Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 7. kolo

Dolná Poruba – Veľká Hradná 4:1 (2:1)
Domáci sa pustili do súpera a už v 11. min T. Suchý dával na 1:0. Sebavedomie domácich naštrbil Kováč P. v 17. min vyrovnával na 1:1. Potom sa hra vyrovnala a v 43. min poslal Suchý J. hráčov do kabín s jednogólovým vedením domácich. Druhá časť bola v réžií domácich a Horniak M. zvyšoval na 3:1 a J. Suchý ukludnil divákov gólom na 4:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Stračiak. ŽK: 4-3, ČK: 0-1.
Milan Suchý

Horná Súča – Stará Turá
2:1 (0:0)
Za ideálneho futbalového počasia sa v Hornej Súči predstavil líder súťaže. Domáci nastúpili v silne oklieštenej zostave. Domáci sa snažili dostať za súperovu obranu vysokými loptami, čo sa im vôbec nedarilo. Stará Turá sa predstavila ako takticky vyspelé mužstvo, nešetrilo pohybom a viackrát ohrozili domácu bránu, ktorú strážil vynikajúci Orság. V prvom polčase ohrozil súperovu bránu Kučerák z trestného kopu, avšak brankár hostí vytlačil loptu na roh. Druhý polčas začali hostia vo veľkom štýle a striedajúci Bachorík poslal hostí do vedenie v 58. min – 0:1. Domáci vyrovnali po hlavičkovom biliarde Coníkom. O víťazstvo domácich sa postaral v 88. min striedajúci Zemanovič a tak sa domáci mohli rodiť z víťazstva, ktoré sa rodilo veľmi ťažko. Pre Starú Turú je prehra príliš krutá a prehrať si nezaslúžila, ale šťastie sa priklonilo na domáce kopačky. Pred 200 divákmi rozhodoval Kyška.
ŽK: 2-1
DORAST: H. Súča – Tr. Jastrabie 5:1 (3:1)
ŽIACI: Častkovce – H. Súča 0:6, Tr. Teplice – H. Súča 0:2
Ladislav Štefánek

Kľúčové – Trenč. Teplá
2:2 (2:0)
Už v 8. min domáci po dvoch presných zásahoch Kalinu viedli 2:0. V priebehu prvého polčasu nepustili hostí do vážnejšej šance – práve naopak mohli ešte zvýrazniť svoj náskok, ale strela Michala Vavruša skončila na brvne a strelu Kalinu zneškodnil hosťujúci brankár. V druhom polčase domáci opäť pokračovali v kvalitnej hre, ktorú mohli poistiť tretím gólom, avšak v čistej šanci zaváhal Miloš Kiačik. Potom sa dostali k slovu aj hostia a dvoma gólmi vyrovnali skóre stretnutia. Do konca zápasu sa hra prelínala medzi 16-tkami a ani jedno mužstvo si nevypracovalo gólovú príležitosť. Pred 100 divákmi rozhodoval Farkaš.
ŽK:Marušinec, Čupavka (hostia)
Patrik Kiačik

Chocholná-Velčice – Trenč. Turná 2:0 (1:0)
Domáci nastúpili v oslabenej zostave, ale s túžbou súpera zdolať. V 7. min po nádhernej akcií dali domáci na 1:0. Hostia pôsobili pohyblivejším dojmom, ale nedokázali svoje šance premeniť. Domáci v druhom polčase zahodili niekoľko šancií, triafali konštrukciu brány, ale žiadna zo striel nevedela nájsť správny cieľ. Až v 90. min sa domácim podarilo Cingelom zvýšiť na 2:0. Touto cestou prajeme trénerovi Kozarcovi, aby víťazstvo oslávil zaslúženou dovolenkou.
ŽIACI: Bošáca – Chocholná-Vel. 4:2 (3:2) góly hostí: Gvizd 2.
Vladislav Chlapík

Soblahov – Kálnica 1:0 (0:0)
Za príjemného jesenného počasia na výborne pripravenom trávniku videlo 150 divákov priemerné stretnutie. V prvom polčase sa hra odohrávala hlavne v strede ihriska s ojedinelými náznakmi šancií. V druhom polčase sa hostia zamerali vyložene na bránenie. I keď sa druhý polčas odohral hlavne na polovici hostí domácim sa nedarilo prekonať hosťujúcu obranu. Pre domácich bola vykúpením z priemeru akcia stopérov Dvorský, Kyselica, z ktorých druhý menovaný nekompromisnou strelou z 20 m k žrdi rozhodol v 90. min o vydretom víťazstve domácich. Rozhodoval: Gróf T.
ŽIACI: Tr. Jastrabie – Soblahov 9:1 gól hostí: Dominik Šedivý
DORAST: Soblahov – Podolie 2:1 góly domácich: Michalec, Andrej Šváby.
Marián Šedivý

