Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad - 4. kolo

Ludanice – Tr. Stankovce 0:1 (0:1)
Gól: 3. M. Sedláček.
V stretnutí veľmi dobrej úrovne - zásluhou oboch kolektívov a po hre, ktorá bola ozdobou aj vo vyššej súťaži zaslúžene zvíťazili hostia. Už v 3. min šokoval domácich M. Sedláček, ktorý vsietil hlavou vedúci gól - ako sa neskôr ukázalo, aj jediný gól stretnutia. Potom sa väčšinou hralo medzi šestnástkami a obrany oboch kolektívov pracovali bezchybne. Jedinú gólovú šancu domácich zneškodnil hosťujúci brankár Haško, ktorý strelu do šibenice efektne kryl. ŽK: M. Ondruš, Ryvnikár, Poštrk, Barčiak, Kowalík. Sledovalo 400 divákov.
Trenč. Stankovce: Haško – Poštrk, Barčiak, Bulko, Kapko, Ježík, Sedláček (79. Navrátil), Duda, Basila, Kowalík (89. Daško), Novák. Tréner: J. Trebatický.
Ivan Adamkovič

Borčice – N. Dubnica 3:0 (1:0)
Góly: 36. a 79. Kozík, 75. Ilas.
Pred niekoľkými dňami domáci vyhrali v pohári 7:0, ale teraz to bol úplne iný zápas. V 13. min Staňovu bombu z otočky vyrazil Múčka a v 20. min Berde hlavičkoval vedľa. V 22. min Berde z 30 metrov vyskúšal brankára hostí. Hostia prvýkrát pohrozili v 24. min po rohu Nosického hlavičkou nad. V 36. min si Kozíkov center zrazil Múčka do siete – 1:0. Ďatko v 44. min zo 17 metrov netrafil bránu. Novodubničania začali druhý polčas náporom a v 47. min Ruman z 25 metrov trafil brvno. Odpoveďd prišla o chvíľu, no Kopačkov priamy kop vytlačil Múčka na roh. V 62. min Staňo mieril vedľa, rovnako v 70. min hosťujúci Štiffel hlavičkoval vedľa Kopčanovej brány. T. Ďuriš po chybe obrany v 72. min z dvanástich metrov poslal loptu vedľa a Borčice trestali. V 75. min Gáborovu strelu tečoval do brány Ilas – 2:0. O štyri minúty Kozík nebojácne vnikol do šestnástky a zvýšil na konečných 3:0. Domáci bez zranených a vykartovaných hráčov vyhrali zaslúžene.
BORČICE: Kopčan – Pisár, Berde, Staňo, Humaj (Bútora), Kopačka, Turza, Ilas, Gábor, Švikruha, Kozík.
N. DUBNICA: Múčka – Bakai, Gramblička, Štiffel, Dohál, Ďatko, Nosický, Haviar (T. Ďuriš), Ruman, P. Ďuriš, Maník. (ves)

Bánovce n/B. – Častkovce
2:1 (2:1)
Góly: 16. Filin, 23. Jamrich – 15. Marach.
Úvod stretnutia sa začal vo svižnom tempe, ale ani jedno mužstvo si nevytvorilo šance. Hostia sa ujali vedenia v 15. min. zásluhou Maracha a vzápätí na druhej strane hlavou vyrovnával Filin - 1:1. Domáci udreli aj v 23. min., kedy Jamrich prekonal brankára peknou strelou – 2:1. Potom mali šance Borcha aj Malina, ale hosťujúceho brankára už neprekonali. V druhom polčase si Jamrich obhodil dvoch hráčov, ale stroskotal na brankárovi Minárichovi. Výborné šance zahodil aj Borcha. Domáci držali Častkovce pod tlakom, ale gól už nepridali. Spartka v zápase zaslúžene vyhral. Rozhodoval: Ábel, počet divákov: 300. ČK: 76. Filin (po dvoch žltých) – 76. Rusňák (udretie súpera do tváre).
BÁNOVCE: Peter Igaz – Martin Igaz (90. E. Škarba), Zita, Zajac, Filin, Borcha, Božik, Slovák, Jamrich, Raffay (82. Jakubis), Malina.
ČASTKOVCE: Minárich – Hevier (46. Techvala), Haverland, Marach, Korityna (83. Šagát), Gažo, Osuskin, Rusňák, Kostelán, Madro, Ostrovský (46. L. Rusňák).

Chynorany – N. Pravno 1:0 (0:0)
Góly: 60. Candrák
Prvý polčas bol v podstae hra na jednu bránu a to bránu hostí. Tlak domácich rástol, ale ani vyložené šancenenašli svoj cieľ. V malom vápne kráľoval brankár hostí a zaslúžene bol najlepším hráčom tohto turnaja. V druhom polčase sa už na kopačkách ukazovala nervozita oboch mužstiev. Hru pre domácich ukludnil v 60.minúte Candrák. Hostia v závere vsadili všetko na vabank, ale ani to nič nezmenilo na záverečnom skóre 1:0. Aj keď domáci vyhrali fanúšik si na svoje neprišiel. Rozhodoval: Pinter, počet divákov: 220
CHYNORANY: Gajdoš – Hvišč (82. Fekete), Parkan, Dálik, Vrábel, Maťavka, Vida, Candrák, Ondrejka, Liday.

Ostatné výsledky: Hrnčiarovce – Piešťany 2:1 (1:0), Šimonovany – Senica 1:1 (1:1), Solčany – Bošany 3:2 (1:1), Skalica – Kanianka 2:0 (1:0).

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 061

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.

Peter Steinecker

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.