Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad - 10. kolo

Borčice – Šimonovany 5:0 (2:0)
Domáci získali povinné víťazstvo, v prvom polčase sa hralo na jednu bránu V 15. min otvoril skóre Káňa, ale zahodil ešte dve šance. V 20. min pridal tretí gól Turza a v 44. min zahodili šance Špánik a Švikruha. Hneď po príchode z kabín zahodil Turza a rovnako neuspel Švikruha. V 51. min Kopačka z priameho kopu zvýšil na 3:0. O šesť minút hlavičkoval Mečiar do brvna a v 64. min zvýšil Švikruha na 4:0. Z množstva ďalších šancí premenil jedinú v 90. min striedajúci Vodecký.
Góly: 15. Káňa, 20. Turza, 51. Kopačka, 64. Švikruha, 90. Vodecký.
Borčice: Kopčan – Pisár, Decký, Štrbák, Mečiar, Kopačka, Turza, Špánik (Vodecký), Gábor (Humaj), Švikruha (Kozík), Káňa.
(ves)

N. Dubnica – Kanianka 2:2 (1:1)
Domáci začali útočne, v 8. min Ruman prestrelil a v 10. min jeho priamy kop brankár vyrazil. V 25. min po Grambličkovej akcii otvoril skóre hlavou Bortel. O sedem minút z prvej vážnejšej akcie Rybiansky vyrovnal. Snaha domácich k druhému gólu neviedla, naopak, hostia ohrozovali Múčku. V 66. min Nosický prešiel do šestnástky a Burdej upravil na 2:1. Z rýchleho protiútoku v 68. min vyrovnal Michal Petráš. Fabián potom prestrelil bránu a v 85. min rozhodca neodpískal ruku hostí.
Góly: 25. Bortel, 66. Burdej – 32. Rybiansky, 68. Michal Petráš.
N. Dubnica: Múčka – Burdej, Gramblička, Štiffel, Adamčík, Beňo, Nosický, P. Ďuriš (T. Ďuriš), Ruman (Fabián), Bortel, Maník.
(duš)

Častkovce – Skalica 2:0 (1:0)
Líder tabuľky začal dobre a hneď v úvode si vypracoval dve šance, ale brankár Minárik ich zneškodnil. Domáci Ropspol sa ujal vedenia po presnej prihrávke Madra, keď skóre otvoril kapitán Vrábel. V druhej časti po centri Madra hlavou Kostelan zvyšoval na 2:0. V 84. min bol za hrubý faul odzadu vylúčený hosťujúci Kadaš. Domáci zaslúžene vyhrali a prerušili tak dlhú sériu bez víťazstva. Vedúce mužstvo tabuľky v Častkovciach herne sklamalo.
Góly: 35. Vrábel, 63. Kostelan
ŽK: Vrábel, Čechvala, Ševčík, ČK: Kadaš.Pred 200 divákmi rozhodoval Caňo.
Ropspol: Minárik – Havrlent, L. Rusnák, Korytina, Vrábel, (77. Čechvcala), Osuský, Luža, M. Rusnák, Kostelan, (89. Burza), Madro, Maráz (80. Ostrovský).
Skalica: Palkech – Kucharič, B.Ševčík, I. Ševčík, Kadaš,. Jánošik, Brlaj, Šenk, Štepanovský, Bajan, Púdelka, (19. Kubík, 57. Utrbánek).
Peter Halienka

Trenč. Stankovce – Bošany
3:0 (2:0)
Diváci videli stretnutie veľmi dobrej úrovne - zásluhou oboch kolektívov. Domáci zaslúžene vyhrali nad svojim súperom. O ich prvý úspech sa po faule na Poštrka zaslúžil Ježík, ktorý premenil pokutový kop. Druhý úspech vsietil v 45. min gólom do šatne Sedláček. Gólový účet zaujímavého stretnutia uzavrel Novák na - 3:0. Hostia nehrali až tak zle, ako ukazuje výsledok, ale v koncovke boli dosť bezzubí a domáceho brankára ani neohrozili, čo svedči o dobrej obrannej hre domácich. Pred 380 divákmi rozhodoval Titurus , ŽK: Gieci, Barčiak,.
Góly: 10. Ježík z 11 m, 45. Sedláček, 71. Novák
Trenč. Stankovce: Haško – Poštrk, Barčiak, Bulko (86. Meško), Vrága, Ježík, Sedláček, Duda (83. Koprivňanský), Basila, Gieci (74. Kowalik), Novák.
Bošany: Tvrdík – M. Turček, Jamrich, Stoka (86. Gunár), Novotný, Kapusta, Kostolný, Murko, Šesták (85. J. Turček,) Husár, Hodál.
Ivan Adamkovič

N. Pravno – Bánovce n/B. 2:3 (1:2)
V ďalšom domácom zápase Nitrianksopravňania konečne, ktorí chceli naplno bodovať, čo sa im však nakoniec nepodarilo. V prvom polčase sa hral z obchoch strán veľmi pohľadný futbal. Domáci si vypracovali niekoľko výborných gólových šancí, ktoré ostali bez využitia. Dve najväčšie šance Miro Jamrich nepremenil, ale takisto hostia mali tri gólové šance, ktoré nepremenili. Prvý gól vsietil domáci Lauko. V 30. min hostia vyrovnali. Polčasový stav upravil na 1:2 Borsa. V druhom polčase sa hral tiež dobrý futbal z oboch strán. V 60. min domáci Michalom Jamrichom vyrovnali na 2:2, potom domáci pridali a vytvorili si aj niekoľko šancí, ale vytúžených tretí gól sa im nepodarilo dať. Naopak hostia po peknej akcii zvýšili na 3:2. Domáci už nemali dostatok síl na vyrovnanie.
Góly: 21. Lauko, 65. Michal Jamrich – 30. Filin, 44. Borsa, 75. Kolieska, 200, Lauko.
N. PRAVNO: Štálnik – Mich. Jamrich, Klaiber, J. Štiffel, Čičmanec, Michal Štiffel, Mir. Jamrich, Lauko, Oller, Gros, Vrábel, str: Šujan, Orság, Štefan.
BÁNOVCE n/B.: P. Igác – Mikuš, M. Igác, Zajec, Filin, Borsa, Božík, Slovák, Šebo, Navrátil, Malina, str: Kolienka, Rafaj, Sidor.
F. Fazekaš

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce – Solčany 2:1 (1:0), Piešťany – Senica 1:0 (0:0), Ludanice - Chynorany 3:0 (1:0).

N. Pravnu po súťaži odpočítajú 3body

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.