Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Majstrovstvá oblasti - 9. kolo

Dolná Poruba – Dubodiel 0:2 (0:1)
Zápas sa rozbehol v dobrom tempe, domáci už v 1. min nebezpečne zaútočili, ale boli to hostia, ktorým sa v 18. min podarilo prestreliť domáceho brankára – 0:1. V druhom polčase domáci zatlačili súpera, mali navrch, ale opäť to boli hostia, ktorí v 75. min strelili gól na 0:2. Pred 100 divákmi rozhodoval Svatík. ŽK: 1-1
Góly: Kúdela P., Malec M.
Milan Suchý

Bzince p/J. – Stará Turá 0:0
Pred 350 divákmi rozhodoval Svatík. V Bzinciach sa hralo derby, ktoré za ideálneho futbalového počasia prilákalo peknú návštevu. Hostia sa predviedli ako technické mužstvo, avšak domáci za nimi v ničom nezaostávali. Šance v prvom polčase, ktoré si mužstvá vypracovali zlikvidovali brankári a hlavne v 45. min, kedy domáce mužstvo volala po góle. Druhý polčas sa hral viac-menej medzi 16-tkami a aj keď si niektoré z mužstiev vypracovalo šancu, brankári boli na mieste. Konečný výsledok je spravodlivý a zodpovedá priebehu hry, aj keď Stará Turá mala viacej šancí.
ŽK: 2-3
Ivan Kuhajda

Chocholná-Velčice – Veľká Hradná 2:1 (2:0)
Domáci nastúpili na hodový zápas s jednoznačným cieľom odčiniť vysokú prehru z minulého kola. V 4. min po peknej prihrávke M. Lukšu na L. Cingela, ktorý spoza 16-tky po zemi k žrdi otvoril skóre stretnutia. V 17. min po dlhom centri do pok. územia trafil domáci M. Holba na 2:0. Celý prvý polčas prebiehal v kľudných vodách, hostia mali zopár šancí na zníženie, avšak nepodarilo sa im skórovať. V druhom polčase mohli domáci zvýšiť po peknej akcií, no nestalo sa tak. V 65. min domáci hráč vyrobil zbytočný roh, z čoho hostia znížili na 2:1 Kováč K. Od tej chvíle prebrali hostia iniciatívu a až do samého konca domácich trápili. Domáci nakoniec tesné víťazstvo ustrážili a pripísali si tri hodové body. Pred 120 divákmi rozhodoval Oppenberger. ŽK: 1-2

DORAST: Soblahov – Kálnica 5:2 góly domácich: Kačena M. 3, Sýkora M. 2
ŽIACI: Soblahov : Nová Ves 8:0 góly: Mrázik L. 3, Holúbek M. 2, Šedivý D., Ambrozay M., Ďurech M
Marián Šedivý

Kálnica – Trenč. Turná 4:1 (2:1)
V Kálnici sa hral po dlhšej dobe futbal vynikajúcej úrovne. Po troch zahodených šanciach domáceho mužstva v úvode stretnutia udreli hostia v 25. min, kedy nekompromisnou strelou od žrde otvoril skóre P. Chorvát. Domácich vyburcoval inkasovaný gól a po ruke v pok. území vyrovnával z pok. kopu M. Trgo. Od tohto okamihu domáci ovládli hru, následkom čoho bol gól v 45. min, ktorý strelil strelou z diaľky A. Važan- 2:1. V druhom polčase pokračovali veľmi dobrý futbal a festival zahodených šancií domáceho mužstva. Vďaka skúsenostiam V. Michalca sa skóre zvýšilo v 50. a 64. min na 4:1. Po siedmich stretnutiach bez víťazstva mohli diváci odprevadiť domáce mužstvo do kabín potleskom. Pred 200 divákmi rozhodoval Thao.
ŽIACI: Kočovce – Kálnica 2:12 góly hostí: Benák 4, Mikuš 3, Šedík 3, Janega, Krchňavý
DORAST: Soblahov : Kálnica 5:2 góly hostí: Koreň, Krchňavý
Ján Nezbal

Kľúčové – Čachtice 3:0 (2:0)
Domáci počas celého zápas nepustili hostí do vážnejšej šance. Gólového efektu sa domáci dočkali až v závere prvého polčasu, keď najskôr skóroval Michal Gajdošík a o 3 min neskôr zvyšoval vedenie domácich z priameho kopu M. Vavruš. Na začiatku druhého polčasu hostia nevyužili pokutový kop, následne na to uzavrel skóre po chybe hosťujúcej obrany Vydrnák. ČK: 1-1
Patrik Kiačik

