Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Senzačné víťazstvo Trenčaniek vo Veselí

Hádzaná WHIL

Veselí na Morave – Štart Trenčín 22:26 (9:14)

Zostava a góly Štartu: Grandtnerová, Tomková – Kraclíková 2, Uhliarová 3, Drotárová 1, Petríková 9/4, Z. Bahýlová, Birkušová, Žideková, Hollá 4, Rechtorisová 1, I. Bahýlová 4/1,. Kovaličková 2. Sedmičky: 3/3-6/5, vylúčené: 3-1. Pred 300 divákmi rozhodovali Pešek a Pavlát.
Priebeh: 2:1, 4:4, 5:7, 8:8, 9:12, 10. 17, 13:20, 16:21, 19:23, 20:25,

OČAMI TRÉNERA ŠTARTU P. SABADKU: „U veľmi silného súpera sme odohrali veľmi kvalitné stretnutie. Posilnený domáci tím s tromi hráčkami s Ukrajiny a po zranení navrátilejšej sa reprezentantky Dorotíkovej nastúpila po materskej dovolenky aj pivotka. Koči. Po vypadnutí z európskeho pohára má Veselí jednoznačne ambíciu uspieť v Interlige a preto sa snažili urobiť všetko pre bodový zisk. Naše dievčatá disciplínovanou a dobre organizovanou hrou najmä v obrane eliminovali nebezpečnú spoluprácu spojok a pivotov a výborne vykrývali priestor krídiel, kde sa nedokázala presadiť Handlová. Najmä od 20. min sa prejavila kondičná trénovanosť, keď sme záverečnú desaťminútovku vyhrali 7:1 a získali výbornú polčasovú pozíciu na úspešný konečný výsledok.

V úvode 2.polčasu sme zvyšili náskok na rozdiel sedem gólov, avšak logický pri náročnom tempe, ktoré nasadili obe družstva sme rozložili zaťaženie na všetky hráčky. Súper logický využil až striedanie dvoch hráčok z pohľadu útoku na gólové priblíženie, avšak enormným nasadením o vôlou po víťazstve sme ho nakoniec dosiahli. Možno otvorene konštatovať, že je to senzačne jednoznačne u vicemajstra ČR, práve z prostredia odkiaľ súperi ťažko získavajú body. Pochváli chcem dievčatá za obetavosť a ochotu vydať zo seba maximum v prospech výborného kolektívneho. Streľbou. zo vzdialenosti upútala L. Petríková a taktiež najmä v 1. polčase treba oceniť výborný výkon brankárky Grandtnerovej.

Toto víťazstvo je výborným odrazovým mostíkom na mentálnu pohodu družstva v najbližšom domácom stretnutí (v sobotu 3.11. o 18. 00 h.) proti nováčikovi z Nitry a predurčuje nás na vyššie reálne ciele. V domácom prostredí očakávame, že náš prídu v hojnom počte povzbudiť diváci.“

Ostatné výsledky 7. kola
Šaľa - Zlín 44:22, Michalovce - Olomouc 35:23, J. Hradec - Slavia 25:22, B. Bystrica - Písek 35:26, Nitra - ŠKP BA 23:33.

1. Michalovce 7 7 0 0 249:162 14
2. Šaľa 7 5 0 2 210:165 10
3. Olomouc 7 4 1 2 191:171 9
4. Veselí 7 4 1 2 190:175 9
5. Trenčín 7 4 0 3 170:177 8
6. ŠKP BA 7 3 2 2 180:171 8
7. J. Hradec 7 3 0 4 168:161 6
8. B. Bystrica 7 3 0 4 196:199 6