Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

V dvojzápase s Juventou florbalisti 1.FBC neprehrali

Uplynulý víkend sa odohralo 17.-18. kolo extraligy mužov.

ŠK 1.FBC Trenčín - Juventa Žilina 10:9 (5:4, 0:1, 5:4)

Trenčania vstúpili do zápasu zle a už v 5. minúte prehrávali 0:2. Dvakrát zoči-voči Mészárosovi uspel Novák. Florbalistov neprebral ani gól Víteka na 1:2 a v 12. minúte už prehrávali 1:4. Až potom sa Trenčania zobudili a ešte do prestávky stihli otočiť skóre vo svoj prospech. Najprv znížil Mičko – 2:4, na rozdiel jedného gólu znížil prízemnou strelou Heleš, v 18. minúte na 4:4 vyrovnával po peknej akcii tretej formácie Gerhát. V čase 19:02 zavŕšil obrat Magdolen – 5:4. V druhej tretine videlo 100 divákov iba jeden gól hostí. Po druhej tretine trenčiansky tréner premiešal zostavou a tento ťah mu vyšiel. Novozložený útok Pavlus – Kubica – Ellinger sa hneď uviedol gólom, keď Ellinger prihral Podperovi a ten strelou švihom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 6:5. Už o 8 sekúnd bolo 7:5, keď svoj prienik zakončil Šedivý strelou do horného rohu žilinskej brány. V 48. minúte strelil svoj premiérový extraligový gól Ellinger, ktorý chladnokrvne zakončil rýchly brejk - 8:5. Trenčania už o 8 sekúnd pridali ďalší gól, presne mieril Mičko. A keď v 49. minúte pridal svoj druhý gól aj Heleš, zdalo sa byť rozhodnuté. Juventa sa však vrátila do zápasu troma gólmi v rozmedzí troch minút od 54. do 57. minúty a razom bolo 10:8. Brankára Mészárosa, ktorý nemal pri týchto góloch čisté svedomie, poslal domáci tréner na chvíľu na striedačku. Zastúpil ho Breza, ani on nezabránil ďalšiemu gólu hostí. Po ňom už o 30 sekúnd za stavu 10:9 sa vrátil späť Mészáros, ktorý vydržal až do samého konca zápasu. Aj napriek asi 30-sekundovej hre Žiliny 6 na 4 pri vylúčení Straku už gól nepadol.

1.FBC: Mészáros (od 57. do 58. Breza) – Straka, Vítek, Matušinec, Jurík, Heleš, Podpera, – Ellinger, Šedivý, Mičko - Filadelfi, Pavlus, Magdolen - Bielik R., Seriš, Gerhát - Kubica. Tréner: M. Sága

Juventa Žilina - ŠK 1.FBC Trenčín 7:7 (3:2, 2:3, 2:2)

Oslabení Trenčania o viacero zranených a chorých hráčov odohrali v nedeľu dramatické stretnutie. Začali so štrnástimi hráčmi, ktorých oslabili ešte ďalší dvaja vylúčení Vitek a Kubica, ktorí dostali červené karty. Juventa nakoniec presilovkovú prevahu o dvoch hráčov dokázala aj využiť na strelenie dvoch gólov a viedla v 22. min - 4:2. Sekundu pred záverom druhej tretiny Trenčania inkasovali - 5:5. Florbalisti ŠK 1.FBC Trenčín sa nevzdávali a aj za nepriaznivého stavu dokázali vyrovnať Magdolenom, ktorý po Strakovej asistencii delovkou nedal brankárovi šancu. V stretnutí mali prevahu Trenčania, ktorí mali viac z hry a herne dominovali.

Góly: Pavlus 2, Šedivý 2, Magdolen 2, Straka.

Najbližšie sa florbalisti predstavia na domácej palubovke v Mestskej športovej hale v Trenčíne proti kvalitným mužstvám z východu Slovenska - ATU Košice 16.2. o 15. h a v nedeľu 17.2. o 10. h.

4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

V meste sa uskutoční prezentácia stredných škôl

Žiakom končiacim školskú dochádzku v základných školách, ich rodičom, ale aj pedagógom z Myjavy a jej okolia je určený ďalší ročník prezentácie stredných škôl.

Mestský úrad Myjava

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.