Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 3. kolo

Podolie – Prečín 8:1 (3:1)
Góly:10. Ivana Marián, 33. Huštík, 42. Červeňanský, 47. Huštík, 50. Mizerák, 51. Ivana, 87. Autistín, 90. Huštík – 3. Záhradník.
Mužstvo Podolia inkasovali v úvode gól, na ktorý domáci odpovedali aktívnou hrou a podarilo sa im otočiť skóre už do polčasu. V druhom polčase domáci hráči pokračovali v dobrej hre, čoho výsledkom bolo narastajúce skóre v domáci prospech.
ŽK: Rosina (Prečín), 150 divákov, rozhodoval Blažek.
DORAST: Ľuborča – Podolie 3:3
Peter Srnec

N. Ves n/V. – V. Bielice 3:0 (1:0)
Góly: 13. Petruš, 50. a 71. Jozef Korytina.
ŽK: Jurík, Petruš – Špánik, Mikuláš, rozhodca Porubčan, 250 divákov
V prvom stretnutí na domácej pôde, hoci značne oslabení, predviedli domáci hráči výkon zodpovedajúci výsledku stretnutia. Skóre otvoril v 13. min Petruš po nacvičenom rohovom kope. V 1. polčase už ďalšie góly nepadli i keď najmä zastupujúci dorastenci Janega a Ondreíčka mohli svoj dobrý výkon spečatiť i gólmi. V druhom polčase hostia kondične nestačili kondične atakovať domácich hráčov a Jozef Korytina gólmi v 50. a 71. min stanovil skóre zápasu na 3:0.
N. VES N/V: Grznár – Hulík, Jurík, Šumaj, Jaroš, Ondreíčka, Janega, Gábriš, Peter Korytina, Petruš, Némethy, striedali: Jozef Korytina, Bošanský, Vráblic.
Pavol Pristaš

Púchov B – Z. Kostoľany 1:2 (1:0)
Góly: 42. Jánoško – 66. T. Makoš, 90. Baláž.

Selec – Kamenec p/Vt. 2:3 (2:3)
Góly: 2. Dušák, 43. Horňák (11 m) – 20. Mojžiš, 23. Nechala T., 30. Nechala M.
Domácim vyšiel úvod zápasu, keď sa už v 2. min ujali vedenia, keď loptu do siete dorazil dôrazný Dušák. Potom sa hra na dlhšiu dobu odohrávala medzi 16-tkami bez vážnejšej gólovej príležitosti. Šok pre domácich prišiel v priebehu 10 minút, keď hostia v 20., 23. a 30. min strelili 3 góly. Domáci sa z tohto šoku otriasli v závere polčasu, keď v 43. min Horňák z pok. kopu znížil na 2:3 a v samom závere stretnutia mohol vyrovnať Dušák, ale vyrazenú loptu po priamom kope Hrbasa z 3 m prestrelil nad bránu. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, hostí zatlačili na vlastnú polovicu, ale získať čo i len bod im v tomto zápase nebolo súdené.
ŽK: Hrbas, Horňák, ČK: Dušák, 150 divákov
SELEC: Kosec – Hájek (Ondriška), Šišovský, Vavruš, Horňák, Paulíny, Chromý, Puna (Puček R.), Ondriška Ondrej (Hrbas), Puček B., Dušák
Ľuboš Masár

Oslany – Tr. Jastrabie 4:0 (1:0)
Góly: 22. Ľ. Černák, 47. a 78. Š. Barta, 50. J. Néč, 120 divákov, r. Šálek.
V Oslanoch boli hody a hralo sa v sobotu za pekného počasia na výbornom pripravenom trávnatom koberci. Do 20. min mal Slovan územnú prevahu, ale pred bránkami rušno nebolo. Súperi sa oťukávali, obrané rady pracovali spoľahlivo a bez chýb. V 22. min vôbec prvá strela na bránu znamenal gól. Peter Gaži prihral Ľ. Černákovi, ktorý oklamal obrancu hostí a vsietil do prázdnej brány. V závere polčasu nastal vzruch, keď sa zranil domáci brankár M. Obert. Úvodných päť minút po prestávke sa rozhodlo, že hodové body ostanú doma. V 47. min Gažiho strelu brankár stačil nohami vyraziť pred Bartu a mladý útočník Slovana vedel kam lopta patrí – 2:0. V 50. min Š. Barta nezištne prihral J. Néčovi a ten nedal šancu brankárovi hostí. Domáci predvádzali ľúbivý technický futbal a diváci často pekné akcie odmeňovali potleskom, čo už v Oslanoch dávno nebolo. V 70. min tesne vedľa strieľal Samardžia, ale o osem minút sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Š. Bárta, zaznamenal svoj druhý gól a bolo 4:0. Až za tohto stavu si hostia vypracovali jedinú príležitosť, ktorú s prehľadom vyriešil striedajúcim brankár M. Pospiš. Presvedčivé zaslúžené víťazstvo Oslančanov ich vynieslo v tabuľke na čelnú pozíciu, čo priaznivci dávno nepamätajú.
OSLANY: Obert – Samardžia, Néč, Jančich, Adamec, Ivanka, R. Šándrik, Gaži, Čavoj, Černák, Bárta, str: T. Štálnik, P. Šándrik, Pospiš.
TR. JASTRABIE: Jurák – Doktor, Glasa, M. Straka, Fischer, Mich. Straka, Valach, Peleš, Mikušík, Halát, Fodrek, str: Kyselica.
D. Baláž

Ladce – Kočovce 1:2 (0:0)
Góly: 88. Zábojník (11 m) – 54. a 87. Halko.
V súboji nováčikov sa hral vyrovnaný zápas, ktorému by viac svedčila remíza. Hostia mali viac šťastia a využili dve zaváhania domácej obrany. V prvom polčase mal Doboš dve dobré príležitosti, z Ladčanov sa nepresadil po chybe obrany Martinka a potom neuspel ani Sviečka. V 54. min sa hostia ujali vedenia Halkom, keď si obhodil domáceho obrancu. Ten istý hráč zvýšil v 87. min na 0:2 po zaváhaní obrany. Ladce sa snažili a v 88. min z jedenástky za faul Zábojníkom znížili. Vyrovnanie mal na kopačke v 90. min Martinka, no v rozhodujúcej chvíli mu lopta skĺzla z klopačky.
F. Gach

H. Poruba – Brezová 0:2 (0:0)
Góly: 57. Pavlovič, 72. Beňo.
V prvom polčase sa hral obojstranne vyrovnaný futbal medzi šestnástkami. Prvá strela na bránu hostí smerovala v 14. min z kopačky Jozefoviča a potom vystrelil až 31. A. Staňo, Brezovania sa osmelili v 33. min, ale Michalička a Kavecký tesne minuli bránu. V 45. min min M. Živčic neprekonal Fišana. Hostia začali svižnejšie druhý polčas. V 57. min Harasníkovu strelu Porubčan bravúrne vyrazil na roh a po jeho rozohraní hlavičkoval do siete Pavlovič - 0:1. Porubania sa snažili a v 64. min lopta poskakovala pred bránou Brezovej, lenže nik z domácich ju do nej neposlal. V 72. min Beňo prudkou strelou zvýšil na 0:2. Trestné kopy Buchtu Fišan v závere zlikvidoval a domáci vyšli bodovo i strelecky naprázdno.
H. Poruba: Porubčan – J. Živčic (Papp), Michal Staňo, Prostinák, Barkáč, A. Staňo (R. Staňo), M. Živčic, Buchta, Majerík, T. Staňo, Jozefovič (Martin Staňo).
Brezová: Fišan – Dobrovodský, Šido, Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Šebo, Kavecký, Michalička (Harasník), Beňo (Duška).