Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Po troch víťazstvách je Dukla opäť na čele

HOKEJ - SLOVNAFT EXTRALIGA

Zvolen - Trenčín 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Favorizovaní hostia potvrdili svoju skvelú formu a nad nevýrazným Zvolenom zaslúžene zvíťazili.

Útočnejšie naladení hostia sa v 5. min ujali vedenia. Po peknej kombinácii Trochtu s Nemcom gólman Hudáček puk iba zrazil a S. Saliji ho poslal do opustenej bránky. Nástup do druhého dejstva bol z pohľadu Zvolena impozantný, no bez gólového efektu. Trenčanom navyše vyšla presilovka, v 23. min Křetinský od modrej čiary ľahkou strelou prekonal Hudáčka. Domáci odpovedali o štyri minúty neskôr, keď sa v presilovke zblízka presadil Klouda. V polovici zápasu Zvolenčania poriadne zovreli hostí do vlastnej tretiny, no Hála strelám odolával. Trenčania sa z tlaku vymanili a z prvej vážnej akcie si vypracovali gólovú šancu, keď rozhodca Kubuš signalizoval vylúčenie Čierneho - presadil sa Bobček. V 52. min od modrej čiary napriahol Čierny, Hála puk iba vyrazil a Kopecký zblízka znížil - 2:3. O dve minúty neskôr Babka trafil len do žrde a z následného protiútoku zasadili Trenčania domácim rozhodujúci úder. Haščák z uhla prekonal Hudáčka, pričom gólman Zvolena si puk prakticky zasunul za seba sám.

Góly: 27. Klouda, 52. Kopecký - 5. Samir Saliji, 23. Křetinský, 31. Bobček, 54. Marek Haščák.
Vylúčení 10:11 na 2 min, presilovky 2:1,oslabenia 0:0. Pred 2103 divákmi rozhodovali Kubuš - Gajan, Smrek.
(kď, sita)

Trenčín - Martin 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

V súboji vedúceho Trenčína s Martinom sa hral z oboch strán atraktívny otvorený hokej.

Výhodu prvej presilovky Dukly využil Homer a strelou od modrej otvoril skóre stretnutia. Domáci sa však dlho netešili, nakoľko za štyri minúty bolo vyrovnané. Uplynulo iba niekoľko sekúnd a Dukla opäť sedela na koni - po presnej strele Trochtu. Nie však nadlho, nakoľko Říha čoskoro kontroval a bolo opäť vyrovnané. Potom obojstranný gólostroj sa na chvíľu zadrhol a v 36.min Podstavek dostal hostí prvýkrát v tomto zápase do vedenia - 2:3. Húževka však v 40. min mieril presne a skóre zrovnal. Potom už tento „obrátkový” hokej skončil a góly strieľali už iba domáci hokejisti. V záverečnom dejstve Trenčania zaznamenali dva dôležité góly, hoci hostia naďalej veľmi nepríjemne hrýzli. Diváci boli svedkami hodnotného merania síl dvoch hokejovo vyspelých mužstiev a mali sa rozhodne na čo pozerať a na koho pozerať.

Góly: 8. Homer, 13. Trochta, 40. Húževka, 41. Pardavý, 58. Kóňa - 12. Beran, 14. Říha, 36. Podstavek.
Vylúčení 8:8 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia 0:0. Pred 4120 divákmi rozhodoval Partanen (Fínsko) - Galamboš, M. Valach.
DUKLA: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Osina, P. Kimuš, Bobček, Malinský - Čacho, Húževka, Pardavý - Hanzal, A. Kollár, V. Nemec - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - V. Baláž, Kóňa, Kútny. Tréner: A. Stavjaňa.
Karol Ďurina

Žilina - Trenčín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

V hokejovom zápase sa zrodil futbalový výsledok, úspešnejším mužstvom bola Dukla.

Boli to domáci, ktorí mali od 4. min výhodu presilovky piatich proti trom, ale nevyužili ju. V 6. min a následne v 10. min mal dobré príležitosti na skórovanie domáci obranca Havel, ale Hála bol proti. Gólový účet mohol otvoriť Trenčan Húževka, ale z jeho príležitosti gól tiež nepadol. Druhá tretina začala tiež v rýchlom tempe. V 27. min sa pred domácim brankárom Lacom ocitol sám Trochta a vsietil jediný a zároveň rozhodujúci gól. V druhej desaťminútovke strednej časti hry sa domáci trápili pri finálnej prihrávke, naopak Trenčania dobre bránili svoju modrú čiaru. V závere stretnutia sa rozstrieľali obidva tímy. Príležitosti na skórovanie mali Trenčania Pardavý, Saliji a Baláž, ale ich šance podobne ako domáceho Havla, Fadrného a Paroulka ostali nepremenené. V závere sa oba celky snažili zmeniť výsledok, ale pozorný gólmani Laco a Hála žiaden puk za svoj chrbát nepustili.

Gól: 27. Trochta.
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Kalina, 1900 divákov
DUKLA: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Osina, P. Mikuš, Bobček, Malinský - Čacho, Húževka, Pardavý - Hanzal, Kóňa, V. Nemec - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - V.
Baláž, Radulay, V. Kútny
(sita)

Servis

Ostatné výsledky 18. kola
Žilina - Martin 1:4, L. Mikuláš - Košice 2:4, Nitra - Kežmarok 3:2, Skalica - Slovan 0:2.
Ostatné výsledky 19. kola
Skalica - Žilina 3:1, Slovan - Nitra 5:3, Kežmarok - L. Mikuláš 3:4, Košice - Poprad 6:1.
Ostatné výsledky 20. kola
Zvolen - Košice 4:2, Poprad - Kežmarok 3:4p, L. Mikuláš - Slovan 2:6, Nitra - Skalica 4:2, Martin - SR „20“ 10:1.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.