Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad - 13. kolo

Trenč. Stankovce – Bánovce 2:0 (0:0)
V stretnutí veľmi dobrej úrovne zásluhou oboch mužstiev zaslúžené vyhrali domáci futbalisti .V prvom polčase kedy hrali proti prudkému vetru zahodili viacero dobrých šancí. Domáci ožili až po prestávke, kedy v rozpätí 4 minút rozhodol o ich víťazstve Sedláček. Hostia hrali taktiež veľmi dobre, ale v prvom dejstve, kedy hrali po vetre sa ich strely na bránu dali spočítať na prstoch jednej ruky. Pred 350 divákmi rozhodoval Mokoš, ktorý ukázal l žlté karty - Mikušovi, Kolieskovi, Šebovi., Ježíkovi, Giecimu.
Góly: 52. a 56. Sedláček
TR. STANKOVCE: Haško – Poštrk, Barčiak, Bulko, Gieci, Ježík, Sedláček, Duda, Vrága, Kowalik (82. Koprvivňanský), Brandís.
BÁNOVCE: Bičan – Mikuš, Igaz (73. Vavro), Kolieska, Filín, Sidor, Raffay, Slovák, Šebo, Navrátil (29. Zajac), Malina.
Ivan Adamkovič

Častkovce – Senica 6:2 (4:0)
Domáci Ropspol začal náporom a výsledkom bol faul na Madra v šestnástke, keď pokutový kop premenil sám faulovaný hráč. V 19. min po skrumáži dorážkou kapitán Vrábel zvyšoval na 2:0. V 25. min nepremenil samostatný nájazd Ostrovský, potom prišli chvíle Maráza, keď dvomi krásnymi gólmi poslal domácich do štvorgólového polčasového vedenia. Druhú časť zápasu nezačali domáci dobre, čo využili hostia a gólmi Starycha a Joniak - po chybách obrany zdramatizovali zápas a znížili na 4:2. Po centri Osuského strelecký disponovaný Maráz prehlavičkoval brankára a zvýšil na 5:2. V závere zápasu Madro trafil žrď a odrazenú loptu dorazil za brankárov chrbát a tým pečatil víťazstvo, ktoré ocenili domáci fanúšikovia potleskom. Pred 150 divákmi rozhodoval Valko. ŽK:Maráz. Mihok.
Góly: 31., 37., 70. Maráz, 3., 86. Madro (1 z 11 m), 19. Vrábel - 55. Starych, 58. Joniak
ČASTKOVCE: Minárik – Havrlent, (46. Hevier), L. Rusnák, Koritina, Vrábel, (64. Čechvala), Gažo, Luža, Osuský, Maráz, (72. M. Rusnák), Madro, Ostrovský.
SENICA: Šraga – Ferík, Hrebíček, Bajan, Mihok, Surový, Šúrek, Ličko, (70. Kunstek), Starych, Jobiak, Sekáč (61. Vajštábel).
Peter Halienka

Chynorany - Solčany 4:2 (3:1)
Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý patril domácim keď skóre otvoril už v 8. min. Vida. Netrvalo ani štyri a stav sa menil na 2:0 zásluhou Candráka. V 25.min. Fauloval Illaš hráča Mokrého a nariadený pokutový kop premenil Goga. V závere korigoval stav Buday, keď pokutový kop bol nariadený na druhej strane ihriska za zákrok Dálika voči Patrovičovi. V druhom polčase hostia zmenili taktiku a krátkymi presnými prihrávkami sa dostávali na stanu súpera. Vytvorený tlak korunoval úspechom Lysý a znížil stav na rozdiel jedného gólu. V 68.min. bol vylúčený z ihriska Oravec za zákrok na hráča bez lopty. Hru pre domácich ukludnil v 86.min. Ondrejkovič a stanovil tak skóre na zaslúžených 4:2 pre domácich.
Góly: 8. Vida, 12. Candrák, 25. Goga (11 m), 86.Ondrejkovič - 45. Buday (11 m), 68. Lysý. Rozhodoval: Vítko, 420 divákov.
CHYNORANY: Hrmo - Parkan, Vida, Dálik, Vrábel (68. Oravec), Maťavka, Masný (79. Liday), Hvišč, Candrák, Ondrejkovič, Goga.
SOLČANY: Ambróz - Kuna, Illáš, L. Klačanský (40. Buday), Mihalik, Soboňa, Bulák (78. I. Michalík), Patrovič, L. Michalík, Košariščan (83. J. Klačanský, Lysý.

