Veľká Hradná – Ľuborča
4:2 (3:0)
Dva roky čakali domáci priaznivci na návrat Karola Kováča, ktorý po Chynoranoch a Bánovciach opäť obliekol hradniansky dres a už v 10. min otvoril skóre. O 5 min zahrával trestný kop Ježík Ľuboš a Kováč Peter zvýšil na 2:0. Hostia sa však nevzdávali a vypracovali si dve gólové príležitosti ale do polčasu Kováč Karol zvýšil na 3:0. V druhom polčase dal Lobotka na 4:0 a domáci diváci si mysleli, že o víťazstve je rozhodnuté. Hostia však dvakrát skórovali a domáci svoje víťazstvo ubránili. Na uvážanie pre domácich je, že za 6 zápasov inkasovali 5 červených kariet. Pred 190 divákmi rozhodoval Lech
ŽK: Hilčík, Sýkora, Kováč P., Kováč M – Vavruš, Minárik, Patka P., ČK: Kováč M. – Patka P.
Góly:Kováč K. 2, Kováč P., Lobotka - Korienek, Belko
ŽIACI: V. Hradná – Ľuborča 3:1
František Kováč
Stará Turá – Soblahov
3:1 (1:1)
Momentálny líder súťaže hostil mužstvo zo stredu tabuľky a povinnosťou bolo víťazstvo. Domáci od začiatku pritlačili hostí na ich polovicu a za 5 minút trikrát vystrašili hosťujúceho brankára. Hosťom sa podarilo vymaniť z tlaku a v 11. min sa ujali vedenia z trestného kopu z 30 metrov Talianom – 0:1. Po tomto góle pribudla na trávniku nervozita a fauly, čo začal rozhodca trestať kartami. Do polčasu po sérii šancí v domácom mužstve sa v 43. min podarilo po ideálnej prihrávke Peterku vyrovnať Jurajom Bohušom na 1:1. Po prestávke išli do vedenia domáci v 50. min pokutovým kopom, ktorý premenil Toth na 2:1. O 5 minút mohlo byť skóre vyrovnané, ale strelu z 5 m hosťujúci útočník nedopravil do siete. V ďalších minútach sa hra vyrovnala, sľubných šancí bolo viacero na oboch stranách. V 75. min zaváhala obrana hostí, k strele sa dostal Peterka a zvýšil na 3:1. Do konca zápasu mohol byť výsledok prikrášlený domácimi.
Rozhodoval: Babrnák, 230 divákov, ŽK: 3:1
Jaromír Štefánek
Trenč. Teplá – Dolná Poruba
0:0
Rozhodoval: Majcher, 300 divákov, ČK: Hošták – ŽK:Frohn – Lacko, Tvrdoň
Stretnutie odvekých rivalov začalo svižne, keď v 1. min pohrozili hostia, ale bez gólového úspechu a to isté predviedol na opačnej strane Koťan. V 9. min preveril Šubert kvality Masaryka a v 17. min sa opäť nepresadil hosťujúci hráč Lacko. V 21. min Kováčik vytlačil Tvrdoňovu strelu na roh. V 24. min Rýdzi nastrelil tyč a v 40. min Frohnova strela tesne minula bránu hostí. Druhý polčas bol o bojovnosti a hral sa tvrdší futbal. V 56. min bol vylúčený domáci Hosťák a začali pribúdať i žlté karty. V 62. min bola hra vylúčená na viac ako 5 minút pre zranenie domáceho brankára, ktorý nakoniec dohral zápas a i vďaka nemu sa stav nemenil keď chytil čisté šance hostí. Rozhodnúť mohol Šubert, keď z trestného kopu tesne minul hosťujúcu bránu a tak sa stretnutie skončilo spravodlivou remízou.
DORAST: Tr. Teplá – Záblatie 3:3 (2:0) góly domácich: Záhorák 2, Rychtárek
ŽIACI: Tr. Teplá – Bobot 4:2 (2:1) góly domácich: Poruban 2, Kováč, Tkáček
Ivan Dobiáš
Trenč. Turná – Kľúčové
4:0 (1:0)
Domáci hráči po rozpačitom začiatku sezóny konečne zahrali pekný futbal v domácom prostredí. Po zbytočných vylúčeniach v predchádzajúcich zápasoch sa domáci skonsolidovali a hral sa pekný futbal bez zbytočných faulov. Skóre otvoril P. Chorvát po prihrávke Častulína. Po druhom góle hostia hrali odovzdane, domáci v pokoji vsietili ešte dva góly a zápas sa v kľude dohral. Pred 120 divákmi rozhodoval Stračiak.
Góly: Chorvát P., Lacko, Chorvát M., Svatík P.
ŽK: Matys, Repka – Rosina, Vydrnák, Kiačik A.
DORAST: Tr. Turná – Zamarovce 1:0 gól: Kováč
ŽIACI: Tr. Turná – Vrbovce 3:1 góly domácich: Chmelo 2, Šmatlák
V. Chupáč
Kálnica – Chocholná-Velčice
2:2 (2:1)
Zaujímavé stretnutie dobrej úrovne videlo 250 divákov. Hostia pôsobili zohratejším dojmom a vypracovali si viac príležitostí, ale i napriek tomu domáci dvakrát viedli a hostia vždy stačili vyrovnať. Domácim na víťazstvo nestačilo ani záverečné 5-minútové obliehanie brány súpera. Deľba bodov je napokon spravodlivá.
