Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Kálnica – Dubodiel 4:1 (2:0)
Domáci nastúpili s odhodlaním dodržať niekoľkoročnú tradíciu hodových víťazstiev. Od začiatku stretnutia sa hral útočný futbal na oboch stranách, ale prvý sa z gólu tešili domáci v 10. min, keď skóroval Vladimír Michalec. O 10 min neskôr ten istý hráč nastrelil hosťujúceho brankára a odrazenú loptu poslal do siete L. Pavlík. V druhom polčase sa hostia snažili zvrátiť pre nich nepriaznivý stav, avšak v 56. min opäť Michalec zvýšil hlavou na 3:0. Hostia sa nevzdávali a vypracovali si niekoľko príležitostí, ktoré zostávali nevyužité aj zásluhou domáceho brankára Kotulu, až do 68. min, keď M. Petrík zo skrumáže znížil na 3:1. Od tohto momentu domáci hráči zabezpečenou obrannou hrou už nedovolili hosťom skórovať. Naopak v 90. min R. Zmeko tvrdou strelou uzavrel skóre stretnutia na 4:1 a otvrdil tým skutočnosť, že keď domá Kálnica vyhrá, tak iba rozdielom triedy. Pred 200 divákmi rozhodoval Pavlovič. ŽK: 1 –1
Góly: Michalec V. 2, Pavlík, Zmeko – M. Petrík Miroslav Jacola

Dolná Poruba –
Mel.-Lieskové 4:1 (2:0)
Poruba povzbudená víťazstvom z minulého kola začala v pohode a už v 15. min vyťahovali hostia loptu zo siete, keď sa trafil T. Suchý – 1:0. Potom domáci predviedli zopár pekných futbalových momentov, ale až v 43. min sa trafil M. Tvrdoň – 2:0. Druhý polčas bol opäť v réžií domácich. V 60. min Dorička zvyšoval na 3:0 a v 67. min striedajúci Masaryk – 4:0. Hosťom sa podarilo skorigovať na 4:1 Birasom a to bol jediný futbalový kiks zo strany domácej obrany. Za predvedený výkon si domáci chlapci zaslúžia pochvalu. Pred 100 divákmi rozhodoval Nedveď. ŽK: 1-2
Góly: T. Suchý, Tvrdoň, Dorička, Masaryk - Biras Milan Suchý

Ľuborča – Stará Turá
1:1 (0:1)
V stretnutí dvoch popredných mužstiev tabuľky nastúpili domáci bez dvoch najlepších strelcov (následky minulého kola) a ďalších dvoch zranených hráčov a mali problém vôbec zostaviť základnú 11-tku, keď museli vypomôcť aj hráči, ktorí už dlhší čas nehrali. Bolo jasné, že kvalitou sa iba ťažko budú môcť rovnať výbornému a futbalovo vyspelému súperovi. Ten od začiatku potvrdzoval svoje kvality a už v 3. min zmaril brankár Husár čistú šancu Peterkovi a prvých 20 min na ihrisku dominoval. Potom sa hra vyrovnala a aj domáci zopárkrát ohrozili súperovu bránu z diaľky. V 45. min sa hostia ujali vedenia gólom do šatne, keď Husár bravúrne vyrazil gólovú strelu, ale Horniak z voleja napálil loptu do siete – 0:1. Aj druhý polčas začali hostia náporom a nevyužili 3 vyložené príležitosti na poistenie výsledku. Od 60. min sa však stiahli na vlastnú polovicu, prenechali stred poľa domácim, tí prevzali iniciatívu, vytvorili si tlak a obrovskou bojovnosťou sa v 78. min dočkali zaslúženého vyrovnania. Schwandtner sa zbavil dvoch protihráčov a jeho center poslal hlavičkou do siete Belko. V závere sa obe mužstvá pokúšali o víťazný gól, ale zápas hraný vo vysokom tempe na klzkom teréne sa skončil spravodlivou remízou, aj keď hostia mali k víťazstvu bližšie. Pred 150 divákmi rozhodoval Sokol. ŽK: 2-3
Góly: Belko – Horniak
Marek Koníček

