Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

Tepličania si udržujú neporaziteľnosť

Minulý víkend sa odohralo prvého (celkové ôsme) kolo odvetnej časti majstrovstiev Trenčianskeho kraja v hokeji seniorov. Možno ho charakterizovať ako bohaté na góly, v ktorom dominovali favorizované kolektívy.

Pov. Bystrica B – Tr. Teplice 3:9 (1:2, 1:4, 1:3)
Snaživí hostia aj u súpera na Považí jasne naznačili, že neprišli lacno predať svoju kožu. Boli pri streleckej chuti a v 23. min už vyhrávali 2:4. Tepličania postupne zvyšovali obrátky a znenazdajky bolo 2:6. V poslednej tretine - v priebehu štyroch minút vsietili hostia tri góly, čo domácich definitívne položilo na kolená. Hráči z kúpeľov sa predstavili v dobrom svetle a iba potvrdili svoje lídrovske postavenie v tabuľke, keď ešte nestratili ani jeden bod. Bol to duel dobrej úrovne, v ktorom nechýbalo ani povestné korenie v podobe vytúžených gólov.
Góly: Uhliar, Chládek, Švirec – Štábel 3, Nosek 2, Jelínek, Ožvalda, Macák, Marcinek. Nepresne rozhodoval Gargulák.

Nové Mesto n/V. – Ilava 7:3 (3:0, 2:0, 2:3)
Novomešťania na štadióne M. Gáboríka iba potvrdili svoju skvelú formu, keď po nadšenom úvode vyhrávali po dvoch tretinách už 5:0 a jasne naznačili, kto bude na ľade pánom. Hostia z Ilavy sa prebrali z útlmu až v záverečnej tretine, kedy aspoň kozmetický upravili nepriaznivý konečný výsledok. Bol to slušný pohodový duel, v ktorom Novomešťania celkom zaslúžene pokorili svojho súpera, ktorý zostal čo-to dlžní zo svojej predchádzajúcej dobrej formy.
Góly: Sahaj 3, Škára 2, Škvarka, Ďurech – Mrena 2, Cepek. Vylúčení 5:7 na 2 min. Pred 50 divákmi rozhodovali Gallo a Hatala.

Nemšová - Púchov 9:7 (5:3, 0:3, 4:1)
Diváci boli svedkami dobrého merania síl, ktorému nechýbalo takmer nič, vrátane emócii. Oba kolektívy sa striedali vo vedení a o víťazstve Nemšovej sa rozhodlo viacmenej až v poslednej tretine, kedy vsietili štyri góly a inkasovali iba jeden. Bol to bojovný zápas v ktorom sa zrodila bohatá mikulášska gólová nadielka.
Góly: Uharček 3, Slugeň 3, Bohunický, Gašpárek, Demitra – Faktor 2, Ladecký 2, Korený, Kožík, Kvocera. Vylúčení 6:7, rozhodovali Bagin a Kamenický.

7. Púchov 7 1 0 6 22:49 2

n Program 9. kola (14.-16.12.): Ilava – Pov. Bystrica B (odložené na 23.12.), Trenč. Teplice – Nemšová, Púchov – ŠKP Trenčín. Nové Mesto n/V. má voľno.