Góly: 21. Vojtech P., 45. M. Trgo (11 m) – 42. Cingel, 48. Krajčovič
ŽK: 1-3, rozhodoval: Cintula
DORAST: Kálnica – Častkovce 1:2 (0:1) gól domácich: Koreň
Dušan Filip
Čachtice – Melčice-Lieskové
1:0 (1:0)
V 1. polčase ani hostia ani raz neohrozili domácu bránu. Domáci mali niekoľko šancí, ale využili iba jedinú, keď po priamom kope skóroval Ján Herák. V druhom polčase hostia už niekoľkokrát ohrozili domácu bránu, avšak bez väčšej šance a domáci zahadzovali šance. Pred 150 divákmi rozhodoval Podmajerský.
DORASTY: 4:1 Góly: Kačáni 2, Šimo 2
Žiaci: Čachtice – H. Streda 5:1 góly: Straka M., Kačány, Košík, Mišík 2.
Marián Halák
Dubodiel – Bzince p/J 6:1 (3:0)
Góly: Červený Juraj 2, Petrík, Doktor, Knoll, Červený M. – Veng
DORAST: Dubodiel – Nová Ves 7:0 (5:0)
ŽIACI: Dubodiel - Mn. Lehota 7:1 (5:0)
Stanislav Doktor
Horné Srnie – Horná Súča
2:1 (1:0)
Hornosrňanský futbalisti chceli po dvoch prehrách opäť naplno bodovať. Tréner mal k dispozícií konečne kompletný káder a v tradičnom derby sa očakával i hodnotný zápas. Ako prvý pohrozili hostia, domáci brankár však bol na mieste. V 10. min pohrozili domáci, Pavol Šimko obišiel všetko čo mu stálo v ceste, ale bránu hostí prestrelil. O dve minúty delovku Papiernika vyrazil brankár hostí na dvakrát na roh. V 19. min zahrával M. Húserka priamy kop a jeho ľahký center skončil za chrbtom prekvapeného brankára hostí – 1:0. Po tomto sa domáci nachvíľu uspokojili, hra sa väčšinou pohybovala v strede ihriska. Loptu pod kontrolou mali domáci a ich kombinácie sa divákom museli páčiť. V 40 min mohlo byť vyrovnané, keď nedorozumenie v obrane domácich hostia nedokázali potrestať a lopta sa obtrela o brvno domácej brány. Prvý polčas bol prehliadkou nepremenených šancí zo strany domácich. Druhý polčas začal miernym tlakom domácich hráčov a už 3 min po zmene strán zvyšoval delovkou na 2:0 Chlebana. V 55. min zatočil Kučerák rohový kop do rohu domácej brány – brankár Kostka však bol pripravený. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 77. min , keď domáci zaváhali v obrane a Častulín znížil na 2:1. Pokojné stretnutie zo strany domácich sa nakoniec premenilo na nervydrásajúci záver.Pred 100 divákmi rozhodoval Svatík.
ŽK: Hladík – Guga, Jurica
ŽIACI: Stará Turá – H. Srnie 2-0
DORAST: H. Srnie – Streženice 3:2 (3:0), góly domácich: Ševčík, Kubíček, Galko R.
ŽK: Matys, Repka – Rosina, Vydrnák, Kiačik A.
Peter Štefánek
1. Stará Turá 6 5 0 1 14:7 15 (+6)
2. Trenč. Teplá 6 4 1 1 10:6 13 (+4)
3. Čachtice 6 4 0 2 14:8 12 ( 0)
4. Dol. Poruba 6 3 2 1 13:6 11 (+2)
5. Hor. Srnie 6 3 1 2 11:7 10 (-2)
6. Dubodiel 6 3 1 2 15:11 10 (-2)
7. Trenč. Turná 6 3 0 3 11:8 9 ( 0)
8. Ľuborča 6 3 0 3 9:10 9 ( 0)
9. Chocholná-Velčice 6 2 2 2 16:15 8 (+2)
10. Kálnica 6 1 4 1 14:10 7 (-2)
11. Veľ. Hradná 6 1 4 1 8:8 7 (-2)
12. Soblahov 6 2 1 3 11:15 7 (+1)
13. Hor. Súča 6 2 1 3 6:10 7 (-2)
14. Mel.-Lieskové 6 2 0 4 7:13 6 (-3)
15. Bzince p/J. 6 0 2 4 9:20 2 (-7)
16. Kľúčové 6 0 1 5 6:20 1 (-5)
Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín:
MO po 5. kole: Ivan Halgoš 7 (Soblahov), Jozef Šimko 6 (Horné Srnie), Miloš Trgo 6 (Kálnica), Ladislav Cingel 6 (Chocholná-Vel.), Tomáš Suchý 5 (Dol. Poruba), Marek Mihálik 4 (Ľuborča), Ondrej Peterka 4, atď.
(žit)