FUTBAL / V. liga Sever - 4. kolo

Brezová p/Br. – Púchov B 2:0 (1:0) - nedohrané
Góly: 26. Kavecký, 61. Beňa.
V 63. min bol zápas predčasne ukončený pre inzultáciu rozhodcu hráčom hostí. Ján Vrkoč

Kočovce – Nováky 3:0 (1:0)
Góly: 33. a 52. Galko, 53. Doboš
Rozhodca: Šmidovič, divákov: 250
ŽK: Zaťko D., Iliaš, Roháč, Snopek (všetci Nováky)
Domáce mužstvo začalo úvodným tlakom, ktorý trval 15 min ale bez gólového efektu. Postupne hostia vyrovnali hru a zápas sa odohrával v strede ihriska medzi 16-tkami. V 33. min domáci Michalovič pekne uvoľnil Galka a ten s prehľadom otvoril skóre – 1:0. Do druhého polčasu domáci nastúpili mohutným tlakom a v priebehu 2 minút dali 2 góly a o výsledku zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Domáci mali ešte niekoľko vyložených šancí, najväčšiu v 88. min Briška, ale brankár hostí Vaňo vyrazil loptu na roh. Po zápase domáci fanúšikovia odmenili hráčov mohutným potleskom.
Peter Hrušík

Selec – Podolie 4:0 (1:0)
Góly: 30. a 55. Paulíny, 66. Chromý, 88. Pavol Ondriška.
Rozhodca: Harvan, divákov: 300. ŽK: Hlavatý, Chromý – Ivana, Červeňanský, ČK: Červeňanský (Podolie).
Ak si domáci nechceli skomplikovať situáciu museli v hodovom zápase bodovať. Hostia však povzbudení vysokým víťazstvom spred kola začali aktívne, výsledkom čoho bola nastrelená žrď. Domáci kontrovali Punom, ale jeho strela tesne minula žrď hosťujúcej brány. Hostia boli aj naďalej aktívnejší, ale ich aktivita končila na 16-tke domácich. V 30. min vybojoval na pravej strane loptu Puna, odcentroval a Paulíny z voleja poslal loptu do siete. V ďalšom priebehu sa útoky striedali na oboch stranách, ale zásluhou nepresností si ani jedno mužstvo vážnejšiu príležitosť nevypracovalo. Domácim vyšiel nástup do druhého polčasu, keď v 55. min Paulíny po priamom kope Punu hlavou zvýšil na 2:0. Už o 8 min Puna rozohrával rohový kop, lopta sa k nemu odrazila a opakovaný center poslal do siete hlavou Chromý. Po tomto góle hostia pritvrdili a viac sa bojovalo ako hralo. V 85. min bol vylúčený hráč hostí Červeňanský a v 88. min unikol po pravej strane Paulíny, pekne odcentroval a Pavol Ondriška hlavou prikrášlil skóre stretnutia na 4:0.
SELEC: Puna- Vavruš, Šišovský, Hlavatý(Hájek), Horňák, Paulíny, Puček B. (Ondriška P.), Chromý, Hrbas, Ondriška O. (Puček R.), Puna
PODOLIE: Bobocký I. – Hrušovský R., Ščepko, Mizerák, Hrušovský M.(Bobocký R.), Majerník, Červeňanský, Lúštik, Ivana, Križák, Augustín.
Ľuboš Masár

Zem. Kostoľany – Oslany 0:2 (0:0)

Prečín – Ladce 2:2 (0:2)
Góly: 85. Birošík (11 m), 89. Masaryk – 28. Koštialik, 31. Zábojník.
V oblastnom derby sa hral obojstranne kvalitný futbal. Domáci v úvodnej štvrťhodine zahodili tri čisté šance, keď ich trestné kopy míňali Jankeho bránu. Ako prví potom udreli hostia, ktorí po zbytočnom faule kopali trestný kop a Kostialik hlavou usmernil v 28. min loptu do siete. Domáci ostali ako obarení, keď Sviečkov trestný kop z opačnej strany poslal Zábojník v 31. min hlavou do brány - 0:2. Nástup do druhého polčasu patril Prečínu a čistú šancu nevyužil Kopáč. Ladčania sa stiahli pred vlastnú bránu, ktorú domáci dobýjali ako Trenčiansky hrad. Až v 85. min bol po úniku faulovaný Almasy, nasledovala žltá karta a Birošík z jedenástky vrátil Prečín do zápasu. V 89. min kopali Prečínčania roh, k odrazenej lopte sa dostal Masaryk a nekompromisne upravil na spravodlivých 2:2. Domáci si za bojovnosť počas celého zápasu zaslúžia absolutórium.
(mam)

