Prehra futbalistov AS Trenčín na východe Slovenska - v Košiciach

Corgoň liga - 9. kolo

:

MFK Košice - AS Trenčín 4:0 (0:0)

Góly: 48. Pavol Majerník, 49. J. Majoroš ml., 78. Piatka, 90.+ Kolbas (z pok. kopu), ŽK: 55. Piatka, 58. Pavol Majerník, 65. J. Majoroš ml., 73. R. Šimko - 54. J. Kamenský, 90.+ Godál, ČK:, Rozhodovali: Tomčík - Ružbarský, D. Hrčka, 1275 divákov
Košice: Putnocký - Cicman (81. Kišš), Kaminský, Bašista, R. Šimko - Kolbas, Pavol Majerník, J. Majoroš ml. (73. T. Labun), Radoslav Školník, Bicák (62. P. Jurčo) - Piatka.
Trenčín: Hodál - Čögley, Cs. Horváth, Mičenec (11. Gergel), Minarčík - Godál, Lesák, Kleščík, J. Kamenský (70. Hlohovský) - Jašurek, Križko.

Diváci videli v Čermeli v I. polčase podpriemerný futbal, z ktorého boleli oči. Hralo sa len medzi šestnástkami, s množstom nepresností na oboch stranách. Už v 3. min hlavičkoval nepresne Košičan Cicman a potom zaujal až volej Trenčana Kamenského v 20. min, ktorý Putnocký reflexívne vyrazil. Po polhodine hry Piatkovu strelu vytlačil Hodál na žrď a divákov zaujali už len strely Majoroša resp. Jašureka. Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie domácim. Po rohu Majoroša Majerníkovu hlavičku síce Hodál s námahou vyškriabal, ale na opakovanú strelu už nemal nárok - 1:0. Stále však na ihrisku dominovali nepresnosti a keď v 66. min Jašurek nevyužil zaváhanie košickej obrany s brankárom, Košičania o tri minúty nekompromisne trestali. Majoroš mal dosť času na spracovanie pohotovej prihrávky a umiesnenou strelou zvýšil na 2:0. Stopercentnú efektivitu Košíč v II. polčase umocnil Piatka, ktorý v 78. min poľahky zúročil center Kolbasa a hlavičkou upravil na 3:0. Východniari všetky strely na bránku premenili na gól. V predposlednej minúte unikol Školník, ale jeho strieľaný center poslal Piatka tesne vedľa. V nadstavenom čase Godál fauloval Labuna a nariadený pokutový kop s istotou premenil Kolbas - 4:0.

Hlasy trénerov

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): „Rátali sme s tým, že hostia budú hrať ofenzívne. So šťastím sme uhrali polčas 0:0. Po prestávke sme z prvej štandardky strelili gól a potom sme si verili. Trenčania sa snažili útočiť s väčším počtom hráčov, my sme lepšie kombinovali a postupne sme strelili pekné góly.“

Rob McDonald (tréner Trenčína): „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, mali sme aj šance. Po prestávke sme dostali zo štandardnej situácie hlúpy gól a celá naša hra sa rozsypala. Útočníci nedávajú góly, naopak obrana ich pod tlakom inkasuje - to sú kľúčové faktory. Rozhodli naše individuálne chyby pri góloch.“
(sita)

Ostatné výsledky: Dubnica - Zlaté Moravce 4:1, Trnava - Žilina 4:1, Senec - Artmedia 2:3, B. Bystrica - Slovan 0:0, Nitra - Ružomberok 3:0.