Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Čachtice – Horné Srnie 4:2 (2:1)
V stretnutí dvoch tímov z vyšších priečok tabuľky sa hral bojovný zápas na ťažkom teréne. Hostia sa ujali vedenia, kedy domáci brankár dvakrát vyrazil strelu hosťujúceho útočníka a na tretí raz vyrovnal, domáci vyrovnali z pok. kopu a v 43. min po akcií Maderu vsietil gól Imriška Tomáš. Hostia v druhom polčase z priameho kopu, domáci v závere všetko vsadili na jednu kartu a zatlačili súpera, z čoho pramenili dva góly v sieti Srnia.
Góly: Imriška D. 2, Imriška J., Imriška T. ŽK: 2-0. Rozhodoval: Thao, 100 divákov
Marián Halák

Veľká Hradná – Horná Súča 2:3 (0:2)
V zápase priemernej úrovne mali hostia väčšiu chuť po víťazstve a do polčasu dali nedôrazným domácim dva góly. V 42. min mali domáci možnosť znížiť, no Kováč Peter netrafil z piatich metrov bránu. Hostia po vylúčení hráča dali 3. gól, domáci v závere iba znížili na 2:3.
Góly: Kováč P., Kováč M. – Kučerák, Častulín, Pečeňanský. ŽK: Kováč M., Detko, Sýkora – Coník, Guga ČK: Coník (H. Súča). Rozhodoval: Zemko, 125 divákov.
František Kováč

Stará Turá – Dubodiel 4:0 (0:0)
Hráči domáceho mužstva si chceli udobriť divákov za predvedený výkon v predchádzajúcom domácom zápase a ukázať hru, ktorá zodpovedá mužstvu, ktoré vedie tabuľku a čiastočne sa im to aj podarilo. Od začiatku sa hral iba priemerný a vyrovnaný zápas, zväčša v strede poľa. Sľubné šance boli na oboch stranách, ale keby boli hostia v 5. a 40. min premenili tutovky mohli ísť do kabín s dvojgólovým vedením. V druhom polčase sa hra o niečo zlepšila. Hostia mohli ísť do vedenia v 57. min hlavičkou po rohovom kope. Potom prišli minúty domácich. V 60. min sa podaril útok a Magula otvoril skóre na 1:0. O dve minúty zvýšil Durec na 2:0. Hostia museli otvoriť hru a tým sa uvolnil priestor pre domácich. V 80. min Kubáň peknou hlavičkou zvýšil na 3:0 a v 90. min sólom zavŕšil víťazstvo na 4:0 Peterka. Pre hostí bola prehra krutá, ale doplatili na nepremenené šance. Hralo sa slušne bez kariet.
Góly: Magula, Durec, Kubáň, Peterka. Rozhodoval: Oppenberger, 200 divákov.
Jaromír Štefánik

Trenč. Teplá – Bzince p/J. 3:0 (1:0)
Za pekného jarného počasia na ideálnom teréne sa v prvom polčase hral vcelku vyrovnaný futbal s minimom šancí na domácej strane a za zmienku stojí gól Koťana po Šubertovom centri a v 33. min preveril kvality hosťujúceho brankára Šubert z priameho kopu. V druhom polčase sa Teplania viac tlačili dopredu a následne z toho pribúdali šance, keď v 60. min Kaukalovu strelu zázračne vyrazil Ježko. O desať minút po Janišovej hlavičke sa triaslo brvno hosťujúcej brány, neskôr mohol zvýšiť Kaukal, ale lopta letela nad. Naopak o minútu mohlo byť vyrovnané, ale vďaka domácemu gólmanovi sa stav nemenil. V závere zápasu hostia fyzicky odchádzali, čo náležite využil v 87. min Blaho a v nadstavenom čase spečatil víťazstvo na zaslúžených 3:0 Janiš.
Góly: Koťan, Janiš, Blaho. Rozhodoval: Pšenčík, 170 divákov Ivan Dobiáš

