FUTBAL / IV. liga Severozápad - 12. kolo

Senica – Nová Dubnica 1:1 (1:1)
Góly: Vajsábel – Burdej
Stretnutie sa hralo za stáleho silného vetra v chladnom počasí. Domáci hráči v snahe dosiahnuť svoje prvé domáce víťazstvo začali stretnutie aktívnejšie. V 14. minúte sa ocitol vo vyloženej šanci Sekáč, ale brankára hostí neprekonal. V 19.minúte hostia podnikli akciu, k lopte sa dostal Burdej a umiestnenou strelou zabezpečil hosťom vedenie 0:1. Domáci hráči po tomto góle pridali, ale ich akcie končili zväčša po nepresných prihravkách na kopačkách hostí. V 33. minúte sa ale domáci hráči dočkali, keď loptu potiahol Vajsábel a peknou strelou povedľa brankára vyrovnal 1:1. V 40. minúte zahrával domáci Joniak priamy kop, ale brankár hostí jeho strelu vyrazil. Hostia mohli zmeniť ešte výsledok pred odchodom do kabín, keď po krásnej prihrávke Nosického trafil veľmi aktívny Beňo žrď.V druhom polčase mohli hostia meniť skóre stretnutia, ale to by svoje šance Beňo, Burdej, Ruman museli premeniť. Naopak domáci Sekáč v 76.minúte, po nádhernej prihrávke Ličku postupoval sám na brankára, ale trafil vedľa. Už v nastavenom čase mohli hostia domácich položiť úplne na lopatky, ale Bortel trafil brvno.
Rozhodoval Poništ, 150 divákov.
SENICA: Ivánek – Ferík, Hrebíček, Surový, Mihok, Nestarec, Hílek, Ličko (Bajan), Vajsábel (Starych), Joniak, Sekáč (Jurcsik)
N. DUBNICA: Múčka – Burdej (T. Ďuriš), Gramblička, Štiffel, Adamčík (Ruman), Beňo, Dohál (Fabian), P. Ďuriš, Nosický, Bortel, Maník
(mm)

Skalica – Borčice 1:2 (0:2)
Súboj dvoch celkov z popredia tabuľky vyznel v 1. polčase pre hostí, ktorí boli technickejší a mali viacej z hry. Už v 3. min bombu z 25 m usmernil do siete hosťujúci Káňa. V 33. min hostia zvýšili náskok nečakaným gólom Kopačku. V druhom polčasu domáci pridali na dôraze. Ale v ich akciách ich zastavoval rozhodca. Až v 82. min musel odpískať proti hosťom pokutový kop za úmyselnú hru rukou. Na konečných 1:2 znížil Bajan. Domáci sa cítia verdiktami poškodení.
Góly: 82. Bajan (11 m) – 3. Káňa, 33. Kopačka.
Rozhodoval Blaháč, ŽK: Kucharič, B. Šefčík, Brezina, Bellay, Bajan, Púdelka – Mečiar, 200 divákov.
SKALICA: Palkech – Kucharič, B: Šefčík, I. Šefčík, Brezina, Jánošík, Bellay, Šenk (73. Púdelka), Štepanovský, Bajan, Kubík (78. Urbánek). T: Z. Pardubský.
BORČICE: Kopčan – Cisár, Decký, Štrbák, Mečiar, Kopačka, Turza (77. Kozík), Špánik (62. Vodecký), Gábor (89. Humaj), Švikruha, Káňa. T: M. Veselý.
Miroslav Maca

Šimonovany - Hrnčiarovce 1:3 (1:2)
Zápas bol veľmi vyrovnaný, no hostia premenili viac svoje šance. Skóre za hostí otváral Kovaček, no v 33. min. vyrovnal Zima . Do kabín pridal na 1:2 Gašparík. V druhom polčase upravoval skóre na konečných 1:3 Boskovič v 76.minúte
Góly: 33. Zima - 17.Kováček, 40. Gašparík, 76. Boskovič, rozhodoval: Jakubek, 150 divákov.
ŠIMONOVANY: Šagát – Habrman (81. Spanko), Illaš, D. Mošať, Zima, Straka, A. Svorad (57. Psotný), Drábek, L. Svorad, A. Šulaj (70. Zvalo), D. Šulaj.