Trenč. Teplá – Veľká Hradná 2:3 (2:3)
Teplania nezačali toto stretnutie dobre a v 5. min po fatálnej chybe obrancu sa hostia ujali vedenia Čačkom. V 15. min Koťan zrovnal, ale v 22. min Ježík upravil na 1:2. O dve min Hošták vyrovnal a po štandardnej situácií Šubert opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. Naopak opäť po hrubej chybe obrancu Čačko naklonil mysky váh pre Hradňanov a za stavu 2:3 sa išlo do kabín. Domáci šli do druhého polčasu s úmyslom výsledok zvrátiť, ale hosťujúce mužstvo malo voľné pole a najlepší hráč Čačko mohol dať rozhodujúci gól. Uprieť snahu Teplanom nemožno, ale na ťažkom teréne im to dnes nešlo a po 11 stretnutia bez prehry si hosťujúci tím odvážal zaslúžené 3 body. Pred 80 divákmi rozhodoval Malec.
Góly: Koťan , Hošták – Čačko 2, Ježík
ŽK: Frohn – Sýkora, Čačko, Ivan Dobiáš

Trenč. Turná – Čachtice
1:2 (1:0)
V Turnej sa odohral priemerný zápas hraný na ťažkom teréne. Bolo vidieť že mužstvá sú tabuľkovými susedmi. Domáci v prvom polčase rozohrali zápas dobre, avšak svoje šance nevedeli využívať. Turná sa vedenia ujala vedenia v 17. min krásnou prihrávkou Chorváta na Siváka, ale ich ďalšie akcie zostali na bode mrazu. Do druhého polčasu nastúpili hostia so snahou vyrovnať a z dvoch útokov hostí padli do domácej siete dva góly. Nič sa nezmenilo na situácií, že domáci mali loptu na svojich kopačkách aj počas druhého polčasu, avšak nedokázali zvrátiť výsledok. Domáci si za predvedenú hru v druhom polčase nezaslúžia tradičné klobásy. Pred 120 divákmi rozhodoval Obeda.
ŽK: Madera, Trebatický O., Selecký
V. Chupáč

Soblahov – Horné Srnie
4:2 (3:1)
Frustráciu a krivdu spred zápasu v Dubodieli hodili domáci hráči za hravu hneĎ na začiatku zápasu a po oku lahodiacej akcií vsietili už v 3. min gól Halgošom. V 15. min zvyšoval ten istý hráč z priameho voľného kopu na 2:0. Hostia sa však zmobilizovali a v 17. min znížili peknou strelou Hladíkom na 2:1. Svoj hetrik zavŕšil v 22. min kanonier Halgoš figliarskou strelou z priameho kopu. Domáci najmä v prvom polčase produkovali pekný futbal avšak hosťom patrí ku cti, že ani za tohto stavu neskladali zbrane a pred domácou bránou to v dvoch prípadoch riadne vrelo. V druhom polčase hráči H. Srnia vrhli do útoku avšak boli to domáci, ktorí zvyšovali na 4:1 gólom Taliana v 70. min. V 73. min upravil na konečných 4:2 Kubíček. V závere zápasu sa hostia snažili niečo s výsledkom urobiť, ale domáca obrana stála na pevných nohách. Na ťažkom teréne pred 200 divákmi rozhodoval Bušo. ŽK: 1-1
Góly: Halgoš I. 3, Talian – Hladík, Kubíček
Marián Šedivý

