Za fantastickej kulisy vynikajúca hádzaná, Grandtnerová čarovala

2. kolo WHIL žien

:

HK Štart Trenčín - DHK Zora Olomouc 24:19 (9:10)

Gólový priebeh: 0:1, 2:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:6, 7:8, 8:9, 10:10, 10:12, 13:12, 15:13, 17:14, 19:15, 19:18, 20:18, 23:18.
Zostava a góly ŠTARTU: Grandtnerová, Kočnerová - Uhliarová 7/4, Kraclíková, Drotárová 1, Petríková 4, Z. Bahýlová 2, Birkušová 2, Žideková 1, Hollá 5, Rechtorisová, I. Bahýlová 1, Kovaličková 1.
Vylúčene 5:4, sedmičky 7/5 - 6/3. Pred 400 divákmi rozhodovali J. Gedeon z Trebišova a R. Rapaič z Michaloviec.

Ten, kto prišiel vzhliadnúť prvé domáce vystúpenie hádzanárok Štartu v novom súťažnom ročníku určite nebanoval. Spočiatku to bol neúprosný boj dvoch vyspelých kolektívov, keď každý chvíľku ťahal pílku. V 7. min bol stav nerozhodný 3:3, o deväť minút nato bol stav zasa 4:6. V priebehu celého prvého polčasu sa oba tímy striedali vo vedení - bol to viacmenej vzácne vyrovnaný zápas, v ktorom sa bolo na koho a na čo pozerať. O pekné momemty na oboch stranách nebolo núdze a atraktívna hádzaná bavila vďačných divákov.
Po zmene strán Trenčianky hrali podstatne zodpovednejšie, disciplínovanejšie, zvýšili bojovnosť, údernosť a strieľali oku lahodiace góly. V 35. minúte síce prehrávali 10:12, ale ešte v tej istej minúte vyrovnali na 12:12. Od tohto momentu už nepustili vedenie zo svojích rúk, v 49. min viedli dokonca rozdielom až štyroch gólov (19:15). Pravdepodobne sľubné vedenie ich predčasne uspokojilo, nebojácne hráčky Olomouca dokázali znížiť v 56. min na rozdiel gólu (19:18). V záverečnom finiši sa hráčky Štartu zmobilizovali k fantastickému výkonu, zaslúžené si zabezpečili konečné víťazstvo až rozdielom piatich gólov. Za pozornosť stojí nielen zodpovedný a cieľavedomý výkon celého trenčianskeho družstva, ale taktiež aj skvelá forma brankárky Adriany Grandtnerovej. Páčili sa aj štyri nádherne góly Lucie Petríkovej zo stredných vzdialenosti, práve vtedy, keď to domáci kolektív najviac potreboval. Obdiv a pochvalu si zaslúži aj vynikajúce publikum, ktoré domáci kolektív povzbudzovalo a hnalo vpred po celý zápas. Nestáva sa totižto často, aby diváci po zápase povstali a aplaudovali hráčkam Štartu. To sme v Trenčíne pravdupovediac už dávno nevideli... Bol to zápas hodný zlatej visačky kvality, bodaj by v novej sezóne bolo takýchto meraní síl čo najviac!

OČAMI TRÉNERA PETRA SABADKU
„Obe družstvá hrali s vysokým nasadením, s minimom technických chýb. Z našej strany to bol dominantný kolektívny a disciplinovaný výkon, najmä v útočnej fáze druhého polčase keď zápas viacmenej gradoval, naše hráčky sa dostávali do šancí a strelecký sa presadili. Pochváliť chcem celé naše družstvo - počnúc od brankárky, zodpovedne pracujúcu obranu za jednoliaty kolektívny výkon. Naše dievčatá boli strelecký efektívnejšie ako tomu bolo v prvom kole na palubovke Slávie Praha. Víťazstvo Štartu je zaslúžene.“
Bodaj by A. Grandtnerová chytala takto aj v ďalších majstrovských stretnutiach.

Ostatné výsledky: Zlín - B. Bystrica 28:25, Nitra - Michalovce 20:35, Veselí - J. Hradec 28:16, ŠKP Bratislava - Šaľa 25:20, Písek - Slavia 29:29.

PROGRAM 3. KOLA (22. 9.)
Slavia Praha - Zlín, Olomouc - Písek, Šaľa - TRENČÍN, Michalovce - ŠKP Štart Bratislava, Jindřichov Hradec - Nitra, Banská Bystrica - Veselí n/M.

1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  3. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
  4. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  5. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  7. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  8. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  9. Bakalárske študijné programy na FVT
  10. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  10. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur 4 627

V športových správach sa dozviete aj to, že Karolína Schmiedlová na turnaji WTA zvíťazila nad bývalou svetovou jednotkou.