Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

FUTBAL / II. liga Západ - 2. kolo

FK Púchov – PŠC Pezinok 1:1 (0:0)
Góly: 71. Šimáček – 78. Novák.
V 6. min netrafil bránu Šidlo, o tri minúty Luhový minul loptu pred odkrytou bránou a Chovanec prestrelil. Nebezpečný pokus Náthera v 19. min chytil Kaniš a potom sa diváci nudili až do 41. min, kedy Luhového volej brankár vyrazil a Meliš z päťky bránu netrafil. V 52. min Vanák mieril nad, o dve minúty Kufelovu hlavičku do šibenice chytil Valach. Kaniš v 65. min vyrazil Chovancovu strelu a Luhový delovkou zasiahol obrancu. Kecíkova hlavička gól nepriniesla, no v 71. min Šimáček poslal Mederov center do siete – 1:0. Po nedorozumení brankára s obranou Novák nečakane vyrovnal. O minútu Chovancovi prekazil gólovú radosť odmávaný ofsajd. Mederovu skákavú strelu brankár v 88. min vyrazil a v 90. min bod Púchovu zachránil Valach pádom pod Markovičove nohy.
Rozhodoval Horváth, 200 divákov, ŽK: Luhový, Meliš, Náther, Vanák – Kufel, Andrejko, Džubák.
Púchov: Valach – Riška, Medera, Šidlo (62. Kecík), Martinka, Ondrička (46. Šimáček), Vanák, Meliš, Chovanec, Náther, Luhový.
Jozef Šprocha

AFC Nové Mesto – DAC Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 76. P. Šupka.
Obe mužstvá predviedli rýchlu kombinačnú hru s peknými akciami. Domáci hráči mali miernu prevahu na konci prvého i na začiatku druhého polčasu. Pri kvalitnej obrane a dobrých výkonoch oboch brankárov to dlho vyzeralo na remízu. V 76. min stretnutia po chybe obrany dali domáci vytúžený gól, ktorého autorom bol Pavol Šupka. Hráči hostí po inkasovanom góle pridali na bojovnosti, no domáci kvalitnou hrou najmä v defenzíve si nakoniec udržali najtesnejšie víťazstvo.
Rozhodoval Bohun. ŽK: Gardian, Končitík - Libič, Adam. 300 divákov.
AFC: Trančík – Drahno, Gardian, Homer, Balocký, Balcír, Hanko, Končitík, Horúcka, Hulínek (58. Tuschel), Hlavač, (58. Omasta, 64. P. Šupka). Tréner T. Mráz.
DAC: Kobr – Buka, Olejník, Csolle, Húšťava, Horváth, Zlacký, Uzola (46. Belkovics), Libič, Adam, (82. Genžúr), Kriss. Tréner T. Meszlényi.
Roman Bajčík

Nemšová – Trnava B 1:1 (1:1)
Góly: 21. Laco (11 m) – 40. Šajbidor.
Domáci sa od úvodu snažili zatlačiť súpera na jeho polovicu a streliť rýchly gól. To sa im podarilo v 21. min, keď skóre otvoril z pokutového kopu Laco. V ďalšom priebehu zápasu však domáci začali hrať pasívnejšie a k slovu sa dostali aj hostia. Ich úsilie korunoval v 40. min Šajbidor. V druhom polčase sa Trnavčania zamerali na pozornú defenzívu a domáci sa zložitejšie dostávali do protiútokov. Napriek tomu si vypracovali niekoľko dobrých príležitosti, avšak ani jednu nepremenili. V 87. min po faule na Suchého hlavný rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý však Laco nepremenil. Súperi sa tak rozišli deľbou bodov.
Rozhodoval Čižmár, ŽK: Trška, Boháček, Sedlák, Mihalik, 350 divákov.
FKS: Bobot – Laco, Šmelko, Kresánek, Suchý, Jambor, (80. Augustíni), Ďuriš, Schlesinger, Kotula, Častulín (75. Oliš), Belica (57. Trška). Tréner P. Tomáš.
SPARTAK B: Hrdina – Káčer (85. Hrabal), Kardoš, Jakubička, Mihalík, Sedlák, Boháček, Hlavatovič, Kolek,(46. Filip), Šajbidor, Ivanič. Tréner A. Fandel.
Tomáš Beňo

Ostatné výsledky: ŠKP Dúbravka - FK Rača 1:3 (0:1), Topoľčany - Artmedia B 4:1 (1:0), Moravany – SFM Senec 1:3 (0:1), FC Nitra B – MFK Vrbové 3:1 (2:0), Slovan Bratislava B – Spartak Vráble 0:1 (0:0).

1. Vráble 2 2 0 0 5:0 6 (+3)
2. FC Nitra B 2 2 0 0 4:1 6 (+3)
3. SFM Senec 2 2 0 0 4:1 6 (+3)
4. Topoľčany 2 1 1 0 4:1 4 (+1)
5. Rača 2 1 0 1 4:3 3 (+3)
6. Dun. Streda 2 1 0 1 3:2 3 ( 0)
7. Vrbové 2 1 0 1 4:4 3 ( 0)
8. Moravany 2 1 0 1 3:4 3 (-3)