Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Stará Turá – Veľká Hradná 3:2 (2:1)
V poslednom vystúpení na domácej pôde si chceli Turania upevniť vedúcu pozíciu a aj udobriť divákov z predošlých domácich remíz. Tentoraz začali domáci aktívne, pritlačili súpera na jeho polovičku a už v 3. min mohli ísť do vedenia. Podarilo sa to až v 20. min, keď sa Peterka pohral s obranou hostí a jeho prihrávku zúžitkoval Bohuš na gól – 1:0. O 8 min si úlohy vymenili. Bohuš ušiel obrancom, prihral Peterkovi a ten pod brvno zvýšil na 2:0. Hostia sa prebrali a zvýšili iniciatívu a v 42. min znížili kontaktným gólom J. Kováčom na 2:1. Hostia v druhom polčase vycítili šancu a hrali rovnocennú partiu. Góly dlho nepadali, pretože akcie na oboch stranách neboli dobre zakončované. V 67. min hostia faulovali v pok. území a kapitán Arbecík penaltu premenil na 3:1. Hostia sa naďalej snažili zdramatizovať zápas, čo sa im podarilo, keď v 86. min znížili Ježíkom na 3:2. Keby domáci boli premenili aspoň 3 tutovky, nemuseli sa do konca zápasu obávať o víťazstvo. S výsledkom aj zlepšenou hrou bola spokojnosť. Veľmi dobre rozhodoval Maretta.
Góly: Bohuš J., Peterka, Arbecík – J. Kováč, Ježík. Rozhodoval: Maretta, divákov: 200, ŽK: 1-0
Jaromír Štefánik

Dubodiel – Trenč. Turná 0:1 (0:1)
Gól: 45. Chorvát, rozhodoval: Pavlovič, divákov: 100, ŽK: 2-3, ČK: 1-1
(sd)

Horné Srnie – Kálnica 1:1 (1:0)
Začiatok stretnutia mal všetky prívlastky končiacej sa jesennej časti súťaže. Oba tímy začali opatrne a prvú šancu si vypracovali hostia už v 5. min, no domáci brankár Horný zachránil. V 10. min sa domáci dostali prvýkrát k bráne hostí, J. Šimko potiahol loptu a jeho ideálny center na dvakrát dopravil do siete P. Štefánek. V. min . 15. min domáci pekne zakombinovali na 1 dotyk, ale J. Šimko loptu do siete nepretlačil. V 27. min tutovku hostí zneškodnil domáci brankár. V 35. min vytiahol domáci brankár 2 zázračné zákroky a hostia sa ani tentoraz neradovali. V 40. min ideálny center P. Šimka hlavičkoval Kubíček len mimo bránu hostí. Ihneď po rozohraní v druhom polčase nastrelil Papiernik žrď brány hostí, no boli to hostia, ktorí mali hru v rukách. V 55. min prešprintoval Papiernik obranu hostí, našiel voľného P. Šimka, ale ten sám pred brankárom hostí trafil iba do jeho náručia. V 60. min technickú strelu Chlebanu brankár hostí zneškodnil. O chvíľu na to hlavička P. Štefánka skončila tesne vedľa hosťujúcej brány. V 65. min bol zbytočne vylúčený domáci Kubíček po druhej žltej karte a hostia mali od tohto momentu jasne navrch. V 70. min najlepší hráč na ihrisku brankár hostí chytil tutovku J. Šimka. V 80. min sa podarilo hosťom vyrovnať, keď technickou strelou prekonal domáceho brankára Vojtech – 1:1. V závere stretnutia domácim evidentne dochádzali sily a hostia sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Konečný hvizd hlavného rozhodcu bol vykúpením najmä pre domácich hráčov. Sen o lepšom umiestnení sa po výprasku v minulom kole a nepresvedčivej pre v dnešnom zápase vzďaľuje.
Góly: Štefánek P. – Vojtech. Rozhodoval: Stračiak, divákov: 100, ŽK: Horný, Húserka, Kubíček – Važan ČK: Kubíček (po 2. ŽK)
Peter Štefánek

Čachtice – Trenč. Teplá
2:2 (1:0)
V bojovnom prvom polčase sa domáci ujali vedenia gólom do šatne v 45. min. V 50. min hostia vyrovnali a od tohto momentu sa zamerali na zdržovanie času. V 75. min hostia vsietili vedúci gól po rýchlom protiútoku, avšak domáci sa podarilo v 85. min vyrovnať stav stretnutia na zaslúženú remízu. Hostia svojou hrou pokazili priebeh celého stretnutia.
Góly: Trebatický, Sokol – Richtárech, Frohn. Rozhodoval: Nedveď, divákov: 120, ČK: 1-1
Marián Halák

