Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. LIGA SEVER

Kamenec - Selec 4:3 (2:2)
Začiatok stretnutia bol šokujúci, keď už do 3. min súperi strelili po góle. Domáci zvýšili úsilie a už v 11. min upravili stav na 2:1. V 13. min mohli zvýšiť skóre po pokutovom kope, ktorý nepremenil Stančiak. Druhý polčas bol obdobou prvého, keď sa hostia ujali vedenia, no tešili sa len 6 minút, keď domáci z veľkej prevahy vyťažili vyrovnávajúci gól na 3:3. V dramatickom závere hostia inkasovali štvrtý gól, čo nierktorá hráči neuniesli a dvaja Selčania museli ísť predčasne pod sprchy. Potom už hostia nemali dostatok síl na úpravu skóre.
Góly: 2. Višňovský, 11. D. Fábry, 54. Švec, 73. Stančia - 3. Puna, 39. Paulíny, 48. Púček. ČK: Šišovský, Masarik, (Selec), R: Meňhart, 410 divákov.
SELEC: P. Vlk, L. Palatínus, Šišovský, Koštial, Puna, Paulíny, B. Púček, Chromý, R. Púček, Masarik, Daško, str. Beták, M Palatínus

V. Bielice - Nová Ves 2:3 (0:0)
Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom tempe, domáci však mali predsa len niečo navrch. V 40. min. prenikol domáci útočník do šestnástky, kde ho však hosťujúci obranca fauloval. Rozhodca síce faul zapískal, ale celú situáciu vytlačil von zo šestnástky. Diváci si tak na góly museli počkať až do druhého polčasu. Začiatok druhého dejstva patril domácim, ktorí už v 50. min. otvorili skóre zápasu. Ubehli len tri minúty a V. Bielice viedli už dvojgólovým vedením. Hostia strelili náhodný kontaktný gól, keď strelu z tridsiatich metrov domáci gólman Znášik podenil – 2:1. V poslednej päťminútovke sa však začali diať veci. Obrovské individuálne chyby domácich zadákov hostia potrestali dvoma gólmi a dokonale tak otočili vývoj zápasu.
Góly: Minárik, Špánik (za domácich). Rozhodoval: Bulko, 200 divákov.

T. Jastrabie – Oslany 1:1 (0:0)
Domáce mužstvo povzbudené predošlými víťazstvami vrhlo všetku energiu do útočnej hry, čo sa prejavilo množstvom zahodených šancí. V druhom polčase hostia z ojedinelého protiútoku po skrumáži pred bránou dali úvodný gól zápasu. Domácich to vyburcovalo k ešte lepšiemu výkonu, čoho výsledkom bol premenený pokutový kop. Za predvedený výkon si domáce mužstvo zaslúžilo víťazstvo, pretože sa hralo takmer výlučne na bránu hostí.
Góly: 80. Halász (11 m) – 50. Ferianc. ŽK: Šándrik, Ferianc Ján (Oslany). Rozhodoval: Štefanec, 150 divákov
TR. JASTRABIE: Hruška – Glasa M., Doktor, Gendera, Glasa R., Vavro, Janták, Beleš, Szidor, Halasz, Fodrek (Praženec)
Július Glasa

Brezová p/Br. – H. Poruba 4:1 (1:0)
Zápas sa niesol v znamení neustáleho tlaku domácich a hralo sa väčšinou na polovičke hostí a iba nepresná muška domácich zachránila hostí od vyššej prehry. V 7. min hlavičkoval Beňa nad, v 20. min nevyužili hostia zaváhanie domácej obrany a jedinú šancu nepremenil hosťujúci hráč a netrafil prázdnu bránu domácich. V 29. min strieľal Nosko nad, v 30. min Pavlovič tesne vedľa, v 41. min Beňa strieľal vedľa, v 44. min po faule v pok. území domáci nepremenili pokutový kop. V 49. min trestný kop z 25 m Gundom 1:0. V 50. min zvyšuje Gunda na 2:0. V 56. min Pavlovič z 20 m zvyšuje prudkou strelou na 3:0. V 63. min Gunda míňa bránu hostí a v 63. min po nedorozumení v domácej obrane znižuje Jánoška na 1:3. V 70. min Beňa hlavičkuje tesne nad. V 81. min zvyšuje Šido na 4:1.
n Góly: 39. Gunda, 50. Gunda, 56. Pavlovič, 81. Šido – 63. Jánoško. ŽK: 0-1. Rozhodoval:Jureňa, 400 divákov
Ján Vrkoč

Kočovce – Ladce 4:1 (3:0)
Zaslúžené víťazstvo domácich hlavne po peknom výkone v prvom polčase v ktorom využili viaceré šance. V druhom polčase sa prispôsobili hre hostí, ktorí hrali slabo. Hosťom sa podarilo znížiť po hrubej chybe domáceho brankára Kukučku. Domáci hrali výborný futbal hlavne v prvom polčase. Od vyššej prehry hostí ochránil brankár Janke Jozef, ktorý bol najlepším hráčom hostí.
Góly: Suchánek 2, Sciranka (11 m), Klas - Habánek. Rozhodoval: Tonkó, 250 divákov
KOČOVCE: Kukučka – Benko, Šorec, Šmátrala, Sciranka, Šumaj, Doboš, Suchánek, Glas, Timko (Tichler, Hošek, Rajoš)
Peter Hrušík

Prečín – Podolie 3:0 (1:0)
Hostia vyrukovali na domácich s tvrdou agresívnou hrou, s ktorou si nevedel Prečín dlho poradiť. V 38. min po odkope zo šestnástky potiahol loptu Kostelanský, prihral Masarykovi, ktorý mu loptu vrátil a bolo 1:0. V druhom polčase začali domáci suverénnejšie a v 55. min po Kopáčovej akcii Masaryk našiel Kostelanského, a ten sa nemýlil – 2:0. Desať minút pred koncom bol faulovaný v šestnástke Masaryk a sám faulovaný hráč jedenástku premenil – 3:0. Hostia za celý zápas nemali ani jednu šancu a môžu vďačiť brankárovi, že prehrali iba trojgólovým rozdielom.
Góly: 38. a 55. Kostelanský, 80. Masaryk (11 m).
Podolie: Vojtech – R. Hrušovský, Ščepko, Búčik (Banga), M. Hrušovský, Majerník, Červeňanský, Luštík, Ivana (Blakša), Križák, Augustín (Mareček).
(MAM)

Ostatné výsledky: V. Uherce - Nováky 1:3 (1:0), Zem.Kostoľany - Púchov B 3:1 (1:1).

1. Brezová p/Br. 18 18 0 0 43:5 54 (+27)
2. Nová Ves n/V. 18 15 1 2 54:17 46 (+19)
10. Nováky 17 6 2 9 26:30 20 (-4)
11. Tr. Jastrabie 18 4 6 8 21:25 18 (-9)
12. Oslany 18 5 3 10 23:35 18 (-9)
13. Podolie 18 5 2 11 26:43 17 (-10)
14. Kamenec p/Vt. 18 4 4 10 24:49 16 (-11)
15. Selec 18 4 1 13 23:52 13 (-14)
16. PúchovB 18 4 0 14 34:50 12 (-15)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Na Slovensku bude od 24. októbra do 1. novembra platiť zákaz vychádzania

Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Hokejisti HK Dukla Trenčín - ilustračná fotografia.