Trenč. Turná – Melčice-Lieskové 2:1 (1:1)
V zápase, v ktorom bolo veľa nervozity, najskôr sa ujali vedenia hostia, avšak domáci hráči do polčasu vyrovnali. Druhý gól domáci pridali v druhom polčase po sólovom úniku Hasenoviča. Zápas sa v závere iba dohrával a domáci nepustili víťazstvo zo svojich rúk.
Góly: Sivák Marek, Hasenovič - Motyka. ŽK: Hasenovič, Pollák – Pavlík, Mikušať, Vendžúr, Martiška ČK: Pavlík(Mel.-Lieskové). Rozhodoval: Cintula, 150 divákov
V. Chupáč

Soblahov – Dolná Poruba 2:1 (1:1)
V prvom polčase videli diváci vyrovnaný súboj oboch mužstiev. Oba tímy vychádzali zo zabezpečenej obrany a šancí bolo ako šafranu. Prvú vyloženú šancu dokázali využiť v 29. min domáci gólom Valla. Odpoveď prišla za 10 min prvou strelou na bránu domácich, ktorá znamenala vyrovnávajúci gól. Druhý polčas prebiehal v rovnakom štýle ako prvý. Snahu domácich pretavil do úspešného konca v 62. min víťazným gólom Fabo.
Góly: Vallo, Fabo – Suchý T. Rozhodoval: Bečka, 100 divákov. Marián Šedivý

Chocholná-Velčice - Kľúčové 3:4 (2:3)
Za ideálneho počasia na dobre pripravenom trávniku začali hostia lepšie a už v 3. min nastrelili brvno. V 23. min po centri do 16-tky hosťujúci hráč hlavičkou prekonal brankára a bolo 0:1. V 27. min po strele hostí a nešťastnom teči domáceho hráča, ktorý zmenil smer lopty bolo už 0:2. Domácich tento stav vyburcoval a v 31. min po štandardke Martin Kozárec hlavou znížil na 1:2. Netrvalo dlho a hostia opäť udreli v 37. min, keď po peknej akcií a doťuknutí povedľa brankára zvýšili na 1:3. O ďalšiu minútu domáci hádzali aut, ktorý našiel Laca Cingela a ten z uhla prehodil brankára a znížil na 2:3. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú. V 63. min domáci kanonier Laco Cingel obišiel aj brankára a vyrovnal na 3:3. Vtedy sa zdalo, že domáci strhnú víťazstvo na svoju stranu, no nanešťastie sa tak nestalo. V 73. min hosťujúci hráč bombou pod brvno opäť dostal hostí do vedenia 3:4. Tento výsledok je nakoniec spravodlivý, pretože hostia mali oveľa viac šancí.
Góly: Cingel 2, Martin Kozárec – Nanák 2, Vykopal, Vydrňák. ŽK: 1-3. Rozhodoval: Klimčík, 200 divákov
Vladislav Chlapík

Kálnica – Ľuborča 3:0 (1:0)
Domáci i keď sa už v 3. min ujali vedenia gólom Mareka Hladkého celý prvý polčas hrali v kŕči a nervózne, k čomu dopomohlo i zranenie Andreja Važana v 19. min , ktoré si vyžiadalo ošetrenie v nemocnici. Hostia si po celý zápas udržovali územnú prevahu, ktorú však nedokázali prejaviť gólom. Naproti tomu domáci z ojedinelého útoku v 54. min zvýšili Michalcom na 2:0 a v 70. min, kedy brankár hostí vybehol až na polovicu ihriska sa k lopte dostal D. Kotula, ktorý túto situáciu využil a zo vzdialenosti 45 m zabezpečil domácim zaslúžené víťazstvo.

9. Dubodiel 15 7 2 6 29:28 23 (-1)
10. Choch.-Velčice 16 6 4 6 41:42 22 (-2)
11. Kálnica 16 5 5 6 33:24 20 (-4)
12. Hor. Súča 16 6 2 8 23:39 20 (-4)
13. Veľ. Hradná 15 5 4 6 23:25 19 (-2)
14. Mel.-Lieskové 16 5 1 10 20:34 16 (-8)
15. Kľúčové 16 3 3 10 21:37 12 (-9)
16. Bzince p/J. 16 1 6 9 24:47 9 (-15)

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.