N. Pravno – Tr. Stankovce 2:2 (2:2)
Domáce mužstvo proti lídrovi súťaže podalo veľmi dobrý výkon, ale takisto hostia hrali veľmi dobre. Prvé mužstvo tabuľky počas zápasu malo viac loptu na svojich nohách, ale takisto domáci nezaostávali a nedostatky nahrádzali bojovnosťou a obetavosťou. V 9. min sa ujali vedenia Štefanom. V 25. min Ježík vyrovnal. V 27. min Jamrich zvýšil na 2:1. V 34. min hostia vyrovnali na 2:2. Druhý polčas sa niesol v duchu prvého polčasu, ale domáca obrana nepustila hostí do žiadnej vyloženej šance. Domáci si vypracovali dve-tri šnace. V 80. a v 89. Jamrich išiel sám na brankára, ale hosťujúci brankár vyrazil loptu na roh. Hosťujúcemu celku absolútne nič nehovrí hra fair-play. V Nitr. Pravne sa hral vynikajúcu futbal IV. ligy z oboch strán, deľba bodov je zaslúžená.
Góly: 9. Štefan, 27. Jamrich – 25. Ježík, 34. Kovalík, 200 div., Zoltán.
N. PRAVNO: Štálnik – Grom, Kleiber, J. Štiffel, Čičmanec, M. Štiffel, Jamrich, Valko, Orság, Štefan, Vrábel, str. Šujan, Priehoda, Oler.
(ff)

Bánovce – Chynorany 2:1 (2:1)
Susedské derby sa začalo z ostra. Už v 1. min. Filin mieril hlavou iba nad bránu. V 6. min. unikol Šebo, ale jeho center nikoho nenašiel. V 7. min. opäť unikol Šebo, ale hasil Parkan. V 10. min. sa mohli domáci predsa len dočkať, ale po rohovom kopu Kolieska trafil len do brankára. V 17. min. šli do vedenia hostia, keď potiahol Candrák, spätnou prihrávkou našiel Gogu a bolo 0:1. Už o šesť minút mohli hostia zvýšiť, Candrák prestrelil. V 34. min. domáci vyrovnali, keď po centri malinu hlavičkoval Filin – 1:1. V 44. min. nastalo v obrane hostí nedorozumenie, keď sa Vido zrazil s Hrmom. Nasledoval faul Hrma na domáceho útočníka a pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Šebo – 2:1. V druhom polčase sa hra vyrovnala. V závere hrali oslabení domáci o vylúčeného Borchu prevažne na protiútoky, ale tie gól napriek šancám nepriniesol. V 90. min. unikol po ľavej strane Šebo, ale trafil iba do brankára. Zápas sa prakticky už len dohrával.
Góly: Filin, Šebo (11 m) – Goga. rozhodoval: Haršáni, 350 divákov. ŽK: Kolieska, Božik – Hrmo, Hvišč. ČK: 71. Borcha.
BÁNOVCE: P. Igaz – Mikuš, M. Igaz (76. D. Raffay), Kolieska, Filin, Borcha, Božik, Slovák, Šebo, Navrátil (65. J. Sidor), Malina (89. L. Vavro).
CHYNORANY: Hrmo – Dálik, Vida, Parkan, Vrábel (66. Liday), Gašparík (85. Jozefák), Masný, Hvišč, Candrák, Ondrejkovič, M. Goga.

Kanianka – Častkovce 1:1 (0:1)
Bol to futbal priemernej úrovne. Domáci nastúpili bez viacerých hráčov domácej zostavy. Keď len z obranej formácie chýbasi traja hráči, aj preto zvolili opatrnejšiu taktiku. V prvom polčase boli aktívnejší hostia, ktorí svoju prevahu vyjadrili góly v 25. min. Domáci mali tiež možnosť vyrovnať, no z viacerých rýchlych protiútokov akcie nedotiahli do konca. Po zmene strán Kaniančania zvýšili aktivitu. V 56. min Šúšol z priameho kopu vyrovnal. Na viac sa však už ani jedno mužstvo nezmohlo a tak sa zrodila zaslúžená deľba bodov.
Rozhodoval Macháček., 150 divákov. Góly: 56. Šúšol – 25. Madro.
ČASTKOVCE: Mynárik – Havrlent, L. Rusnák, Korytina, Vrábel, Osuský, Luža, M. Rusnák, Kostelan, Madro, Ostrovský, str: Maraz.