Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 13. kolo

H. Poruba – Kamenec 1:2 (1:2)
Góly: 38. Bagin (11 m) – 16. Šimo, 21. Ján Fábry.
Domáci začali vlažne, čo sa im vypomstilo v 16. min, keď sa uvoľnil Šimo a trafil šibenicu. Hostí gól povzbudil a v 21. min Ján Fábry krížnou strelou zvýšil na 0:2. Až v 33. min letela na Jakubisa prvá strela z kopačky Mužlaya. V 38. min z jedenástky znížil Bagin na 1:2. Porubania sa snažili počas drvivej prevahy vyrovnať, hostia dobre bránili a odolali aj šestnástim rohom. V 87. min rozhodca domácim neuznal gól M. Živčica pre ofsajd.
H. Poruba: Porubčan – Michal Staňo, Papp (P. Živčic), Prostinák, Barkáč, Jozefovič, Bagin, Kasenčák (Meliš), Mužlay, T. Staňo, M. Živčic.
Kamenec: Jakubis – Nechala, Žiak, Višňovský, Švec, Krajčík, Ján Fábry, Juraj Fábry, Köszéghy (Mojžiš), Rybár (Ďurta), Šimo (Vančo).
(sta)

Zem. Kostoľany – Podolie 3:0 (2:0)
Góly: 29. Baláž, 31. Huléni, 56. Baláž, 60 divákov, rozhodoval Ďatko.
Úvod patril hosťom, ktorí si hneď na začiatku zápasu vypracovali štyri rohové kopy, ktoré kopali veľmi nebezpečne. Hra z obidvoch strán bola opatrná. Potupne domáci zvyšovali tempo, vypracovali si viac gólových príležitostí. V 29. min po peknej akcii otvoril skóre Baláž. O dve minúty aktívneho Baláža hosťujúca obrana zastavila v šestnástke a Huléni z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Domáci v prvom polčase mohli dať aj viac gólov, mali ešte tri vyložené šance, ktoré nepremenili. Hostia ohrozili domácu bránu iba raz keď po tvrdej strele Červeňanského lopta skončila na brvne. Druhý polčas bol v réžií domácich, keď jasne prevyšovali súpera. Vypracovali si množstvo gólových príležitostí avšak iba jednu využil Baláž, ktorý upravil na 3:0. Hostia v druhom dejstve pôsobili odovzdaným dojmom, nevypracovali si žiadnu gólovú príležitosť.
ZEM. KOSTOĽANY: M. Zvalo – Huléni, Výškrabka, A. Zvalo, Hancko, Duda, T. Mokoš, J. Oršula, V. Mokoš, A. Oršula, Baláž, str. Adamec, Tunega, R. Zvalo.
PODOLIE: Trebatický, - Hrušovský, Štepko, Mizerák, Majerník, Kočko, Červeňanský, Lúštik, Ivana, Križák, Kačerek, str: Hrušovský, Augustín, Bobocký.
J. Záhon

V. Uherce – Kočovce 1:1
Vo vyrovnanom zápase videli diváci po jednom góle na oboch stranách. Stretnutie sa skončilo spravodlivou remízou.

Púchov B – Nová Ves 2:3 (1:3)
Góly: 44. Kecík, 67. Šimáček - 8., 31. a 45. J. Korytina.
V 8. min po rohu osamotený J. Korytina otvoril skóre - 0:1. V 17. min pokazili hostia útok dvoch hráčov na jediného obrancu, ale v 31. min domáci brankár vyrazil a v ofsajde stojaci J. Korytina zvýšil. V 44. min po Šimáčkovej akcii Kecík znížil a v 45. min po chybe Venga zvýšil na 1:3 J. Korytina. Jamborove sólo v 50. min chytil Hrnčiarik a 67. min Šimáček po rohu hlavou potrestal chybu brankára - 2:3. V 82. min Hrnčiarik vyrazil gólovú strelu Jambora v 90. min zmaril aj tutovku Némethyho.
Púchov B: Pavol Hrnčiarik – Samko, Poljak (Veng), Hrišo, Ciesar, Hološko, Chovanec, Šimáček, Kecík, Rosina, Martinka.
Nová Ves: Grznár – Gučík, Stenčík, Bošanský, P. Korytina (Jurčák), Hujík, Gabriš, J. Korytina, Jambor (Kunda), Petruš, Némethy.
Jaroslav Gašpárek

V. Bielice – Prečín 5:0 (0:0)
Prvý polčas mali domáci územnú prevahu a vytvorili si aj viacero šancí, ale nedokázali ich premeniť. Polčas tak skončil bez gólov. V druhom polčase mali domáci famózny nástup v 47. min. dal Šatan na 1:0 a domácich to prebudilo. Hneď na to dal Špánik pod brvno – 2:0. Minárik pridal tretí gól po vydarenej akcie. Deklasovaný hostia sa položili a Beňuška po chybe obrany prestrelil vedľa brankára – 4:0. V závere ešte „angličakom“ skóroval druhým svojim gólom Minárik. Domáci zaslúžene vyhrali po zlepšenom výkone v druhom polčase.
Góly: J. Minárik 2, R. Špánik, M. Šatan, P. Beňuška. Rozhodoval: Maras, 200 divákov.
V. BIELICE: Znášik – Bližniak, Rauko, Špánik, Kotlárik, Šatan, Valuch, Sabo, Kotlárik, Mlátec, Matejov, striedali Belák, Beňuška, Kohút.
PREČÍN: Buday – Mojžišík, Sadecký, Abik, Almasy, Kvaššaj, Masaryk, Kostelánsky, Blaško, Michel, Hýrošik, striedali Tuchyňa, Bazala, Rehák.

Brezová p/Br. – Selec
Hostia sa na stretnutie nedostavili.

Tr. Jastrabie – Ladce 1:1 (1:0)
Góly: 25. Mikušík – 61. Šedík.
Rozhodoval: Sárai, divákov: 70, ŽK: Kyselica
Domáce mužstvo sa po minulých prehratých zápasoch chcelo rehabilitovať a začal veľkým náporom, čoho výsledkom bol gól v 25. min po peknej akcií. V druhom polčase hostia po rohovom kope vyrovnali a domáci zvýšenou snahou chceli skóre stretnutia opäť strhnúť na svoju stranu, čo sa im napriek viacerým šanciam neporadilo.
TR. JASTRABIE: Kšiňan – Glasa, Doktor, Cintula, Fisher, Valach, Kyselica, Beleš, Mikušík, Halás, Fodrek (Piláthy, Pavlo).
LADCE: Porubčan – Šedík, Koštialik, Váň F., Habánek, Váň J., Mrážik E., Martinka, Hromka, Mrážik K, Habánek (Pagáč).
Július Glasa

Oslany – Nováky 2:0 (1:0)
Góly: 30. R. Šándrik, 73. Gaži, 100 divákov, rozhodoval M. Kollár.
OSLANY: Obert – Šandrik, Sliepka, T. Štálnik, Adamec, Ivanka, Néč, Gaži, Čavoj, Černák, Bárta, str: Košian, A. Štálnik, R. Štálnik.
NOVÁKY: Domaník – Lučan, D. Zaťko, Gajdoš, Škríp, Š. Zaťko, Roháč, Píš, Gatial, Jelšic, Nemec, str: Ďurina, Senaj.