Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 8. kolo

Kamenec p/Vt. – Brezová p/Br. 0:3 (0:2)
Góly: 23. Pavlík, 34. Kavecký, 50. Šarudy, 400 divákov, rozhodoval Polčányi. ČK: D. Fábry.
Jednoznačná prevaha lídra súťaže. Na strane domácich oslabená zostava spôsobená zraneniami.
KAMENEC p/VT.: Bobok – Rybár, Žiak, Višňovský, Švec, Krajčík, D. Fábry, Mojžiš, Ďurta st., Lauro, Ďurta ml., str: Šimo, J. Fábry, Vančo.
BREZOVÁ p/BR.: Fišan – Dobrovodský, Šido, Miča, Pavlovič, Šarudy, Pavlík, Šebo, Kavecký, Šimek, Beňa, str: Nižník, Harasník, Nosko.
Š. Nechala

Kočovce – Oslany 6:2 (2:2)
Góly: 32. Ciranka (11 m), 38. Michalovič, 47. Trgo, 57. Michalovič, 55. Doboš, 85. Michalovič – 20. Černák, 29. Bárta.
200 divákov, rozhodoval: Takáč, ŽK: Hošek – Néč.
Pred začiatkom stretnutia si domáci uctili minútou ticha pamiatku 73 ročného Františka Žišku. Začiatok zápasu patril domácim. V 8. min po centri Šmátralu nedal Ciranka. Postupne sa hra vyrovnala a hostia sa Černákom dostali do vedenia – 0:1. V 24. min po centri Doboša nedal Michalovič. V 29. min hosťujúci Bárta po chybe domácej obrany zvyšoval na 0:2. V 32. min hostia v 16-tke faulovali Minaroviecha a z pokutového kopu znižoval Ciranka na 1:2. V 28. min Doboš trafil tyč a Michalovič doklepol odrazenú loptu do siete – 2:2. V 40. min nedal domáci Lintner. Do druhého polčasu domáci vstúpili náporom. V 47. min zvyšoval Trgo po centri Michaloviča. V 52. min po rohu Šmátralu na 4:2 zvyšoval Michalovič. V 55. min sa domáci Doboš pohral s obranou hostí a po krásnej individuálnej akcií zvyšoval na 5:2. Na konečných 6:2 po úniku Minaroviecha zvyšoval Michalovič. Zaslúžené víťazstvo domácich vo veľmi slušne hranom zápase. Po trojmesačnej zápase nastúpil
KOČOVCE: Lančarič – Minaroviech, Lintner, Ciranka, Šorec, Bernát, Michalovič, Doboš, Šmátrala, Trgo, Hošek (Briška, Kukučka)
(hru)

Selec – H. Poruba 0:5 (0:2)
Góly: 35. Prostiňák, 43. Živčic, 68. Mužlay, 75. Bagin, 82. Staňo
Domáci mali v posledných zápasoch mali problém postaviť na ihrisko 11 hráčov začali bojovne, výsledkom čoho bola nastrelená spojnica Palatinusom v 13. min. V 25. min sa zranil Chromý a nastúpil jediný náhradník Puna. Aj napriek tomu si domáci vypracovali príležitosť, ale strelu Ondrišku brankár hostí vyrazil na roh. Keďže sa hrá na góly, hostia z dvoch striel na bránu dali dva góly. Do druhého polčasu domáci nastúpili s úsilím urobiť niečo s výsledkom, ale keďže v 63. min sa im z ranil hráč a museli dohrávať iba 10 mali hostia uľahčenú cestu za víťazstvom a pridali ďalšie 3 góly. Domácim slúži ku cti, že aj napriek týmto skutočnostiam celý zápas bojovali a nevzdávali sa až do konca zápasu. Pred 100 divákmi rozhodoval Sliepka. Hralo sa bez kariet.
SELEC: Puna – Vavruš, Šišovský, Hlavatý, Beták, Chromý (Puna J.), Paulíny, Hrbas, Puček, Ondriška, Palatinus
(mas)

