FUTBAL / V. liga Sever - 2. kolo

Tr. Jastrabie – Púchov B 5:1 (2:1)
Góly: 20. Straka, 23. Mikušík, 65. Valach, 68. Fodrek, 74. Straka – 15. Leng.
ŽK: Glasa - Leng, Škorvánek, 150 divákov, rozhodoval Kahún.
V hodovom zápase domáci začali trošku vlažnom tempe, čo sa prejavilo v prvých 15 minútach väčšou aktivitou hostí, ktorí vyhrávali 0:1. Od 20. minúty prebrali žezlo do rúk domáci, ktorí peknými akciami zvyšovali svoje skóre. Prítomní diváci boli s predvedenou hrou veľmi spokojní. Július Glasa

Kočovce – Podolie
5:1 (4:1)
Góly: 9. Hošek, 16. Doboš, 34. Halko, 40. Halko, 53. Trgo - 42. Ivana
Pred 200 divákmi rozhodoval Pavlačka.
Domáci začali tlakom a v úvodných dvadsiatich minútach mali územnú prevahu. Do druhého polčasu hostia vyrovnali hru, mali niekoľko šancí z ktorých góly nedali. Druhý polčas sa odohrával na ťažkom a mokrom teréne za výdatného dažďa. Zaslúžené víťazstvo nováčika súťaže, ktorý bol po zápase odmenený potleskom.
Peter Hrušík

Z. Kostoľany – H. Poruba 3:1 (2:0)
Góly: 3. A. Oršula, 25. J. Oršula, 65. M. Hancko – 64. M. Živčic, 100 divákov, r. Lištiak.
Na ťažkom teréne sa hral dobrý futbal. Domáci sa ujali vedenia už v 3. min, keď po peknej akcii A. Oršula nedal brankárovi šancu. Potom hostia prevzali iniciatívu, boli aktívnejší, ale vážnejšiu futbalovú akciu si nevypracovali. V 25. min J. Oršula zvýšil na 2:0, keď peknou krížnou strelou prekonal hosťujúceho bankára. Tento gól hostí zaskočil a domáci vyrovnali hru. Do konca druhého polčasu sa hralo medzi šestnástkami, ani jedno mužstvo si nevypracovalo vážnejšiu gólovú príležitosť. V druhom dejstve sa domáci aktívnou hrou snažili udržať výsledok. Hostia skorigovali v 64. min Živčicom, ktorý prekonal domáceho brankára. Hneď o minútu po rohovom kope Hancko peknou hlavičkou zvýšil na 3:1, čím zabezpečil domácim tri body.
H. PORUBA: Porubčan – J. Živčic, M. Staňo, P. Živčič, Marčák, Kasenčák, M. Živčič, Buchta, Majerík, T. Staňo, Jozefovič, str. Papp, M. Staňo.
J. Záhon

Kamenec p/Vt. – Oslany 0:2 (0:1)
Góly: 17. Ivanka, 63. Néč, 400 divákov, r. Badár.

Prečín – Selec 3:0 (1:0)
Góly: 20. Almasy, 52. Kostelanský, 88. I. Birošík.
V Prečíne sa hral kvalitný futbal, hostia sa vyrovnali domácim v útočných akciách. V 20. min po aute a priťuknutí lopty Kopáčom Almasy otvoril skóre. Potom sa akcie striedali na oboch stranách. Hostia začali lepšie druhý polčas, ale v 52. min po krásnej akcii Kopáča Kostelanský zvýšil na 2:0. Selec pridal, no domáca obrana v čele Blaškom si so všetkými pokusmi o ohrozenie poradila. V 88. min vypálil z 30 m Kostelanský, brankár loptu vyrazil pred I. Birošíka, ktorý ju vrátil do siete – 3:0.
Prečín: Bartovič – Zahradník (Bazala), Blaško, Sádecký, Abík, Kopáč (Michel), Rosina, Kostelanský, Masaryk (Hrenák), Almasy, I. Birošík.
(mam)

V. Uherce - Ladce 1:2 (1:2)
Góly: R. Kováč - Turček, Váň.
Zápas sa začal so štvrťhodinovým meškaním, pretože v predzápase pricestoval súper dorastu o hodinu neskôr. Hostia boli pohyblivejší a aj napriek snahe domácich húževnatý hostia veľmi dobre bránili. Po veľmi dobrom zápase spravodlivo vyhrali hostia Rozhodoval: Róbert Benil, počet divákov: 150.
V. UHERCE: Radosa - Fúl, Kováčik, Curček, Štánik, Kopál, R. Kováč, Kráľ, Javorek, T. Kováč, Tréner: Cifrík.
LADCE: Janke, Šedík, Koštialik, Váň F., Zábojník, Váň J, Jamrich, Martinka, Hromka, Pagáč, Hudec, striedali: Markovič, Habánek.

V. Bielice - Nováky 1:0 (1:0)
Gól: 6. M. Kotlárik.
Nováčik z Veľkých Bielic sa zdatného súperva vôbec nezľakol a preukázal bojovnsoť. Diváci boli svedkami vyrovnaného stretnutia a prvého gólu sa dočkali už v 6. min., kedy po štandardnej situácii sa presadil M. Kotlárik. Potom sa hra vyrovnala a na ihrisku bolo vidieť krásne momenty. V zápase boli Nováky technický lepším mužstvom a patrila im aj hra v strede poľa. V. Bielice boli zasa bojovnejšie a dokonca svoj náskok mohli aj zvýšiť, keď raz dokonca novácky obranca vykopával z bránkovej čiary a raz zachránila Nováky od pohromy tyčka bránky Vaňa. V. Bielice tak v prvom kole získali plný bodový zisk. Rozhodoval: Zigo, počet divákov: 300.
NOVÁKY: Vaňo – Ilch, Š. Zaťko, Iliáš, Škríp, Ďuriš, D. Zaťko, Kollár, Rybár, Nemec, Roháč, striedali Sedlák, Jelšic, Taragel.

Brezová p/B – Nová Ves n/V. 2:1 (1:0)
Góly: 4. a 78. Pavlovič – 59. Nemethy
ŽK: 2-3. ČK: 0-3, 300 divákov, rozhodoval Mráz.