Kamenec p. Vt. – Trenčianske Jastrabie 0:0
Stretnutie bolo slabšej úrovne. Tatran už v druhom domácom zápase nevsietil a za získaný bod môže ďakovať výbornému výkonu svojho brankára. Hostia ukazovali pekné rýchle akcie a boli bližšie ku gólu, hoci pomer rohových kopov 6:2 bol v prospech domácich. Rozhodoval Monček, 270 divákov.
KAMENEC P/VT.: Janovič, M. Nechala, Žiak, Višňovský, Švec, J. Fábry, D. Fábry, T. Nechala, Stančiak, Mojžiš, Šimo, str. Rybár, Ďurta.
TR. JASTRABIE: Hruška, Glasa, Doktor, P. Fodrek, Bročko, Valach, Kyselica, Beleš, Mikušík, Halás, T. Fodrek, str. Piláthy, Straka.
Š. Nechala

V. Bielice – H. Poruba 3:0 (1:0)
Góly: R. Rauko, P. Beňuška, J. Minárik.
Domáci sa ujali vedenia už v 5. min., kedy sa po štandardke presadil hlavou R. Rauko – 1:0. Potom ešte päť minút mali domáci hru pod kontrolou, zvýšiť mohol Minárik, ale tutovku zahodil. Tlak domácich následne ochabol a k príležitostiam na skórovanie sa dosávali aj hostia, ale všetko to boli len slabé strely. V 30. min. hosťujúci hráč nastrelil aj tyč. V závere prvého polčasu sa tyč zatriasla aj na druhej strane, keď najskôr Beňuška trafil spojnicu a v 43. min. z 27 metrov ho napodobnil kapitán domácich Mlatec. V druhom polčase sa obe mužstvá zväčša len oťukávali. Následne však vybojoval loptu Minárik, uvoľnil P. Beňušku, ktorý ideálne zvýšil na 2:0. Po desiatich minútach sa situácia zopakovala, len na konci bol J. Minárik a meter pred bránkovou čiarou dla na 3:0. V 67. min. oslabil domácich vylúčený R. Mikuláš. Od týchto chvíľ sa zápas už len dohrával. Domáci zaslúžene v zápase vyhrali. Rozhodoval: David, počet divákov: 250. ČK: 67. R. Mikuláš (po druhej ŽK).

Veľké Uherce - Nová Ves n/V. 1:1 (1:0)
Góly: Bučko - Bošanský
V 3. minúte šanca hostí, ktorú chytil brankár domácich Radosa. Tiež zneškodnil v 18. minúte strelu z 20 metrov a v 24. minúte samostatný nájazd. V 32. minúte strelil Bučko gól po rohovom kope z päťky. V 38. minúte strelili domáci hlavou tesne nad. V 51. minúte vyrovnal na 1:1 hlavou Bošanský. V 73. minúte sa vyskytla veľká šanca domácich, ktorí ani na tretí krát nedali gól. V 85. minúte čistá šanca Kováča, ktorá skončila tesne vedľa. V 88. minúte Radosa zlikvidoval šancu hostí. Rozhodoval: Imrich Hýbeš, počet divákov: 300.
N. VES: Grznár, Hujík (Ondrejička), Rojko, Šumaj, Bošanský (Vráblik), Korytina, Gábriš, Jambor, Petruš, Némethy.

1. Oslany 3 3 0 0 8:0 9 (+6)
2. Kočovce 3 3 0 0 10:2 9 (+3)
3. Brezová p/Br. 2 2 0 0 4:1 6 (+3)
4. V. Bielice 3 2 0 1 4:3 6 ( 0)
5. Z. Kostoľany 3 2 0 1 5:4 6 ( 0)
6. Nová Ves n/V. 3 1 1 1 5:3 4 (+1)
7. Ladce 3 1 1 1 5:5 4 (+1)