Chocholná-Velčice – Horná Súča 7:1 (3:0)
Domáci tím by musel hlboko zalistovať v kronike, kedy sa im nepodarilo streliť čo i len jeden gól v majstrovskom zápase. To sa bohužiaľ podarilo až v H. Srní, kde zaknihovali vysokú prehru. Tento zápas bol lepší. V 15. min po peknej akcií a vysunutí L. Cingela, ktorý zle trafil loptu, ale tá našťastie skončila v sieti ponad ležiaceho brankára. O dve min mohlo byť 2:0, ale lopta trafila iba brvno. V 25. min po nádhernej akcií i centri cez celú 16-tku do prázdnej brány zvyšoval L. Cingel na 2:0. V 30. min po strele zo 16-tky hosťujúci brankár vyrazil loptu na domáceho hráča, ktorý ju zle trafil, ale tá našťastie skončila opäť v sieti – 3:0 Neuman. Do druhého polčasu nastúpili domáci plní elánu zvyšovať skóre. V 48. min dostal pas J. Tuharský, ktorý šiel sám na brankára a povedľa neho s prehľadom zavesil na 4:0. V 57. min po trojnásobnom priťuknutí zvyšoval L. Cingel na 5:0 a zavŕšil svoj hetrik. V 65. min po strele útočníka hosťujúci brankár iba vyrazil pred seba a L. Cingel zvyšoval na 6:0. Potom sa k slovu dostali i hostia, ktorí nepodali až taký zlý výkon ako hovorí výsledok a po strele k žrdi znížili na 6:1 Pečeňanským. V 80. min dostal prihrávku P. Šotník, loptu si potiahol a prudkým centrom nádherne našiel J. Tuharského, ktorý hlavou zavesil do šibenice na 7:1. Za zmienku stojí spomenúť príchod 20 min pred koncom Martina Kozárca, ktorý šiel skúsiť, ako chutia prvé minúty v tejto súťaži v Chocholanskom drese. Dostal sa do šance, keď šiel sám 30 m na brankára, ale nanešťastie v podvedomí, že si opäť zraní operované koleno nedotiahol akciu do úspešného konca. Na tomto výsledku sa už nič nezmenilo a tak konečných 7:1 je pre domáci tím riadna injekcia. Pred 150 divákmi rozhodoval Cintula. ŽK: 2-2
Góly: L. Cingel 4, J. Tuharský 2, Neuman – Pečeňanský Vladislav Chlapík

Kľúčové – Bzince p/J 1:1 (1:1)
V Kľúčovom hrali dve mužstvá z chvosta tabuľky. Hostia prvých 20 min ovládli hru a po peknej individuálnej akcií M. Hasalu dal prvý gól hostí Kovačovič. Po tomto góle sa hostia nepochopiteľne stiahli na vlastnú polovicu, čo domáci využili, keď v 43. min vyrovnali na 1:1. V druhom polčase mali hostia v 50. min veľkú šancu, ktorú reflexívne zneškodnil domáci brankár. Potom sa hra odvíjala medzi 16-tkami a aj keď si oba tímy vypracovali viacero šancí, na skóre sa nič nezmenilo a zápas skončil spravodlivou remízou 1:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Pavlovič. ŽK: 0-2

8. Veľ. Hradná 13 5 4 4 19:19 19 (+1)
9. Choch.-Velčice 13 5 3 5 33:35 18 ( 0)
10. Trenč. Turná 13 5 2 6 19:19 17 (-1)
11. Soblahov 13 5 2 6 21:26 17 (-1)
12. Hor. Súča 13 5 2 6 19:32 17 (-4)
13. Kálnica 13 3 4 6 25:21 13 (-5)
14. Mel.-Lieskové 13 4 1 8 15:26 13 (-8)
15. Bzince p/J. 13 1 5 7 19:37 8 (-13)
16. Kľúčové 13 1 3 9 15:30 6 (-12)

O POHÁR TRENČIANSKYCH NOVÍN
TABUĽKA STRELCOV - MAJSTROVSTVÁ OBLASTI - po 12. kole: Ladislav Cingel 12 (Chocholná-Vel.), Tomáš Suchý 12 (Dolná Poruba), Miloš Trgo 9 (Kálnica), Ivan Halgoš 9 (Soblahov), Jozef Motyka 8 (Mel. Lieskové), Jozef Šimko 7 (Horné Srnie), Martin Martinus 7 (Trenč. Teplá), Marek Hasala 7 (Bzince n/J.), Radovan Trška 7 (Ľuborča) atď.