Borčice – Kanianka 3:1 (2:1)
Borčice sa rýchlo ujali vedenia v 8. min Kopačkovým priamym kopom. Hostia sa v 11. min dostali do šance, ale Michal Petráš neprekonal Kopčana. Svoj neúspech hosťujúci hráč napavil v 20. min gólom spoza šestnástky. V 31. Mečiar obstrelil brankára – 2:1. Kanianka bojovala, v 38. min bol v šanci Hvolka, ale Kopčan zachránil. V 51. min Švikruha netrafil Chlpekovu bránu a v 67. min Káňa zo siedmich metrov dopadol rovnako. V 74. min Švikruhovmu pokusu chýbala presnosť a v 84. min Turza po Káňovej prihrávke prestrelil. Tretí gól Borčíc pridal po Humajovej prihrávke v 87. min Káňa a v 90. min Turza vo vyloženej šanci prestrelil.
Góly: 8. Kopačka, 31. Mečiar, 87. Káňa – 20. Michal Petráš.
BORČICE: Kopčan – Pisár, Decký, Štrbák, Mečiar, Kopačka, Turza, Špánik (Humaj), Vodecký (Kozík), Švikruha, Káňa.
KANIANKA: Chlpek – Michal Petráš, Korbel, Jurenka, Kováč, Šnirc, Mečiar, Hvolka, Richter, Drozd, Marián Petráš.
(ves)

Nová Dubnica – Bošany 2:0 (1:0)
Domáci začali tlakom, ale hostia boli vyrovnaným súperom. V 3. min Múčka kryl priamy kop Bošian. Potom Novodubničania zvýšili úsilie, v 16. min Ruman z 20 metrov poslal center na Adamčíka, ktorý otvoril gólový účet. V 25. min Rumanov priam kop Malovec tečoval vedľa. Po rohu v 32. min Malovec netrafil zblízka bránu a ten istý hráč v 36. min hlavičkoval vedľa. V 47. min po akcii Maníka konečne pretrhol streleckú smolu. Hostia pohrozili iba občas a adomáci už výsledok kontrolovali. V 77. min Fabián z päťky prestrelil.
Góly: 16. Adamčík, 47. Malovec.
N. DUBNICA: Múčka – Burdej, Gramblička, Štiffel (Malovec), Adamčík, Beňo, P. Ďuriš, Dohál, Ruman (Fabián), Bortel (Šprocha), Maník.
BOŠANY: Tvrdík – Husár (Lacena), Ľ. Jamrich, Sroka, Novotný, Klamár, Kostolný, Murko, Papranec (Moravčík), Turček (Guniš), Šesták.
(duš)

Piešťany - N. Pravno 6:0 (4:0)
Góly: 4. Šiška, 6. a 38. Gvozdenovič (prvý z 11 m), 32. a 71. Adamovič, 48. Bábsky.
Rozhodoval Obeda, ŽK: Adamovič – Kleiber, M. Štefan, 250 divákov.
Ján Orviský

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce – Skalica 3:1 (0:0), Ludanice – Šimonovany 3:0 (1:0).

1. Ludanice 12 9 1 2 31:8 28 (+10)
2. Borčice 12 9 1 2 33:12 28 (+10)
3. T. Stankovce 12 8 3 1 32:7 27 (+9)
4. Skalica 12 7 1 4 30:12 22 (+4)
5. Hrnčiarovce 12 6 1 5 19:18 19 (+1)
6. Chynorany 12 6 1 5 22:29 19 (+4)
7. Bánovce 12 6 1 5 21:28 19 (+1)
8. Častkovce 12 5 2 5 26:23 17 (-4)