Ľuborča – Horné Srnie 2:1 (0:1)
300 divákov, rozhodoval: Podmajerský
V takmer susedskom derby pred početnou diváckou kulisou začali domáci stretnutie s veľkým nasadením a prvých 20 min dominovali na ihrisku. V 5. min osamotený Trška z päťky hlavičkoval do brankára. O pár minút neskôr ten istý hráč po tom ako spadla ľahká lopta z rúk chrbtom otočený bráne minul. Keď v 21. min Mihálik hlavou netrafil dobre center na päťke prišiel trest a hostia z prvého vážneho útoku udreli. Hosťujúci Papiernik unikol po ľavej strane a krásnou krížnou strelou poslal hostí do vedenia- 0:1. Od tohto momentu sa domácim prestala dariť hra a do konca prvého polčasu boli diváci svedkami prekopávania a mnohých nepresností na oboch stranách. Hneď po zmene strán hosťujúci Hladík z päťky slabo hlavičkoval. V 57. min domáci kapitán Vavruš poslal z veľkej diaľky slabú strelu na hosťujúcu bránu, ktorá však brankárovi Hornému vypadla z rúk za bránkovú čiaru- 1:1. Domáci od tohto momentu zvýšili aktivitu a v 76. min sa dokázali gólovo presadiť, keď po centri do hosťujúcej 16-tky sa hlavičkou presadil Trška a rozhodol. V závere sa ešte hostia pokúšali o vyrovnanie, avšak gólovú príležitosť si už nedokázali vypracovať. ŽK: 2-3
DORAST: Ľuborča – Kočovce 3:1 (2:0). ŽIACI: Ľuborča/Skalka – D. Poruba 0:1 (0:0)
Marek Koníček

Mel.-Lieskové – Horná Súča 1:1 (0:0)
V hodovom zápase za pekného počasia a na kvalitnom trávniku domáci fanúšikovia očakávali, že ich hráči práve na hody začnú stretnutie kvalitnejšie. Snaha súperov v prvom polčase bola, ale žiaden z brankárov nebol vážnejšie ohrozený a tak sa polčas hral len medzi 16-tkami s mnohými nepresnosťami za bezgólového stavu. Druhý polčas pokračoval v mnohých nepresnostiach, ale bol to súper, ktorý sa v 53. min mohol ujať vedenia a ponúknutú šancu nevyužil. V 61. min Coník nezaváhal a dal vedúci gól hostí. Po úvodnom góle hostí sa hra pritvrdila, čo rozhodca odmeňoval žltými kartami. V 72. min bol v šestnástke faulovaný domáci hráč Ondrejička a Motyka z pokutového kopu nezaváhal a vyrovnal stav stretnutia. V ďalšom priebehu stretnutia domáci zvýšili tlak na súpera a mohli stav stretnutia obrátiť vo svoj prospech. Kto chcel vidieť pekný futbal mohol prísť na ihrisko domácich v sobotu, kedy si futbaloví dôchodcovia Melčíc a Lieskového zahrali priateľské stretnutie, ktoré skončilo 4:4 a bolo sa na čo pozerať. Pred 150 divákmi rozhodoval p. Stračiak.

7. Hor. Srnie 9 4 2 3 16:12 14 (-1)
8. Chocholná-Velčice 9 4 2 3 22:22 14 (+2)
9. Hor. Súča 9 4 2 3 12:13 14 (-1)
10. Trenč. Turná 9 4 0 5 15:15 12 ( 0)
11. Soblahov 9 3 2 4 14:19 11 (-1)
12. Kálnica 9 2 4 3 18:14 10 (-2)
13. Veľ. Hradná 9 2 4 3 11:14 10 (-2)
14. Melčice-Lieskové 9 3 1 5 11:17 10 (-5)
15. Kľúčové 9 1 2 6 11:23 5 (-7)
16. Bzince p/J. 9 0 4 5 13:26 4 (-11)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
MO po 8. kole: Ladislav Cingel 10 (Chocholná-Vel.), Ivan Halgoš 7 (Soblahov), Miloš Trgo 7 (Kálnica), Jozef Šimko 6 (Horné Srnie), Tomáš Suchý 6 (Dol. Poruba), Ondrej Peterka 6 (Stará Turá), Peter Kováč 5 (V. Hradná), Jozef Motyka 5 (Mel.-Lieskové), Michal Červený 5 (Dubodiel), Marek Hasala 5 (Bzince), Martin Martinus 5 (Tr. Teplá), Marek Mihálik 4 (Ľuborča), Marek Krajčovič 4 (Chocholná-Vel.)atď.

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  3. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?

Rozpočet TSK na budúci rok počíta s nižšími daňovými príjmami

Trenčiansky samosprávny kraj bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške takmer 230 miliónov eur.