Kosík, Manák, Viselka (84. Buček), Černáček, Kročian. Hrajúci tréner V. Hyža.
MARIÁN PETRÍK

D. Vestenice - Neded 1:0 (0:0)
Domáci privítali kvalitného súpera. Hral sa obojstranne pekný a divácky zaujímavý futbal. Ako prvý pohrozil hosťujúci Ambruš. Strely domácich hráčov Kurbela, Cígera a Mráza si nenašli cestu do siete a gól Šorca rozhodca neuznal. V 41. min Vlčanova prudká strela tesne minula pravú žrď brány. Na opačnej strane gólovú Zimmerovu hlavičku vyrazil Valo na roh. V druhom polčase sa hralo zväčša medzi 16-tkami, obrany stali na pevných nohách. V 68. min Zimmer odcentroval z pravej strany a Šorec hlavou otvoril skóre. Obert mohol postiť vedenie, no jeho strely po únikoch vyrazil brankár na roh. V 90. min po nedorozumení v obrane domácich strelu Vlčana vyhlavičkoval Koreň z prázdnej brány. Pre domáci to boli vydreté body.
Gól: 68. Šorec. R Peťovský, ŽK: Obert, Koreň – Filip, Varga, 500 divákov.
VEGUM: Jurenka – Zimmer, Kurbel, Mráz, Koreň, Šorec, Cíger, Cserge, Minich (55. Papranec), Obert (87. Laurinec), Gajdoš (74. Ďuriš).
FC: Valo – Beták, Ballabáš, Ambruš (59. Kalmár), Varga, Jedinák, Vlčan, Čentéš, Filip, Rossi, Paštiak.
MILAN VÁŽAN

Dubnica B - J. Bohunice 0:0
Vo výbornom zápase videli diváci šance na oboch stranách, ale to najdôležitejšie, góly, chýbali. Hostia boli aktívnejší, častejšie sa v prvom polčase dostávali pred domácu bránu. V najväčšej šanci sa ocitol v 36. min Heteš, ktorý prestrelil z ôsmich metrov domácu bránu. Dubničania kopali iba rohy a priame kopy, z ktorých nič nedokázali vyťažiť. V 57. min mohli hostia vyhrávať, keď Varhaník prebehol stredom dubnickej obrany, ale pozorný Igaz jeho nebezpečnú strelu vyrazil na roh. V domácom mužstve sa nedarilo novej posile Tubonemimu, ktorý na jeseň pôsobil v drese súpera. Bývalým spoluhráčom gól nedal a nepodarilo sa to ani v závere zápasu jeho spoluhráčom. Minútu pred koncom stretnutia sa po Sokolovom sóle dostal do vyloženej šance Ranuša, jeho strele však chýbala presnosť.
R Koníček, bez ŽK, 200 divákov.
ZTS B: Igaz – Beňo, Bajza, Struška, Vlado, Duga, Sokol, Tubonemi (86. Dopirák), Matejov, Ľupták, Ulrich (69. Ranuša). Tréner D. n Kramlík.
ŠK BLAVA: Psota – Maška, Caba, Bachňák, Strečanský, Heteš, Švec, Jakab (80. Kišš), Mikláš, Gerši (46. Goga), Varhaník. Tréner V. Ekhardt.
ALEXANDER BAKOŠ

Ostatné výsledky: P. Bystrica – Led. Rovne 3:0 (2:0), Domaniža – ČFK Nitra 3:1 (1:0), Gabčíkovo – Galanta 0:0, Šamorín - V. Ludince 2:2 (1:1), Štúrovo - Nové Zámky 2:2 (0:1)

1. D. Vestenice 19 12 4 3 35:13 40 (+10)
2. J. Bohunice 19 10 5 4 22:8 35 (+8)
3. Neded 19 10 3 6 32:18 33 (+6)
4. Galanta 19 8 5 6 19:16 29 (+2)
5. Dubnica B 19 7 7 5 24:18 28 (-2)
6. Gabčíkovo 19 8 3 8 34:18 27 (-6)
7. V. Ludince 19 8 2 9 22:27 26 (-1)
8. P. Bystrica 19 7 4 8 31:28 25 (-5)