Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 10. kolo

Veľká Hradná – Soblahov
2:0 (1:0)
Hostia začali s chuťou a v 5. min mali možnosť skórovať, avšak prudký center po zemi útočník nezachytil. Domáci udreli o 3 minúty, Kováč K. dostal dlhú prihrávku, zbavil sa dvoch protihráčov a krížnou strelou po zemi otvoril skóre- 1:0. O desať min mali domáci vynikajúcu príležitosť skórovať, avšak po druhýkrát brankár hostí loptu bravúrne vyrazil. V druhom polčase domáci viac bojovali o víťazstvo, vypracovali si gólové príležitosti, ale tie trestuhodne zahadzovali. V 75. min Kováč K. dostal dobrú prihrávku, s loptou neotáľal a prudkou strelou k tyči druhý raz skóroval- 2:0. Domáce víťazstvo bolo zaslúžené. Pred 150 divákmi rozhodoval Pavlovič.
ŽK: Ježík P. – Fabo, Hájek
František Kováč

Stará Turá – Trenč. Turná 0:0
Víťazstvom si domáci mohli upevniť postavenie v čele tabuľky, ale to by sa musel hrať iný zápas. Od začiatku zápasu nespokojní diváci videli slabý futbal s mimoriadnym množstvom nepresných prihrávok a faulov a tým aj prerušení hry, za čo rozhodca udeľoval karty na oboch stranách. V 1. polčase jediná šanca domácich, keď nastrelili žrď. V 2. polčase futbalový odvar pokračoval. Za zmienku stojí iba 53. min – vylúčenie hráča hostí za hrubý faul. Presilovka sa na hre neprejavila, naopak hostia boli iniciatívnejší, bojovnejší a nebezpečnejší pre domáceho brankára, keď nastrelili aj žrď. Jediný svetlý moment druhého polčasu – Peterka z trestného kopu v 75. min takmer prekonal brankára hostí. Remíza bola zaslúžená, ale futbal tentoraz dostal poriadnu facku. Pred 200 divákmi rozhodoval Jančo.
ŽK: 3-4, ČK: 0-1
Jaromír Štefánik

Trenč. Teplá – Kálnica 3:2 (2:0)
Prvú šancu mali hostia, avšak hlavička bola nepresná, čo zopakoval v 16. min domáci Šubert. V 23. min sa Martinus nemálil a bolo 1:0. V 29. min mohli domáci zvýšiť, avšak proti bolo brvno a následnú strelu hosťujúci brankár vyrazil na roh. V 31. min sa zaskvel domáci gólman a o minútu zázračne chytil Hladkého tutovku. V 35. min s prehľadom Martinus zvýšil na 2:0 a o 5 min krásna strela z Blahovej kopačky minula cieľ. V závere polčasu Koišovu šancu Dovina kryl. V druhom polčase to boli domáci, ktorí mali v 49. min šancu bez gólového zakončenia a v 51. sa Šubert z priameho kopu nemýlil – 3:0. To Teplanov upokojilo a v 59. min z pok. kopu znižoval na 3:1 Trgo. V 63. min nádherné nožničky Šuberta, ale lopta tesne minula bránu súpera. V 68. hostia znížili Zemkom na 3:2 a vzápätí bol vylúčený domáci brankár, čo hostia chceli využiť na vyrovnanie, ale domáci hráči výsledok udržali a práve naopak Teplá mohla z veľkých šancí prikrášliť skóre zápasu. Pred 200 divákmi s prehľadom rozhodoval Maretta.
ŽK: Blaho – Važan, Pavlech, Valovič, ČK: Kováčik(Tr. Teplá)

Horné Srnie – Dolná Poruba 4:2 (3:0)
V úvode stretnutia si všetci prítomní minútou ticha uctili pamiatku zosnulého Jozefa Vidomana (dlhoročného hráča, trénera i funkcionára v klube TJ CEMENTÁR Horné Srnie). Samotné stretnutie začalo opatrne z oboch strán, no zo strany domácich krčovito. Prvú šancu si vypracovali hostia v 5. min, keď Suchý prešprintoval obrancu, ale brankár bravúrne zachránil. O chvíľu na to kontroval Papiernik, ale samostatný únik zakončil iba strelou mimo bránu. V 25. min Papiernik ideálne uvoľnil J. Šimka, ktorý nechytateľnou strelou otvoril skóre- 1:0. V 32. min stretnutia zo strany hostí pálil Horniak, avšak iba do náručia domáceho brankára. V 36. min zvyšoval po chybe obrany J. Šimko do prázdnej brány na 2:0. Najkrajšiu akciu prvého polčasu servíroval Chlebana, ktorý ideálne našiel J. Šimka, ten predĺžil na Papiernika, ktorý vsietil 3. gól domácich. Druhý polčas začali domáci šancou, keď J. Šimko uvoľnil brata Pavla, ale jeho strela tesne minula bránu. Hostia ihneď na to odpovedali, no samostatný nájazd Horniaka zlikvidoval brankár Horný. V 48. min však už bol krátky na strelu Horniaka, ktorý znižoval na 3:1. Potom bola hra na oboch stranách rozkúskovaná a nepresná a ako prvý sa z tejto letergie prebrali hostia, keď v 57. min strelil Puček ich druhý gól a upravil na 3:2. v 65. min hostia zahrávali priamy kop a lopta iba tesne minula domácu bránu. V týchto chvíľach sa hra zbytočne priostrila a futbal sa na čas vytratil. Všetko však ukľudnil v 86. min Papiernik, ktorý loptu spracoval a z voleja zvyšoval na 4:2. Pred 80 divákmi rozhodoval Sokol.
ŽK: Patrik Štefánek – Horniak ČK: P. Štefánek
Dorast: P. Teplá – H. Srnie 1:2 góly hostí: Beňo, Švančárek
Žiaci: Domaniža – H. Srnie 4:1
Starí páni: H. Srnie – Bylnica 2:5
Peter Štefánek