Bzince p/J. – Chocholná-Velčice 3:3 (2:1)
V Bzinciach sa hral bojovný zápas, keď obidve mužstvá bojovali o každú loptu. Domáci hrozili hlavne zo štandardných situácií a po jednej z nich sa ujali v 24. min vedenia. Hostia o 15 min vyrovnali, keď domáce mužstvo nepokrylo v pok. území hráča súpera. Avšak o pár minút šli domáci opäť do vedenia hlavičkou- 2:1. Druhý polčas hostia nastúpili so snahou vyrovnať, čo sa im v 49. min podarilo, avšak domácich to nezlomilo a o ďalšie 4 min opäť viedli, keď po peknej akcií s prehľadom zvyšovali na 3:2. Po tomto góle sa na ihrisku začalo viac bojovať ako hrať a pribúdalo aj faulov, čo hlavný rozhodca toleroval, z čoho vznikala zbytočná nervozita. Hostia vyrovnali v 92. min na konečných 3:3.
Góly: Stacho, Deng, Kovačovic T. – Cingel 2, Tuharský. Rozhodoval: Hruda, divákov: 120, ŽK: 1-1
Ivan Kuhajda

Melčice-Lieskové – Kľúčové
4:1 (0:1)
Za slnečného počasia na ťažkom teréne začali mužstvá zo spodnej časti tabuľky opatrne s množstvom nepresností. Ako obyčajne to bol súper, ktorý sa ujal vedenia v 18. min gólom Vydrnáka. Do polčasu sa stav stretnutia nezmenil. Druhý polčas sa začal rovnakým spôsobom a až striedajúci hráč Hodulík v 59. min vyrovnal stav stretnutia. Domáci sa spamätali a uvedomili si, že musia vyhrať a tak všetko vsadili na útok, čo sa im podarilo a v 75. min Motyka z pok. kopu dostal domácich do vedenia. Víťazstvo domácich v 89. min po chybe hosťujúceho brankára zvýšil Hodulík na 3:1 a o minútu neskôr po peknej útočnej akcií Ondrejička dával štvrtý gól domácich a tak potvrdil snahu domácich a zisk troch bodov.
Góly: Hodulík 2, Motyka, Ondrejička – Vydrnák. Rozhodoval: Bečka, divákov: 70
(kal)

Ľuborča – Dolná Poruba 0:3 (0:2)
Domáci opäť v nekompletnej zostave, keď chýbala polovica základnej zostavy nastúpili na zápas veľmi nekoncentrovane a hostia si už v úvodnej minúte vypracovali dve gólové príležitosti, ktoré však nepremenili. Vedenia sa ujali v 24. min, keď po krásnej kombinačnej akcií skóroval Dorička a o 4 min neskôr ten istý hráč po trestnom kope hlavičkou zvýšil – 0:2. Až potom domáci trochu zdvihli hlavu, zvýšili úsilie, ale hosťujúceho brankára prakticky neohrozili. Po zmene strán hostia umnou hrou kontrolovali priebeh stretnutia a domáci futbalisti, ktorí podali najslabší výkon za posledné roky sa tento krát nezmohli ani na čestný úspech. V 66. min T. Suchý po samostatnom úniku zvýšil na 0:3 a spečatil zaslúžené víťazstvo hostí. Táto prehra je najvyššou porážkou na domácom ihrisku pre futbalistov Ľuborče po siedmich rokoch.
Góly: Dorička 2, T. Suchý. Rozhodoval: Klimčík, divákov: 150, ŽK: 0-2
Marek Koníček

Horná Súča – Soblahov
0:1 (0:0)
Domáci začali útočne, prvý polčas si vypracovali 6 čistých šancí a 3krát vykopávali hostia z bránkovej čiary. Druhý polčas začali hostia náporom, z čoho vyťažili v 55. min gól. Domáci zatlačili na súperovu bránu, ktorú neustále ohrozovali až do 90. min, kedy domáci hráč Coník vyrovnal, avšak na pokyn postranného rozhodcu hlavný rozhodca gól neuznal.

10. Veľ. Hradná 14 5 4 5 21:22 19 (+1)
11. Choch.-Velčice 14 5 4 5 36:38 19 (+1)
12. Hor. Súča 14 5 2 7 19:33 17 (-7)
13. Mel.-Lieskové 14 5 1 8 19:27 16 (-8)
14. Kálnica 14 3 5 6 26:22 14 (-4)
15. Bzince p/J. 14 1 6 7 22:40 9 (-15)
16. Kľúčové 14 1 3 10 16:34 6 (-12)

O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN - TABUĽKA STRELCOV po 13. kole: Ladislav Cingel 16 (Chocholná-Velčice.), Tomáš Suchý 13 (Dolná Poruba), Ivan Halgoš 12 (Soblahov), Miloš Trgo 9 (Kálnica), Jozef Motyka 8 (Mel. Lieskové), Jozef Šimko 7 (Horné Srnie), Martin Martinus 7 (Trenč. Teplá), Marek Hasala 7 (Bzince n/J.), Radovan Trška 7 (Ľuborča)atď.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji