Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 3. kolo

Melčice-Lieskové - Trenčianska Turná 2:0 (1:0)
Úvod stretnutia bol na kvalitnom teréne opatrný z obidvoch strán. Boli to domáci, ktorí sa v 18. min po strele Vendžura a dotlačením lopty Motykom ujali vedenia. Do konca polčasu už žiaden zo súperov vážnejšie neohrozil brankára. Druhý polčas začali obe mužstvá dôraznejšie a tvrdšie, čo sa prejavilo aj v gólových príležitostiach a rozdávaní žltých kariet. V 66. min po peknej akcii domácich Ondrejička zvýšil na 2:0. V závere stretnutia ostalo viac síl hosťom, avšak stav sa im nepodarilo zvrátiť, a tak domáci pred 200 divákmi zaslúžene zvíťazili a získali prvé tri body.
Góly: 18. Motyka, 66. Ondrejička.
Dorasty: 2:2 (1:0), góly za domácich: Biras, Žiška.
(rich)

Dolná Poruba – Soblahov 3:0 (1:0)
Po dobrom začiatku, keď domáci otvorili skóre už v 6. min sa domáci uspokojili a hra sa do polčasu vyrovnala. V druhom polčase domáci hostí zatlačili a v 55. min T. Suchý zvyšoval na 2:0. Po tom, čo hosťujúci hráč Kyselica likvidačným zákrokom zložil domáceho hráča na trávnik a rozhodca s kľudom vytiahol iba žltú kartu a zápas sa dohrával v nervóznej atmosfére. V 63. min všetkých prítomných ukľudnil Púčik Peter, ktorý prvým gólom za tím Dolnej Poruby upravil na 3:0.
ŽK: Suchý Jozef – Kyselica, Halgoš, 100 divákov, rozhodoval Klinčík
Milan Suchý

Dubodiel - Stará Turá 4:1 (3:0)

Horná Súča – Veľká Hradná 0:0
V obojstranne vyrovnanom zápase sa zrodila zaslúžená remíza i keď hostia dvakrát nastrelili žrď domácej brány. Domáci mali 3 vyložené šance, ktoré však nedotiahli do úspešného konca. Remíza je spravodlivá pre obe mužstvá. Pred 150 divákmi rozhodoval Hruda. ŽK: 1-0.
Ladislav Štefánek

Bzince p/J – Trenč. Teplá 2:4 (2:2)
V Bzinciach sa predstavilo vyspelé mužstvo, ktoré ukázalo domácim ako sa hrá futbal vo vyššej súťaži. Domáci sa ujali vedenia v 18. min, po individuálnej akcií Hasalu zakončil s prehľadom Lajzo. Hostia vyrovnali v 28. min po spornom momente, keď v 16-tke bol zrazený domáci hráč a hosťujúci Blaho s prehľadom vyrovnal – 1:1. O 5 min sa hostia ujali vedenia po góle Kobana. Domácim sa podarilo vyrovnať v 38. min Hasalom. Druhý polčas vyšiel hosťom, keď v 60. min dával Frohn na 2:3, domáci sa snažili vyrovnať, avšak boli to hostia, ktorí v 88. min z priameho kopu upravili na konečných 2:4 Šubertom. Objektívne vzaté hostia zvíťazili zaslúžene a domáce mužstvo sa bude musieť snažiť, aby sa v MO nestratilo. Pred 150 divákmi rozhodoval Čič.
Ivan Kuhajda

Ľuborča – Kálnica 2:1 (2:1)
Po veľmi dobrom výkone a výhre na pôde súpera sa udiala v týždni zmena na trénerskom poste v mužstve domácich. Doterajší tréner Karol Prno prijal ponuku ambiciózneho nováčika z Kočoviec. Vedenie klubu by mu chcelo aj touto cestou za takmer 3-ročnú prácu v skromných podmienkach poďakovať a zaželať mu na novom pôsobisku veľa úspechov.
Už pod vedením novej trénerskej dvojice Pšenčík-Ďuriš (hráč ligovej Trnavy) začali domáci náporom. Už v úvodnej minúte Mihálik z pár metrov hlavičkou netrafil poloodkrytú bránu a o pár minút domáci nevyužili ďalšiu gólovú príležitosť. V 13. min hosťujúci Trgo sa presadil cez dvojicu protihráčov a strelou pod brvno otvoril skóre stretnutia. Domáci potom pritlačili súpera na vlastnú polovicu a vytvorili si mohutný tlak a gólmi Tršku a Mihálika otočili skóre vo svoj prospech. Do polčasu nevyužili ešte 3 vyložené príležitosti na strelenie gólu a najmä Pavol Korienek v 42. min spálil veľkú šancu, keď netrafil z päťky prázdnú bránu. Po prestávke ešte 15 min udávali tón hry domáci, Trška nevyužil ďalšiu 100%-nú príležitosť. Po hodine hry prevzali iniciatívu hostia. Domáci svojimi chybami a slabším pohybom dovolili hosťom prevziať opraty do rúk a tí sa všemožne pokúšali o vyrovnanie. V 65. min po strele hosťujúceho útočníka a zákroku brankára Husára hosťujúci hráč prestrelil prázdnu domácu bránu. Do konca stretnutia hostia ešte párkrát nebezpečne vystrelili z diaľky, ale ani jedna strela nemierila do siete. Pred 200 divákmi rozhodoval Nedveď, ktorého v 80. min pre zranenie striedal Podmajerský.
ŽK: 0-1
DORAST: Ľuborča – Podolie 3:3 (1:1), žiaci: Ľuborča/Skalka – Motešice 2:1 (2:1)
Marek Koníček

Kľúčové – Chocholná-Velčice 3:5 (1:4)

Horné Srnie – Čachtice 4:2 (2:1)
Hornosrňania nastúpili v tomto stretnutí s cieľom pokračovať v bodovom ťažení a vrátiť súperovi dve prehry z minulého ročníka. Toto predsavzatie začali napĺňať v 6. min, keď skóre stretnutia otvoril volejom Martin Kebísek. V 12. min ohrozili domáceho brankára Bočák takmer z 30 m, ale domáci gólman bol na mieste. V 18. min mohlo byť vyrovnané, tvrdú strelu Peterku však domáci brankár opäť kryl. Učebnicovú akciu predviedli domáci v 20. min, keď lopta putovala na 1 dotyk po osi Hlavík, Kebísek, Jozef Šimko, ktorý tvrdou strelou zvyšoval na 2:0. V 33. min zahrávali hostia priamy kop a múrom tečovaná lopta skončila pod telom domáceho brankára – 2:1. Autorom gólu bol O. Trebatický. V 38. min hlavička M. Kebíska po centri J. Šimka skončila tesne za bránou hostí - tým sa i prvý polčas skončil.
V druhom dejstve najskôr ohrozili domáceho brankára hostia, ale slabú strelu domáci brankár zlikvidoval. Hostia však cítili šancu na vyrovnanie a v úvode druhého polčasu boli lepším mužstvom. V 65. min strela Bočáka iba tesne minula domácu bránu. Na druhej strane M. Kebísek vyhral hlavičkový súboj, lopta sa dostala k J. Šimkovi a ten z prvej nedal brankárovi šancu – 3:1. Od tohto momentu domáci súpera pritlačili a stretnutie mali pod kontrolou. V 75. min ideálne našiel M. Kebísek J. Šimka, ktorého zastavila obrana hostí nedovoleným spôsobom a nariadenú 11-tku sám faulovaný premenil na 4:1 a svoj čistý hetrik. V 75. min. kopali pokutový kop i hostia a Bočák znížil na 4:2. Tento stav stretnutia zostal až do konca tohto dobrého stretnutia o ktoré sa nemalou mierou pričinili i hráči hostí. Pred 100 divákmi rozhodoval Farkaš.

Trenčianskych novín
MO po 2. kole: Miloš Trgo 4 (Kálnica), Jozef Šimko 3 (Horné Srnie), Martin Trebatický 2 (Čachtice), Ivan Lajzo 2, (Bzince p/J.), atď.

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 061

„Panenkovský dloubák“? Neriskujem, že zlyhám, hovorí penaltový špecialista Steinecker

Messi, Totti, Cristiano Ronaldo, či Ibrahimovič by mu mohli čistiť kopačky. Peter Steinecker z Hrádku sa za ostatných šesť sezón ani raz nepomýlil pri kopaní pokutového kopu. V súťažných zápasoch ich už zvládol 20 v sérií.

Peter Steinecker

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

R. Rybníček: Vyjadrenie pani prezidentky bolo racionálne

Primátori, primátorky i starostovia a starostky robia podľa neho všetko pre to, aby Ozbrojeným silám SR pomohli a celú operáciu spolu zvládli.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Testovanie: V Trenčíne chýba asi 20 percent zdravotníkov, ktorí majú robiť stery

Momentálne má mesto Trenčín na všetkých 50 odberných miest dostatočný počet administratívnych pracovníkov i pomocného zdravotníckeho personálu.