Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Hokejisti Teplíc sa stali majstrom kraja

Počas uplynulého víkendu sa odohralo záverečné 14. kolo majstrovstiev Trenčianskeho kraja v hokeji seniorov.

V ňom sa definitívne rozhodlo o tom (bez ohľadu na dve zostávajúce dohrávky), že majstrovský titul zaslúžene získali (bez jedinej prehry!) ambiciózní hokejisti z Trenčianskych Teplíc (minuloročným majstrom bol Transport Trenčín).

Trenčianske Teplice - Nové Mesto n/V. 9:6 (4:1, 3:2, 2:3)
Pre oba kolektív to bol veľmi dôležitý zápas, v ktorom sa faktický rozhodovalo o tom, že ktorý tím získa nakoniec v tejto sezóne majstrovský titul. Tepličania začali vo veľkom štýle, po precíznom a disciplínovanom výkone viedli už trojgólovým rozdielom. To však nebolo všetko, nakoľko v streleckom koncerte pokračovali a po dvoch tretinách vyhrávali už sľubným výsledkom - 7:3. Húževnatí Novomešťania však nerezignovali a začali postupne upravovať stav stretnutia. Desať minút pred záverečným klaksónom bolo už 8:5, dokonca v poslednej päťminútovke znížili na rozdiel dvoch gólov (8:6). Schyľovalo sa k dráme, oba tímy zabrali na plné obrátky a čakalo sa kto z koho. Hostia mali veľmi blízko ku kontaktnému gólu, ale Jančo sa nenechal nachytať na hruškách. V nervy drásajúcom závere vsietili Tepličania v posledných sekundách gól, ktorý bol zlatou poistkou a záverečnou bodkou k získaniu majstrovského titulu. Strelecký sa vyznamenal M. Štábel, autor štyroch presných zásahov.
Potom vybuchol na ľade a na teplickej striedačke gejzír nesmiernej radosti, v podaní hráčov a funkcionárov Trenčianskych Teplíc. Titul teda putuje do kúpeľného mestečka, na ktorom sa "podpísali" a majú nesmiernú zásluhu okrem hráčom aj prezident klubu I. Chyla, tréneri P. Ďurina, S. Lamač a ďalší zanietení funkcionári.
Góly: Štábel 4, B. Gáborik 2, Richňák, Zelenka, Nosek - Škvarka 2, Škára, Ďurech, Korienek, Dráb. Vylúčení 2:2 na 2 min, Bohuš (Nové Mesto) na 10 min + OK. Presilovky 1:0. Pred 120 divákmi rozhodovali Jurčiak a Ťažký.

Pivrnec Púchov - Považská Bystrica B 6:4 (3:3, 2:0, 1:1)
Úvod stretnutia vyznel jednoznačne v prospech nebojácnych hostí, ktorí po sústredenom výkone vyhrávali už 1:3. Domáci hráči ale vôbec nezložili zbrane, do konca prvej tretine vyrovnali skóre na 3:3. Od tohto momentu prevzali taktovku hry pevne do svojich rúk domáci hráči, ktorí obrátili stav vo svoj prospech a znenazdajky viedli 6:3. V záverečnom dejstve sa domáci tím sústredil na "údržbu" výsledku a nakoniec si zaknihoval v susedskom derby plný bodový zisk. Zápas sledovalo okolo 50 divákov, ktorí videli dobrý zápas.
Góly: Kvocera 2, Matuščin 2, Korený, Smatana - Ďuriš 2, Jakubčík, Striženec.

ŠKP Trenčín - Nemšová
Po prvej tretine bol stav zápasu 0:1. Nakoľko stretnutie skončilo až po našej redakčnej uzávierke, konečný výsledok s krátkym referátom prinesieme až v budúcom čísle.

7. ŠKP Trenčín 11 1 0 10 37:89 2

Dohrávky - 10. kolo: Pov. Bystrica B - Nové Mesto n/V. (16.2.), 12. kolo: Nemšová - Pov. Bystrica B (?).

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji