Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 11. kolo

Dolná Poruba – Horná Súča
7:1 (0:0)
V Dolnej Porube to vypadalo, akoby sa hrali dva rozdielne polčasy. Kým v prvom mali síce hru domáci pod kontrolou ale gól nie a nie padnúť. Druhý polčas bol futbalovým koncertom domácich a hostia nestačili loptu vyťahovať zo svojej siete. V 47. min otvoril skóre T. Suchý a po tomto góle to začalo padať. Jurička P. pridal v 50. min na 2-0. Tvrdoň v 66. min na 3:0, za hostí znižoval Kučerák na 3:1. To naštartovalo T. Suchého a z pok. kopu zvyšoval na 4:1. Jurička pridal svoj druhý gól a zvyšoval na 5:1 a po ňom T. Suchý zavŕšil svoj hetrik na 6:1 a Tvrdoň pridával na 7:1.
Pred 100 divákmi rozhodoval Thao.
Milan Suchý

Melčice-Lieskové – Stará Turá
1:2 (0:1)
Od prvých minút stretnutia si domáci proti agresívnemu súperovi vytvorili územnú prevahu s možnosťou skórovať, bol to však súper, ktorý v závere prvého polčasu vsietil gól po chybe domácej obrany gólom Dureca. Druhý polčas sa domáci snažili čo najskôr vyrovnať, avšak bol to znova súper, ktorý v 57. min opäť Durecom zvyšoval na 0:2. V 70. min po ruke súpera v pok. území Motyka nezaváhal a znížil na 1:2. Do konca stretnutia sa okrem pritvrdenej hry nič na stave stretnutia nezmenilo a tak domáci napriek snahe ostali bez bodového zisku. Pred 150 divákmi rozhodoval Čič.
ŽK: Motyka, Horňák – Štefík
Dorast: Mel.-Lieskové – Tr. Jastrabie 4:0 góly: Beták 2, Habdák, Žiška
Žiaci: Mel.-Lieskové – Horná Streda – súper sa nedostavil
(kal)

Kálnica – Veľká Hradná
1:2 (1:1)
Domáci sa ujali vedenia v 16. min gólom Michalca, avšak hostia vzápätí M. Kováčom vyrovnali. Do konca polčasu sa hral vyrovnaný futbal. Druhý polčas začali domáci tlakom, z ktorého si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, ktoré však zostali nevyužité. Hostia z ojedinelej akcie v 76. min strelili víťazný gól J. Ježíkom. Pred 100 divákmi rozhodoval Kyška. ŽK:1 –1
Dorast: Tr. Turná – Kálnica 1:0 (1:0)
Žiaci: Hrádok – Kálnica 3:2 góly hostí: Benák, Dedík
Dušan Filip

Trenč. Turná - Trenč. Teplá
1:1 (1:0)
Zápas hraný podľa studeného počasia. Ani jedno mužstvo neukázalo svoje prednosti. Domáci otvorili skóre v 29. min gólom Chorváta M. a hostia vyrovnali z trestného kopu v 68. min Šubertom. V posledných minútach sa hralo v nervóznom štýle a skončil sa spravodlivou remízou. Pred 80 divákmi rozhodoval Cintula. ŽK: Chorvát M. – Blaho
Góly: 29. Chorvát M. – 68. Šubert
Dorast: Tr. Turná – Kálnica 1:0
V. Chupáč

Soblahov - Čachtice 1:0 (0:0)
Za príjemného jesenného počasia sa hral v Soblahove futbal priemernej úrovne s minimom streleckých pokusov na oboch stranách. Podľa priebehu hry a s pribúdajúcim časom bolo zrejmé, že kto dá gól vyhrá. To sa potvrdilo v 58. min, kedy bol faulovaný domáci hráč a z nariadenej penalty nekompromisne rozhodol o troch bodoch domáci kanonier Halgoš. V ďalšom priebehu zaujala iba krásna strela Huszlicska a priamy kop stopéra Kyselicu. Za povšimnutie stál aj závar pred domácou bránou v nadstavenom čase. Pred 150 divákmi rozhodoval Farkaš.
Dorast: Soblahov: Čachtice 2:0 góly: Sýkora, Michalec D.
Žiaci: Soblahov – Tr. Turná 3:0 góly: Ambrozay 2, Šedivý D.
Marián Šedivý

