HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Vydarený vstup Dukly do nového roka

Trenčín - Nitra 9:1 (3:0, 0:0, 6:1)

Takmer stopäťdesiat minút trvalo trenčianske čakanie na gól.

Domáci mali totiž za sebou bezgólové prehry so Slovanom a na ľade Skalice. Už v 4. min využil presilovú hru strelou od modrej čiary Křetinský. Vyrovnať mohol Vozdecký, ale stroskotal na Hálovi. Trenčania od úvodu dominovali a využili aj druhú početnú výhodu. Strelou od modrej čiary sa v 16. min zaskvel Fatyka - 2:0. O necelé tri minúty rozohral nepresne hosťujúci brankár Konrád. Puk zachytil Poljaček a po jeho prihrávke upravil v oslabení na rozdiel troch gólov Pardavý. V druhej tretine tempo hry upadlo. Za zmienku stojí iba strela Fatyku, ktorý trafil hornú žŕdku. Na druhej strane si po druhý raz vylámal Vozdecký zuby na Hálovi. V tretej časti hry začali domáci divákov opäť baviť. Najskôr našiel Pardavý efektne Poljačeka a o chvíľu prihral Čachovi v presilovej hre na gólový zápis Hanzal - 5:0. Nitra v 54. min skorigovala zásluhou Barčáka, ale už o dve minúty zakončil samostatný nájazd tiesnený Nemec. Po úniku Kútneho zvýšil už na 7:1 druhým gólom Poljaček. Následne nechytateľnou delovkou zvýšil Homer a skóre večera upravil na konečných 9:1 Urban.

Góly: 4. Křetinský, 16. Fatyka, 18. Pardavý, 49. Pardavý, 52. Čacho, 56. Nemec, 58. Poljaček, 59. Homer, 60. Urban - 54. Barčák. Vylúčení 6:11 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia 1:0. Pred 2900 divákmi rozhodovali Pavlovič - Galamboš, J. Tvrdoň.
(sita, kď)

L. Mikuláš - Trenčín 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Hokejisti Dukly cestovali na Liptov s jasným úmyslom - u posledného mužstva tabuľky bodovať naplno.

Toto ich predsavzatie začal realizovať Kóňa, ktorý už v 7. min posadil hostí na koňa úvodným presným zásahom. O šesť minút neskoršie pridal druhý úspech Poljaček, s domácimi to vyzeralo zle-nedobre. Kontaktný gól na 1:2 vsietil počas presilovky domáci Petran, ale vyrovnať sa Liptákom už aj napriek snahe nepodarilo. Na kolená ich položili dva góly Hanzala v úvode strednej časti hry. Za stavu 1:4 domáci už viacmenej rezignovali, Trenčania hrali to, čo potrebovali, aby si nakoniec ešte zvýšili svoje sľubné vedenie. V záverečnej časti duelu hráči Dukly nevyužili ešte tri-štyri tutovky. Zápas úrovňou príliš nenadchol, bol to iba priemerný duel s jasnou hernou prevahou favorizovaných Trenčanov.

Góly: 14. Petran - 7. Kóňa, 13. Poljaček, 22. Hanzal, 24. Hanzal, 53. Nemec. Vylúčení 9:11 na 2 min, Kollár (Trenčín) na 10 min, presilovky 1:2, oslabenia 0:0. Pred 850 divákmi rozhodovali M. Halecký - T. Orolín, Smrek.
(kď)

Trenčín - Poprad 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)

V prvom domácom zápase v novom roku Trenčania nezaváhali.

Trenčín mal v 4. min takmer minútovú presilovú hru o dvoch hráčov, no do šance sa nedostal. O chvíľu neskôr ale namieril presne nad Šimonovičovu lapačku S. Saliji - 1:0. Pardavý v 15. min korčuľoval sám na hosťujúceho brankára, ale tento súboj prehral. V závere prvej dvadsaťminútovky Poprad síce neuspel pri 99-sekundovej presilovke o dvoch hráčov, ale hneď po naskočení prvého z vylúčených vyrovnal Jarolín. V 24. min tečoval strelu Kubusa nešťastne Křetinský a Hála sa už nestačil presunúť - 1:2. Domáci však veľmi rýchlo vyrovnali, keď v početnej výhode uspel poľahky Čacho. Rýchly sled gólov pokračoval. Fatykovu strelu tečoval jeden z Popradčanov a Trenčín viedol 3:2. V 33. min vyrovnal po rýchlej akcii Kubus a hostia sa mohli dostať po druhý raz do vedenia. Puk z čiary však odpálil Fatyka. V závere druhej časti stretnutia potreboval Křetinský na využitie početnej výhody o dvoch hráčov iba sedem sekúnd - 4:3. V prvej minúte záverečného dejstva skóroval Pardavý a domáci sa dostali do pohodlného dvojgólového vedenia. Štyri minúty pred koncom zdramatizoval duel nahodeným pukom od modrej čiary Turoň, ktorý zastavila až sieť Hálovej bránky.

Góly: 6. S. Saliji, 26. Čacho, 30. Fatyka, 38. Křetinský, 41. Pardavý - 20. Jarolín, 24. Martin Segľa, 33. Kubus, 57. Turoň. Vylúčení 4:12 na 2 min, presilovky 3:1, oslabenia 0:0. Pred 3580 divákmi rozhodovali Baluška, Ország - Gajan, Smrek.
(sita)

Servis

35. kolo
Trenčín - Slovan 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 5. Sersen. Vylúčení 6:11 na 2 min, Kútny a Lažo 10 min, Fatyka trest v hre, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 6150 divákmi (vypredané) rozhodovali D. Konc, Grečko - M. Novák, Brath.
Hrdinom stretnutia bol brankár hostí Hovi, ktorý bol doslova nepriestrelný a vychytal nulu.

36. kolo
Skalica - Trenčín 7:0 (5:0, 2:0, 0:0)
Góly: 7., 9., 30. Zálešák, 15. Vlk, 15. T. Višňovský, 20. Pálffy, 38. Klúčar. Vylúčení 10:15 na 2 min, Mikúš, Pálffy, Poljaček na 10 min, Bobček na 5+DKZ, Kollár na 10+DKZ, Homer, Grundlich na 5+DKZ+10 min, presilovky 5:0, oslabenia 0:0. Pred 3720 divákmi rozhodovali P. Jonák, Ország - J. Tvrdoň, M. Orolín.
Bol to nečakaný a zarážajúci debakel favorizovaných Trenčanov.

Ostatné výsledky 37. kola
Košice - Slovan 3:4sn, Kežmarok - Žilina 2:3sn, Martin - L. Mikuláš 6:3, Zvolen - Poprad 6:3
Ostatné výsledky 38. kola
Žilina - Zvolen 1:2, Poprad - Martin 4:2, Skalica - Košice 4:1, Slovan - Kežmarok 4:3sn
Ostatné výsledky 39. kola
Slovan - Žilina 3:1, Košice - Nitra 6:4, Martin - Zvolen 3:6, Kežmarok - Skalica 0:1

1. Slovan 39 25 6 2 6 143:92 87
2. Trenčín 38 21 5 1 11 128:96 73
3. Martin 38 23 1 1 13 113:86 71
4. Zvolen 38 20 3 4 11 133:104 66
5. Košice 37 19 4 4 10 123:88 65
6. Poprad 38 18 4 2 14 116:100 62
7. Skalica 37 20 0 2 15 110:88 60
8. Kežmarok 37 13 2 6 16 99:111 43