Trenčania odišli z Martina naprázdno

Martin - Trenčín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Za asistencie televíznych kamier odštartovala na martinskom ľade štvrťfinálová séria dvoch tímov, ktoré v tejto fáze play off narazili na seba aj vlani.

Obe mužstvá na začiatku duelu neodkryli svoje karty a prvá polovica úvodnej tretiny bola dosť opatrná. V 10. min mal na hokejke vedúci gól Král, no lapačka Lakosila, ktorý naposledy pred svojou autonehodou chytal 22. januára, zázračne zachránila domáce mužstvo od inkasovaného gólu. O minútu neskôr sa k slovu dostal Martin a to dokonca vo vlastnom oslabení, keď Vantroba vyslal dopredu Podstavka, ktorý strelou švihom otvoril skóre - 1:0. V ďalších minútach prvej tretiny mali navrch Martinčania, no z prevahy nič nevyťažili, lebo ich opäť zradila koncovka. Do druhej tretiny lepšie vstúpili hostia. V 23. min Lakosil najskôr opäť vo svojej bránke čaroval, no o pár sekúnd neskôr v presilovke Dukly predsa len kapituloval, keď martinskí zadáci nechali trestuhodne voľného Krála, ktorý sa nemýlil - 1:1. Tento úder hráčov MHC trošku zneistil, no nie nadlho. V 30. min využili domáci svoju početnú výhodu a dôrazný Klepáč prepasíroval puk za Hálov chrbát - 2:1. Potom sa hra opäť vyrovnala, no na ďalšie góly si diváci museli počkať. O osude zápasu sa rozhodlo medzi 46. a 47. min, keď Martin strelil v rozpätí 77 sekúnd dva góly. Najskôr v presilovke po skvelej prihrávke Macha napol sieť Havel a potom v oslabení domácich trafil do čierneho Török - 4:1. Vzápätí si hosťujúca lavička zobrala oddychový čas. Dukla znížila v 53. min, keď využil Pardavý presilovku svojho tímu. Na viac sa hostia už nezmohli a Martin si svoje zaslúžené víťazstvo postrážil až do konca.

Góly: 11. Podstavek, 30. Klepáč, 46. L. Havel, 47. Török - 23. V. Král, 53. Pardavý. Vylúčení: 9:11 na 2 min, L. Říha (Martin) na 10 min za nešportové správanie, presilovky 2:2, oslabenia 2:0. Pred 4000 divákmi rozhodovali J. Konc, P. Grečko - Gajan, M. Grečko.

DUKLA: Hála - Homer, Křetinský, Malinský, P. Mikuš, Fatyka, Urban, J. Mikuš, Ďuriš - Čacho, A. Kollár, V. Král - Hanzal, Húževka, V. Nemec - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - V. Kútny, Kóňa, Pardavý.

STAV SÉRIE: 1:0

Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): „Play off to je hra nervov a tie mali dnes domáci pevnejšie. Doplatili sme na zbytočnú nervozitu, psychicky sme to nezvládli. Martin bol lepším tímom, najmä v kľúčových okamihoch sa to potvrdilo. Myslím si, že keby Kollár za stavu 2:1, keď sme hrali v oslabení, dal gól, zápas by sa skončil iným výsledkom. Aj za stavu 4:2 som ešte dúfal, že niečo urobíme, no domáci si už zaslúžené víťazstvo nenechali vziať.“

Martin - Trenčín 5:4p (2:1, 1:2, 1:1-1:0)

Po víťazstve Martina v prvom zápase nastúpili domáci aj v nedeľu útočne naladení.

Takmer celá úvodná tretina sa hrala v ich réžii. Vyjadrením ich prevahy boli dva góly. Prvý padol v 10. minúte, keď B. Majeský za 17 sekúnd využil presilovku a o štyri minúty neskôr Mahdalík zvýšil na 2:0. Z prvej vážnejšej akcie pred martinskou bránkou však Kóňa v závere prvej tretiny znížil. Keď v úvode druhej časti Fatyka vyrovnal, Dukla bola na koni, kým martinských hokejistov vyrovnanie poriadne zmrazilo. Potom sa predsa len prebrali a v 30. minúte Beran pri výhode o dvoch hráčov opäť strhol vedenie na stranu MHC. Húževka však o päť minút vyrovnal a začínalo sa odznova. Šestnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny Kollár likvidačným zákrokom fauloval Podstavka a inkasoval trest 5+DKZ. Táto tretina sa dohrávala až po úprave ľadu pred záverečnou časťou. V dramatickej tretej tretine Martin v 50. minúte opäť strhol vedenie na svoju stranu po góle Říhu, ale o tri minúty neskôr Trochta z presilovky vyrovnal. V dramatickom závere už gól nepadol a tak sa prvýkrát v tohtoročnom play off predlžovalo. V predĺžení boli domáci výrazne lepší. Hála viackrát Duklu podržal, ale 28 sekúnd pred koncom Ďatelinka rozhodol o víťazstve Martina, ktorý tak vedie na zápasy 2:0.

Góly: 10. B. Majeský, 14. Mahdalík, 30. Beran, 50. L. Říha, 70. Ďatelinka - 19. Kóňa, 22. Fatyka, 35. Húževka, 53. Trochta. Vylúčení 7:9, presilovky 2:1, oslabenia 0:0. Pred 4000 divákmi rozhodovali P. Jonák, D. Konc - Mášik, M. Novák.
DUKLA: Hála - Homer, Křetinský, Malinský, P. Mikuš, Fatyka, Urban, J. Mikuš - Pardavý, A. Kollár, V. Král - V. Kútny, Húževka, Čacho - Hanzal, Kóňa, V. Nemec - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák.

STAV SÉRIE: 2:0

Servis

Ostatné výsledky: Slovan - Žilina 6:2 a 5:3, Košice - Poprad 3:2 a 5:0, Skalica - Zvolen 7:1 a 7:4