Chocholná-Velčice - Dubodiel
2:4 (1:2)
Domáci nastúpili po nešťastnom zápase s jediným cieľom a to zvíťaziť. Už v 1. min domáci útočník nastrelil žrď. Potom hra upadla do priemeru, ale boli to hostia, ktorí v 21. min uderili a bolo 0:1. O 7. min na to najlepší strelec súťaže Ladislav Cingel zavesil pod brvno na 1:1. Toto skóre však nevydržalo dlho, lebo hostia po chybe domácej obrany zvýšili na 1:2. V druhom polčase 30 minút sa hra pohybovala medzi 16-tkami s výnimkou ojedinelých šancí. V 75. min hostia opäť udreli a lobom ponad brankára zvýšili na 1:3. Domáci po dvojnásobnom striedaní chceli ešte s týmto stavom niečo urobiť. Avšak prišiel ďalší trest od hostí, ktorí boli kvalitnejší – 1:4. V nadstavenom čase domáci hráč iba skorigoval na 2:4. Prehra ktorá prišla po dvoch rokoch a dvoch mesiacoch na domácom štadióne mrzí, ale je poučná pretože poniektorí mladí hráči si už dlhšiu dobu robia z futbalu holubník a ťahúni na ktorých to stojí nevládzu. Pred 150 divákmi rozhodoval Hruda. ŽK: 0-1
Góly: Cingel, Tuharský Juraj – P. Kúdela, T. Petrík, Knoll, M. Petrík
Žiaci: Chocholná-Velčice – Selec 3:0 (3:0)
Starí páni: Starý Hrozenkov – Chocholná-Velčice 6:6
Vladislav Chlapík

Kľúčové – Horné Srnie 0:1 (0:0)
Gól: Lukajka
V priemernom stretnutí zahodili hostia v prvom polčase pokutový kop. Po obrátke sa im však podarilo vsietiť jediný gól stretnutia Lukajkom. Pred 100 divákmi rozhodoval Horňák.
Dorast: H. Srnie – Košeca 0:0
Žiaci: H. Srnie – Ladce 1:2
Peter Štefánek

Ľuborča – Bzince p/J. 6:1 (3:0)
Počas jesennej časti sa predstavil na ihrisku Ľuborče už tretí nováčik a nezačal vôbec dobre. Domáci mali raketový nástup a hneď v prvej minúte sa ujali vedenia gólom Koníčka. Vzápätí domáci nepremenili ďalšie dve čisté príležitosti, ale v 15. min sa presadil Trška a zvýšil na 2:0. V 19. min už bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté, keď po rohu Patka hlavičkou zvýšil na trojgólový rozdiel. Postupne sa hra vyrovnávala a ku koncu polčasu sa hosťom podarilo zaslúžene znížiť po presnej krížnej strele Hasalu. Druhý polčas už hra nemala také tempo ako v prvej polovici stretnutia, ale domáci ešte tromi gólmi zvýšili na vysoké víťazstvo. V 64. min po centri Trška dal na 4:1, v 87. min Lubina krásnou strelou do šibenice – 5:1, v nadstavenom čase Belko v samostatnom úniku uzavrel skóre stretnutia na 6:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Stračiak.
ŽK: 2-2
Dorast: Ľuborča – Nová Ves 1:3 (0:1). Žiaci: Ľuborča/Skalka – Tr. Teplá 2:0 (1:0)

8. Veľ. Hradná 11 4 4 3 15:15 16 (+1)
9. Choch.-Velčice 11 4 3 4 26:28 15 ( 0)
10. Trenč. Turná 11 4 2 5 16:16 14 (-1)
11. Soblahov 11 4 2 5 15:21 14 (-1)
12. Hor. Súča 11 4 2 5 15:23 14 (-4)
13. Kálnica 11 2 4 5 21:19 10 (-5)
14. Mel.-Lieskové 11 3 1 7 13:22 10 (-8)
15. Bzince p/J. 11 1 4 6 17:33 7 (-11)
16. Kľúčové 11 1 2 8 12:26 5 (-10)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
MO po 10. kole: Ladislav Cingel 11 (Chocholná-Velčice), Miloš Trgo 9 (Kálnica), Ivan Halgoš 7 (Soblahov), Jozef Šimko 7 (Horné Srnie), Tomáš Suchý 7 (Dol. Poruba), Martin Martinus 7 (Trenčianska Teplá), Ondrej Peterka 6 (Stará Turá), Jozef Motyka 6 (Melčice-Lieskové), Peter Kováč 5 (V. Hradná), Michal Červený 5 (Dubodiel) atď. (žit)

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji