Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad - 8. kolo

Častkovce – Solčany 1:4 (1:0)
Domáci futbalisti pokračujú v nepresvedčivých výkonoch a výsledkoch a už v 15. min vykopával Koritina gólovú šancu hostí z bránkovej čiary. Úvodný gól strelil Ostrovský exportnou delovkou z 30 m. V druhej časti - v 46. min nepremenili domáci pokutový kop za podrazenie Madra v čistej šanci. Hostia vyrovnali po rýchlom „anglickom“ góle Soboňu. V 68. min Ležák vyrazil strelu Soboňu, ale Košarišťan poslal dorážkou hostí do vedenia. Po chybe domácej obrany zvyšoval najlepší hráč hostí Soboňa na 1:3. V závere nastrelil Gažo žrď a v nadstavenom čase striedajúci M. Kľačanský zvýšil na konečných 1:4.
Góly: 40. Ostrovský – 55. a 79. Soboňa, 68. Košarišťan, 90.+ M. Kľačanský
Rozhodoval Šimurka. ŽK: Hevier, Mihálik, Vyšný, 50 divákov.
ČASTKOVCE: Ležák – Hevier, Koritina (76. Čechvala), Maráz (71. Luža), Vrábel, Gažo, Osuský, M. Rusnák, Kostelan, Madro, Ostrovský.
SOLČANY: Macko – Kuna, Mihálik, L. Kľačanský, Budaj, Soboňa (90. M. Kľačanský), Bulák, Patrovič, Mančík, Košarišťan (88. Hula), Lisy.
Peter Halienka

Bošany - Bánovce 2:1 (1:1)
Úvod mali lepší hostia a s s väčším nasadením sa do bošianskeho tímu pustili hneď po druhej minúte. Pokus o prvý gol sa im podaril v 11. min., a to hlavičkou po centri z lavej strany od hrača Filina. Bošany nezalahali a po 24 min. sa im podarilo vyrovnať na 1:1 - Kontúrom. Od tejto chvíle zápas prebiehal snahou o vítazny gól, čo sa podarilo až v 84. min. domácim hráčom Murkom, ktorý využil rýchlu reakciu a útokom na prázdnu bránu hostí. Domáci si ustrážili svoje víťazstvo až do konca zápasu.
Góly: Kontúr, Murko - Filin.
Rozhodoval: Kukan, 300 divákov.
BOŠANY: Tvrdík - Kontúr, Husár, Jamrich, Mišeje, Sroka, Novotný, Kalamár, Kostolný, Murko, Papranec, striedali Šesták,Kapusta,Lacena
BÁNOVCE: Bičan - Mikuš, Zita, Igaz, Kolieska, Filin, Borcha, Šebo, Božik, Slovák, Jamrich, striedali Navrátil, Sidor, Malina.

Trenč. Stankovce – Kanianka 2:0 (1:0)
V stretnutí dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti nad snaživým kolektívom Kanianky, keď už z prvého útoku domáci Novák prudkou strelou otvoril skóre zápasu. Potom strelecká šťastena dlho trápila domáci kolektív, keď strely Stankovčanov nenachádzali presného adresáta. Hostia sa zamerali najmä na bránenie, s cieľom inkasovať čo najmenej gólov. Predovšetkým z brejkov sa snažili ohroziť domáceho brankára. Táto taktika im vychádzala až do poslednej minúty, keď domáce víťazstvo potvrdil tvrdou strelou Sedláček.
Góly: 2. Novák, 90. Sedláček
Rozhodoval Monček, ŽK: Ježíkovi, Vrágovi – Šnircovi, Hvolkovi a Richterovi, 350 divákov.
TR. STANKOVCE: Haško – Poštrk, Barčiak, Bulko, Kapko, Ježík (80. Vraga), Sedláček, Duda, Basila, Kowalík (71. Valachovič), Novák.
KANIANKA: Chlpek – Mich. Petráš (81. Pipíška). Kurbel, Jurenka, Kováč, Šnirc, Mečiar, Hvolka, Richter, Drozd, Mar.Petráš.
Ivan Adamkovič

Borčice – Chynorany 2:1 (1:0)
Hra bola dlho vyrovnaná, potom Borčice prevzali iniciatívu. Pisár pri dorážke nedal, Káňa po narážačke ostal osamotený v 17. min a presne zakončil – 1:0, Strelcovi gólu v poslednej chvíli zabránil v 25. min skórovať obranca a Špánikovu hlavičku vytlačil brankár. Turzov priamy kop vyrazil Hrmo, kým hostia ohrozovali Kopčana iba zdiaľky. V 50. min Hrmo chytil tutovku Špánika. V 59. min zaváhal Káňa a v 66. min po chybe a dlhom centri Vrábel vyrovnal na 1:1. O minútu Káňa trafil gólmanove nohy v 74. min po rohu rozhodol Humaj – 2:1. V 77. min Káňa ďalší gól nepridal a domáci tesne, ale predsa vyhrali.
Góly: 17. Káňa, 74. Humaj – 66. Vrábel.
BORČICE: Kopčan – Pisár, Humaj (Martinko), Štrbák, Mečiar, Kozík, Turza, Špánik, Gábor, Švikruha, Káňa (Bútora).
CHYNORANY: Hrmo – Gašparík, Vida, Gálik, Vrábel, Maťavka, Masný, Hvišč, Candrák, Parkan, Goga.
(ves)

N. Dubnica – Šimonovany 0:0
Domáci nastúpili s cieľom odčiniť solčiansku prehru, ale hostia neprišli brániť a do 20. min odolávali tlaku N. Dubnice. V 32. min hostia pohrozili prvýkrát , ale Drábek vystrelil nad.
O tri minúty Bortel napálil loptu do brankára, v 40. min priamy kop Rumana tečoval Dohál, ale Šagát bol pozorný. Z ďalšieho priameho kopu Beňo trafil ľavú žrď. Druhý polčas začal domácim náporom a v 55. min Ruman mieril nad. Od 57. min do 70. min domáci kopali desať rohov, avšak ani z jedného gól nepadol. Hostia pohrozili ojedinelým útokom L. Svorada, ktorý zblízka prestrelil. Nosický poslal priamy kop nad a v 82. min po akcii Maníka s Bortelom hostia vykopávali loptu z bránkovej čiary a zápas skončil deľbou bodov.
N. DUBNICA: Múčka – Burdej, Gramblička, Štiffel, Dohál, Beňo, T. Ďuriš (Nosický), Ruman, Haviar, Maník.
ŠIMONOVANY: Šagát – Rajčányi, Iliaš, Mošať, Škultéty, Starka, Zima, Drábek, L. Svorad (A. Šuhaj), Psotný (L.Svorad), D. Šuhaj (Zvalo).
(duš)

Ostatné výsledky: N. Pravno – Senica 0:4 (0:2), Hrnčiarovce – Ludanice 2:0 (1:0), Piešťany – Skalica 3:2 (0:2).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 860

Rozhovor s dobrovoľníčkou: Mám pocit, že ľudia veria viac konšpirátorom ako odborníkom

Na trenčianskom letisku pomáha aj trenčianska zápasníčka Monika Chochlíková. Prečo sa známa športovkyňa rozhodla prísť pomôcť?

Monika Chochlíková v roli dobrovoľníčky na trenčianskom letisku počas prvého dňa plošného testovania.

Testovanie v Myjave je pokojné, priemerne otestujú 62 ľudí za hodinu

Myjavčania sa môžu nechať otestovať na deviatich odberových miestach.

Pri upratovaní našli staršiu pištoľ

Zbraň spolu s nábojmi našli pri upratovaní bytu po nebohom bratovi v Trenčianskych Tepliciach.

Na niektorých miestach dochádzajú testy, inde je situácia pokojná

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prievidza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.