Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever - 3. kolo

Podolie – Prečín 8:1 (3:1)
Góly:10. Ivana Marián, 33. Huštík, 42. Červeňanský, 47. Huštík, 50. Mizerák, 51. Ivana, 87. Autistín, 90. Huštík – 3. Záhradník.
Mužstvo Podolia inkasovali v úvode gól, na ktorý domáci odpovedali aktívnou hrou a podarilo sa im otočiť skóre už do polčasu. V druhom polčase domáci hráči pokračovali v dobrej hre, čoho výsledkom bolo narastajúce skóre v domáci prospech.
ŽK: Rosina (Prečín), 150 divákov, rozhodoval Blažek.
DORAST: Ľuborča – Podolie 3:3
Peter Srnec

N. Ves n/V. – V. Bielice 3:0 (1:0)
Góly: 13. Petruš, 50. a 71. Jozef Korytina.
ŽK: Jurík, Petruš – Špánik, Mikuláš, rozhodca Porubčan, 250 divákov
V prvom stretnutí na domácej pôde, hoci značne oslabení, predviedli domáci hráči výkon zodpovedajúci výsledku stretnutia. Skóre otvoril v 13. min Petruš po nacvičenom rohovom kope. V 1. polčase už ďalšie góly nepadli i keď najmä zastupujúci dorastenci Janega a Ondreíčka mohli svoj dobrý výkon spečatiť i gólmi. V druhom polčase hostia kondične nestačili kondične atakovať domácich hráčov a Jozef Korytina gólmi v 50. a 71. min stanovil skóre zápasu na 3:0.
N. VES N/V: Grznár – Hulík, Jurík, Šumaj, Jaroš, Ondreíčka, Janega, Gábriš, Peter Korytina, Petruš, Némethy, striedali: Jozef Korytina, Bošanský, Vráblic.
Pavol Pristaš

Púchov B – Z. Kostoľany 1:2 (1:0)
Góly: 42. Jánoško – 66. T. Makoš, 90. Baláž.

Selec – Kamenec p/Vt. 2:3 (2:3)
Góly: 2. Dušák, 43. Horňák (11 m) – 20. Mojžiš, 23. Nechala T., 30. Nechala M.
Domácim vyšiel úvod zápasu, keď sa už v 2. min ujali vedenia, keď loptu do siete dorazil dôrazný Dušák. Potom sa hra na dlhšiu dobu odohrávala medzi 16-tkami bez vážnejšej gólovej príležitosti. Šok pre domácich prišiel v priebehu 10 minút, keď hostia v 20., 23. a 30. min strelili 3 góly. Domáci sa z tohto šoku otriasli v závere polčasu, keď v 43. min Horňák z pok. kopu znížil na 2:3 a v samom závere stretnutia mohol vyrovnať Dušák, ale vyrazenú loptu po priamom kope Hrbasa z 3 m prestrelil nad bránu. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, hostí zatlačili na vlastnú polovicu, ale získať čo i len bod im v tomto zápase nebolo súdené.
ŽK: Hrbas, Horňák, ČK: Dušák, 150 divákov
SELEC: Kosec – Hájek (Ondriška), Šišovský, Vavruš, Horňák, Paulíny, Chromý, Puna (Puček R.), Ondriška Ondrej (Hrbas), Puček B., Dušák
Ľuboš Masár

