Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

V play-off bude trenčianske derby

Uplynulý víkend sa odohrali v základnej časti posledné dve kolá florbalovej extraligy mužov.

V 21. a 22. kole už istý víťaz základnej časti ŠK 1.FBC Trenčín získal dva body za dve remízy s bratislavskými celkami Lido Bratislava a HKL – MJM Petržalka. Extraliga mužov, jej záverečná časť play-off sa začína už po týždňovej prestávke a to od 8.-9. marca. Súperom Trenčanov vo štvrťfinále play-off bude ich mestský rival M-Šport Trenčín.

Lido Bratislava - ŠK 1.FBC Trenčín 5:5 (2:2, 2:1, 1:2)

Trenčania pricestovali do Bratislavy bez zranených hráčov Kovalčíka, Podperu a chýbal aj Matušinec. Domáci sa ujali vedenia až v 7. minúte. Trenčania však o chvíľu Mičkom vyrovnali. Skóre sa potom menilo až v 18. minúte a to hneď dvakrát. Najprv sa Lido opäť ujalo vedenia, ale už o 5 sekúnd Gerhát opäť vyrovnal – 2:2. Lido malo raketový nástup do druhej tretiny. Už v jej prvej minúte dokázali Trenčanom odskočiť na 4:2. Trenčiansku bojovú zástavu ale opäť zdvihol Mičko – 4:3. Do konca druhej tretiny sa už skóre nemenilo, a tak po štyridsiatich minútach domáci prekvapujúco vyhrávali – 4:3. Už jasný víťaz základnej časti v poslednom dejstve prejavil túžbu zvíťaziť a v 47. minúte otočil aj stav stretnutia 4:5, keď skóroval Heleš. Do vedenia poslal Trenčanov utešenou strelou Jurík. Hosťom sa však podarilo vyrovnať 10 minút pred koncom stretnutia – 5:5. V závere mohli rozhodnúť obe mužstvá zápas vo svoj prospech, ale ich šance zostali nevyužité.
Góly: Mičko 2, Gerhát, Heleš, Jurík.
1.FBC: Mészáros – Straka, Heleš, Jurík, Bielik V. – Šedivý, Mičko, Kubica – Pavlus, Filadelfi, Magdolen – Gerhát, Seriš, Bielik R.,Porubský. Tréneri: M.Sága, Kovalčík.

ŠK 1.FBC Trenčín - HKL–MJM Petržalka 6:6 (2:6, 3:0, 1:0)

ŠK 1.FBC do posledného zápasu základnej časti vstúpil s novým kapitánom. Pásku pri neúčasti Kovalčíka a Šedivého prebral Jurík. Trenčania však začali veľmi zle a už na konci druhej minúty inkasovali prvý gól. O necelú minútu už bolo 0:2. Hostia sa presadli v presilovke, keď na trestnej lavici sedel Heleš. Katastrofálny vstup Trenčanov do stretnutia podčiarkli Petržalčania aj v 4. minúte - 0:3. Ďalšieho gólu sa diváci dočkali až v 12. minúte, opäť však padol do bránky domáceho brankára Šeba – 0:4. Až potom sa do streleckej listiny začali zapisovať aj Trenčania. Ešte v tej istej minúte znižoval na 1:4 Seriš a o minútu neskôr upravoval svojím premiérovým extraligovým gólom Porubský – 2:4. V závere tretiny však opäť hostia odskočili - 2:6. Trenčania však nezložili zbrane. V druhej tretine sa vrátili do zápasu dvomi gólmi Pavlusa a raz Petržalskú sieť rozvlnil Magdolen. Vo všetkých góloch druhej tretiny mal prsty Filadelfi, ktorý si pripísal tri asistencie. Trenčínu sa do konca tretiny podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu - 5:6. Domáci sa až v 50. minúte dočkali aj vyrovnania a to z hokejky obrancu Heleša – 6:6. Skóre sa do konca stretnutia už nemenilo, a tak Trenčania ukončili základnú časť florbalovej extraligy ziskom jedného bodu za remízu.
Góly: Pavlus 2, Seriš, Porubský, Magdolen, Heleš
1.FBC: Šebo – Straka, Jurík, Heleš, Bielik V. – Porubský, Mičko, Kubica – Magdolen, Filadelfi, Pavlus – Seriš, Gerhát, Bielik R. Tréner: M. Sága.

1. 1.FBC Trenčín 22 15 5 2 219:131 35
2. Florko Košice 22 16 0 6 230:158 32
3. ATU Košice 22 15 2 5 179:147 32
4. Hurikán BA 21 14 2 5 140:84 30
5. Dragons BA 21 14 1 6 170:93 29
6. Juventa ZA 22 11 4 7 161:150 26