Ľuborča – Čachtice 5:1 (2:0)
Domáci po niekoľkých neúspešných výsledkoch sa opäť v nekompletnej zostave proti hosťom posilneným mnohými zvučnými menami pustili s veľkým elánom. Od začiatku priklincovali hostí k vlastnej 16-tke a peknými, rýchlymi kombináciami sa dostávali do gólových príležitostí a ich snahu diváci mnohokrát odmenili potleskom. Od 30. min začali domáci gólový uragán a zaťažili konto hosťujúceho brankára piatimi gólmi v priebehu polhodiny. V 31. min vypadla ľahká strela brankárovi hostí z rúk a pre Mareka Belka nebol problém zblízka otvoriť skóre. V 36. min sa po skrumáži pred bránou hostí presadil navrátilec Mutňanský a do polčasu domáci nastrelili žrď a brvno. Druhý polčas začali hostia aktívnejšie, hneď v úvode sa im nepodarilo gólovú príležitosť. V 53. min Štefánek z trestného kopu prekvapil nepozorného brankára – 3:0. V 59. min aktívny Mutňanský pridával na 4:0. O minútu neskôr Zúbekov center hosťujúci Imriška zrazil do siete. Aj v nasledujúcich minútach domáci hráči ovládali hru, ale ich exhibičné vystúpenie už nedokázali okoreniť ďalšími gólmi. Hosťom sa podarilo upraviť na 5:1 až v samom závere strelou Maderu. Pred 200 divákmi rozhodoval Mráz.
ŽK: 1-3
DORAST: Ľuborča – Čachtice 3:2 (2:0)
ŽIACI: Ľuborča/Skalka – Dubodiel 0:3 (0:2)
Marek Koníček

Mel.-Lieskové – Dubodiel
3:2 (0:0)
Úvod stretnutia za pekného počasia a na kvalitnom teréne bol opatrný z obidvoch strán a do prvej šance skórovať sa dostali domáci v 10. min po peknej prihrávke Horňáka na Birasa. Ten istý hráč mal šancu v 34. min, ktorú taktiež nevyužil. V priebehu prvého polčasu ani súper neohrozil bránu domácich a tak sa mužstvá rozišli do kabín s priemerným výkonom a bez gólov. V druhom polčase domáci zvýšili tlak na súpera a v 47. min Hanták trafil tyč súperovej brány. V 55. min po peknej prihrávke Horňáka Ondrejička nepremenil šancu. Napokon to bol súper, ktorý v 65. min gólom Knolla viedol 0:1. Domácimi to neotriaslo a v 68. min po priamom kope Horňáka Motyka hlavou vyrovnal stav stretnutia. V 75. min súper v pokutovom území fauloval a Motyka nezaváhal a dostal domácich do vedenia. V závere stretnutia súper svoje sily vsadil na vyrovnanie stretnutia čo sa im nepodarilo a tak domáci zaslúžene zvíťazili, keď ešte v predĺžení Janeček zvýšil na 3:1 a v úplnom závere sa súperovi podarilo znížiť na konečných 3:2. Pred 150 divákmi rozhodoval Svatík. ŽK: Capák (domáci)
DORAST: Mel-Lieskové – Dubodiel 2:2 (0:2), góly domácich: Habdák 2
ŽIACI: Mel.-Lieskové – Trenč. Turná 5:0, góly: Fabian D. 2, Opatovský 2, Oravec
(kal)

Bzince p/J – Horné Srnie 3:3 (1:0)
Domáce mužstvo chcelo v domácom prostredí získať 3 body a podľa toho sa aj odvíjal prvý polčas. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany, avšak mladé domáce mužstvo dokázalo hostí prečísliť a do šancí do ktorých sa dostávali nedokázali skórovať. Až v 43. min dal gól Deng. Druhý polčas hráči Bziniec búšili do súpera a v 52. min dával hráč Bziniec Hasala na 2:0 čo bol i jeho 200. gól v majstrovských zápasoch. Po tomto góle sa domáci uspokojili a hostia v 56. min znížili Šimkom M. na 2:1. O ďalších 6 min domáci zvýšili na 3:1 po peknom góle Pospíšila. Hostia postupne ovládli hru a znížili na 3:2 Šimkom P. a konečnú remízu na 3:3 zachraňoval Chlebek.
Pred 150 divákmi rozhodoval Thao. ŽK: 2-1.

6. Hor. Srnie 7 3 2 2 14:10 11 (-1)
7. Chocholná-Velčice 7 3 2 2 18:15 11 (+2)
8. Dubodiel 7 3 1 3 17:14 10 (-2)
9. Soblahov 7 3 1 3 12:15 10 (+1)
10. Hor. Súča 7 3 1 3 8:11 10 (-2)
11. Trenč. Turná 7 3 0 4 11:10 9 ( 0)
12. Melčice-Lieskové 7 3 0 4 10:15 9 (-3)
13. Kálnica 7 1 4 2 14:11 7 (-2)
14. Veľ. Hradná 7 1 4 2 9:12 7 (-2)
15. Bzince p/J. 7 0 3 4 12:23 3 (-9)
16. Kľúčové 7 0 2 5 8:22 2 (-7)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín:
MO po 6. kole: Ivan Halgoš 7 (Soblahov), Miloš Trgo 7 (Kálnica), Ladislav Cingel 7 (Chocholná-Velčice), Jozef Šimko 6 (Horné Srnie), Tomáš Suchý 5 (Dol. Poruba), Ondrej Peterka 5 (St. Turá), Marek Mihálik 4 (Ľuborča), Peter Kováč 4 (V. Hradná), Michal Červený 4 (Dubodiel), Marek Krajčovič 4 Chocholná-Velčice), Ivan Lajzo 3 (Bzince p/J.), Jozef Motyka 3 (Melčice-Lieskové), Marek Hasala 3 (Bzince),atď.
(žit)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 102

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.

Peter Steinecker

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.