Oslany – Tr. Jastrabie 4:0 (1:0)
Góly: 22. Ľ. Černák, 47. a 78. Š. Barta, 50. J. Néč, 120 divákov, r. Šálek.
V Oslanoch boli hody a hralo sa v sobotu za pekného počasia na výbornom pripravenom trávnatom koberci. Do 20. min mal Slovan územnú prevahu, ale pred bránkami rušno nebolo. Súperi sa oťukávali, obrané rady pracovali spoľahlivo a bez chýb. V 22. min vôbec prvá strela na bránu znamenal gól. Peter Gaži prihral Ľ. Černákovi, ktorý oklamal obrancu hostí a vsietil do prázdnej brány. V závere polčasu nastal vzruch, keď sa zranil domáci brankár M. Obert. Úvodných päť minút po prestávke sa rozhodlo, že hodové body ostanú doma. V 47. min Gažiho strelu brankár stačil nohami vyraziť pred Bartu a mladý útočník Slovana vedel kam lopta patrí – 2:0. V 50. min Š. Barta nezištne prihral J. Néčovi a ten nedal šancu brankárovi hostí. Domáci predvádzali ľúbivý technický futbal a diváci často pekné akcie odmeňovali potleskom, čo už v Oslanoch dávno nebolo. V 70. min tesne vedľa strieľal Samardžia, ale o osem minút sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Š. Bárta, zaznamenal svoj druhý gól a bolo 4:0. Až za tohto stavu si hostia vypracovali jedinú príležitosť, ktorú s prehľadom vyriešil striedajúcim brankár M. Pospiš. Presvedčivé zaslúžené víťazstvo Oslančanov ich vynieslo v tabuľke na čelnú pozíciu, čo priaznivci dávno nepamätajú.
OSLANY: Obert – Samardžia, Néč, Jančich, Adamec, Ivanka, R. Šándrik, Gaži, Čavoj, Černák, Bárta, str: T. Štálnik, P. Šándrik, Pospiš.
TR. JASTRABIE: Jurák – Doktor, Glasa, M. Straka, Fischer, Mich. Straka, Valach, Peleš, Mikušík, Halát, Fodrek, str: Kyselica.
D. Baláž

Ladce – Kočovce 1:2 (0:0)
Góly: 88. Zábojník (11 m) – 54. a 87. Halko.
V súboji nováčikov sa hral vyrovnaný zápas, ktorému by viac svedčila remíza. Hostia mali viac šťastia a využili dve zaváhania domácej obrany. V prvom polčase mal Doboš dve dobré príležitosti, z Ladčanov sa nepresadil po chybe obrany Martinka a potom neuspel ani Sviečka. V 54. min sa hostia ujali vedenia Halkom, keď si obhodil domáceho obrancu. Ten istý hráč zvýšil v 87. min na 0:2 po zaváhaní obrany. Ladce sa snažili a v 88. min z jedenástky za faul Zábojníkom znížili. Vyrovnanie mal na kopačke v 90. min Martinka, no v rozhodujúcej chvíli mu lopta skĺzla z klopačky.
F. Gach

H. Poruba – Brezová 0:2 (0:0)
Góly: 57. Pavlovič, 72. Beňo.
V prvom polčase sa hral obojstranne vyrovnaný futbal medzi šestnástkami. Prvá strela na bránu hostí smerovala v 14. min z kopačky Jozefoviča a potom vystrelil až 31. A. Staňo, Brezovania sa osmelili v 33. min, ale Michalička a Kavecký tesne minuli bránu. V 45. min min M. Živčic neprekonal Fišana. Hostia začali svižnejšie druhý polčas. V 57. min Harasníkovu strelu Porubčan bravúrne vyrazil na roh a po jeho rozohraní hlavičkoval do siete Pavlovič - 0:1. Porubania sa snažili a v 64. min lopta poskakovala pred bránou Brezovej, lenže nik z domácich ju do nej neposlal. V 72. min Beňo prudkou strelou zvýšil na 0:2. Trestné kopy Buchtu Fišan v závere zlikvidoval a domáci vyšli bodovo i strelecky naprázdno.
H. Poruba: Porubčan – J. Živčic (Papp), Michal Staňo, Prostinák, Barkáč, A. Staňo (R. Staňo), M. Živčic, Buchta, Majerík, T. Staňo, Jozefovič (Martin Staňo).
Brezová: Fišan – Dobrovodský, Šido, Miča, Pavlovič, Šarudi, Pavlík, Šebo, Kavecký, Michalička (Harasník), Beňo (Duška).

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Za útok na verejného činiteľa hrozí až doživotie

Policajti z Trenčína obvinili 21-ročnú ženu z okresu Trenčín za obzvlášť závažný zločin útoku na verejného činiteľa.

Obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou začali v utorok ráno plošne testovať na nový koronavírus.

Testovanie na nový koronavírus v Bánovciach nad Bebravou.