Hokejisti Dukly ešte neokúsili trpkosť prehry a sú tabuľkovým lídrom

6. kolo

HK Aquacity ŠKP Poprad - Dukla Trenčín
4:6 (3:1, 1:3, 0:2)
Góly: 1. Jabrocký, 17. Vrbata, 20. Jasovský, 36. Jasovský - 12. Kollár, 27. Hanzal, 29. Nemec, 33. Trochta, 45. Fatyka, 48. Kollár.
Vylúčení: 8:8 na 2 min, Homér na 10 min, presilovky 2:1, oslabenia 0:0. Pred 2261 divákmi rozhodoval Jonák (Mášik, Valach).

Ostatné výsledky: Žilina - Slovan 5:6sn, Skalica - Kežmarok 1:2, Nitra - Košice 3:2, L. Mikuláš - SR „20“ 7:4, Zvolen - Martin 2:3p.

7. kolo

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1)
Góly: 17. Húževka, 22. Kollár, 38. Hanzal - 19. Kopecký, 32. J. Čierny, 57. Turek. Na samostatné nájazdy 3:1 (góly Čacho, Haščák, Kollár).
Vylúčení: 9:13 na 2 min, Klouda na 10 min, presilovky 2:1, oslabenia 0:0. Pred 2 365 divákmi rozhodovali: Reiber (Švajčiarsko) - Galamboš, Tvrdoň.
DUKLA: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Bobček, Malinský, Osiva - Hanzal, Húževka, Čacho - Poljaček, Kollár, V. Nemec - M. Haščák, Kóňa, Kútny - Radulay, Trochta, Baláž. Tréner: A. Stavjaňa.

Hneď v úvode stretnutia, ktoré sa hralo v sobotu pred televíznymi kamerami nevyužili domáci výhodu dvoch presiloviek. To isté treba povedať aj o súperovi zo Zvolena, ktorý taktiež sa spočiatku pri číselnej výhode neprezentoval gólovým vyjadrením. Po sérii príležitosti však predsa len gólovo zapršalo - v 17. min, kedy Húževka zužitkoval skvelú Čachovú prihrávku na vedúci gól - 1:0. Trenčania sa však dlho z tohto úspechu neradovali nakoľko o dve minúty na to bolo vyrovnané.

Strednú časť duelu začala Dukla vo veľkom štýle a Kollár strelou od modrej čiary dostal domácich opäť do vedenia. V 32. min trenčianski zadáci vyprodukovali v defenzíve hrubicu, ktorú potrestal vyrovnávajúcim úspechom J. Čierny. O šesť minút neskôr však Hanzal využíva presilovú hru a zvyšuje na 3:2. Keď sa už zdalo, že domáci si najtesnejšie vedenie udržia, tak opak sa stal pravdou a Turek tri minúty pred záverečným klaksónom stav vyrovnal. Rozuzlenie neprišlo ani po 5-minútovom predĺžení a tak k slovu prišli samostané nájazdy. Presnejšiu mušku mali Trenčania, ktorí ich vyhrali 3:1 a duel teda skončil konečným výsledkom 4:3.

Za zmienku stojí veľmi citlivé rozhodovanie Švajčiara Reibera, ktorý pískal takmer všetko, čo zaváňalo faulom a aj preto bolo spolu až 22 vylúčených hráčov.

ZÁPAS Z POHĽADU TRÉNERA DUKLY - A. STAVJAŇU: „Zápas mal kvalitnú úroveň, oba kolektívy podali zodpovedný a cieľavedomý výkon. Klobúk dolu pred herným nasadením, bojovnosťou hráčov, ktorí odviedli dobrú hru aj v piatok. Víťazstvo nás potešilo, rovnako ako aj momentálne umiestnenie na čele tabuľky.“

Ostatné výsledky: Martin - Žilina 1:2, Košice - L. Mikuláš 4:1, Kežmarok - Nitra 3:0, Slovan - Skalica 3:1, SR „20“ - Poprad (2. 10.).

SR „20“ sa do tabuľky neráta.

V utorok 25. 9. vycestuje Dukla na ľad súpera do Martina, v piatok 28. 9. sa predstaví na domácom ľade proti Žiline a v nedeľu 30. 9. opäť v domácom prostredí, keď bude hostiť reprezentačný výber SR hráčov do 20rokov.

7. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  8. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  9. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  10. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  1. Ďalšie mesto s rýchlou a kvalitnou donáškou!