Podolie – Nová Ves n/V 1:2 (1:1)
Góly: 22. Augustín – 38. Jambor, 53. Jurčák
Domáce mužstvo začalo nervózne, mužstvo hostí sa dostávalo do šancí iba po 16-tku. Domáci sa dostali do vedenia v 22. min, kedy vsietil gól Augustín. Hostia v 38. min po skrumáži v domácom pok. území vyrovnali na 1:1 Jurčákom. V druhom polčase začali domáci súpera tlačiť, ale šance Červeňanského a Križáka boli nepremenené. V 53. min sa k lopte dostal striedajúci Jurčák a zvýšil na konečných 1:2. Domáci aj napriek snahe nedokázali premeniť šance. Pred 150 divákmi rozhodoval Vajzer.
ŽK: Majerník – Petruš, Jurík.
PODOLIE: Vojtech – Hrušovský R., Ščepko, Mizerák, Hrušovský M., Klčo, Červeňanský, Kačerek, Ivana, Križák, Augustín (Majerník, Luštík, Bobocký R.)
NOVÁ VES: Grznár - Kúčik, Stančík, Sumaj, Korytina P., Hujík, Gabriš, Korytina J., Jambor, Petruš, Nemethy (Jurík, Bošanský, Jurčák)
DORAST: Soblahov - Podolie 2:1
(srn)

V. Bielice - Z. Kostoľany 3:0 (3:0)

V. Uherce - Tr. Jastrabie 2:2 (2:1)
Góly: 9. Cifrík (11 m), 22. Bučko - 35. a 87. Mikušík
Domáci začali svižne a hneď od začiatku ohrozovali hostí. Ich aktivita vyniesla 11. metrový pokutový kop, ktorý Cifrík premenil a otvoril tak skóre pre domácich. V úspešnom nápore pokračoval aj bučko v 22. min a zvýšil na 2:0. Po tomto góle prišiel útlm domácich a to využil Mikušík a v 35. minúte dorovnáva na 2:1. Druhý polčas bol vyrovnaný, no domáci robili veľa nepresností, čo v 87. minúte trstá strelec prvého gólu hostí Mikušík. Zápas bol ukončený spravodlivou remízou 2:2. Rozhodoval: Roháč, počet divákov:250.
V. UHERCE: Radosa - Kováčik, Gubka, Svrček, Štálnik, Kopál, Cifrík, Zeleník, Král, Kováč (71. Vlčko), Bučko.
TR. JASTRABIE: Hruška - Glasa, Doktor, Cintua, Fischer, Valach, Fodrek (65. P. Pilathy), Beleš, Mikušík, Halas, L. Pilathy (78. Pavlo)

Prečín – Púchov B 3:1 (2:1)

Ladce – Nováky 4:1 (2:1)
Góly: 30. Zábojník, 35. Hromka, 66. F. Váň, 87. Martinka – 16. Gatial.
Hostia sa ujali vedenia v 16. min po chybe obrany Gatialom. V 30. min po priamom kope Michala Habánka hlavou vyrovnal Zábojník. O päť minút Hromka dorazil v skrumáži loptu do site. A v 44. min Ďurina trafil brvno Jankeho brány. V 58. min Hromka zblízka trafil brankára Novák a v 63. min Koštialik prestrelil. F. Váň v 66. min zvýšil na 3:1. Od 69. min hrali hostia bez vylúčeného Škriba. V 79. min Martinka zahodil vyloženú šancu, keď už bol aj brankár prekonaný. V 83. min dostal červenú kartu hráč hostí Srnka a dvojnásobnú presilovku potvrdil štvrtým gólom v 87. min Martinka.
Ladce: Janke – Šedík, Koštialik, F. Váň, Zábojník, J. Váň, K. Mražík, Martinka, Hromka, Hudec, Michal Habánek.