Horná Súča – Ľuborča 2:3 (0:2)
Hostia sa ukázali ako skúsené družstvo. Prvých 15 minút domáci útočili, avšak bez gólového efektu. U domácich nastal útlm, čo hostia využili. Z rohu sa podarilo vsietiť gól Belkovi. Domáci opäť začali útočiť a dobýjať bránu hostí, čo sa im nepodarilo, práve naopak v 45. min dostali druhý gól Trškom. Po zmene strán sa Súčania „obuli“ do súpera a po množstve šancí, ktoré neboli využité odpískal rozhodca penaltu v 65. min, ktorú s prehľadom premenil Coník- 1:2. Ďalších 5 minút sa hralo hore-dole. Kučerák spracoval loptu a hosťujúci obranca ho fauloval v pokutovom území. Loptu si postavil na biely bod Coník a nekompromisne skóroval na 2:2. Súčania vedomí si svojho vyrovnávajúceho gólu začali súpera tlačiť, čo sa im vypomstilo v 85. min, keď po rozohraní priameho kopu Ľuborča vsietila gól Patkom- 2:3. Domáce mužstvo malo ešte 2 šance, ktoré však nedokázalo využiť. Pred 150 divákmi rozhodoval Klimčík.
ŽK: Coník, Častulín – Švantner
Dorast: H. Súča – Ľuborča 1:3
Žiaci: H. Súča – Mel.-Lieskové 6:0
(mra)

Bzince p/J – Mel.-Lieskové 3:1 (2:1)
Bzince začali od prvej minúty búšiť do hosťujúceho mužstva a v 4. min po peknom centri Hasalu dal prvý gól domácich Lajzo. V 10. min hostia vyrovnali po nedorozumení domácej obrany, keď samostatný nájazd na brankára premenil Ondrejička. Domáci zostali zaskočení, avšak ani toto ich nezlomilo a ďalej pokračovali v svojej hre. V 44. min sa domácim podarilo zvýšiť na 2:1 Lajzom. Druhý polčas chceli domáci zvýšiť náskok, čo sa im aj v 55. min podarilo Hasalom, keď priamo z rohu zvyšoval na 3:1. Po tomto góle domáci hrali s prehľadom a udržiavali priebeh zápasu, ktorý nakoniec skončil zaslúženým víťazstvom domácich. 250 divákov
Žiaci: Bzince – Kočovce 1:6
Ivan Kuhajda

Čachtice – Chocholná-Velčice 2:2 (0:1)
V 1. polčase si domáci vytvorili tlak iba po 16-tku, hostia z rýchleho protiútoku z kopačky Tuharského vsietili gól – 0:1. V druhom polčase domáci pritlačili hostí ku vlastnému pok. územiu, avšak nedarilo sa im prekonať dobre chytajúceho brankára hostí. V 82. min hostia opäť po rýchlom protiútoku zvýšili Tuharským na 0:2. Domáci vrhli všetky sily do útoku a v 90. min dokopol loptu do brány Bočák a v 94. min si po rohovom kope hostia strelili vlastný gól, čím sa zrodila spravodlivá remíza. Pred 150 divákmi rozhodoval Kiška. ČK: 1-0

6. Čachtice 10 5 1 4 21:19 16 (-2)
7. Choch.-Velčice 10 4 3 3 24:24 15 (+3)
8. Dol. Poruba 10 4 2 4 20:17 14 (-1)
9. Hor. Súča 10 4 2 4 14:16 14 (-4)
10. Trenč. Turná 10 4 1 5 15:15 13 (+1)
11. Veľ. Hradná 10 3 4 3 13:14 13 (-2)
12. Soblahov 10 3 2 5 14:21 11 (-1)
13. Kálnica 10 2 4 4 20:17 10 (-2)
14. Mel.-Lieskové 10 3 1 6 12:20 10 (-5)
15. Bzince p/J. 10 1 4 5 16:27 7 (-11)
16. Kľúčové 10 1 2 7 12:25 5 (-7)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
MO po 9. kole: Ladislav Cingel 11 (Chocholná-Vel.), Miloš Trgo 8 (Kálnica), Ivan Halgoš 7 (Soblahov), Jozef Šimko 6 (Horné Srnie), Tomáš Suchý 6 (Dol. Poruba), Ondrej Peterka 6 (Stará Turá), Jozef Motyka 6 (Mel.-Lieskové), Peter Kováč 5 (V. Hradná), Michal Červený 5 (Dubodiel), Marek Hasala 5 (Bzince), Martin Martinus 5 (Tr. Teplá)atď.