FUTBAL / Majstrovstvá oblasti - 30. kolo

Dubodiel - Trenč. Turná 4:1 (1:1)
25. a 78. Doktor, 50. a 65. Hostačný P. - 38. J. Lacko
V stretnutí dobrej úrovne začali lepšie domáci a svoju prevahu využili na strelenie gólu v 25. min Doktorom. Potom hostia vyrovnali nielen hru, ale využili nedorozumenie domácej obrany a J. Lacko v 38. min vyrovnal. V druhom polčase sa strelecky presadili iba domáci, a gólmi v 50. + 65. min P. Hostačného a v 78. Doktorom rozhodli o zaslúženom víťazstve. Pred 150 spokojnými divákmi rozhodoval Opatovský.
Dorast: Dubodiel - Tr. Turná 3:2 (0:2). Žiaci: Neporadza - Dubodiel 2:2.
Stanislav Doktor

Čachtice - Horná Streda
(hostia neprišli)

Nová Ves n/V - Dolná Poruba 1:1 (0:1)
Záver súťaže zastihol domáce mužstvo na svojom ihrisku v streleckej nemohúcnosti. Ani z niekoľko gólových príležitostí nedokázali dať z hry gól. Vyrovnať sa im podarilo až v záverečných minútach z pokutového kopu Marazom. Hostia sa ujali vedenia v 25. min stretnutia, keď odrazenú loptu v päťku usmernil do siete Jozef Suchý.
ŽK: Kubica, - J. Suchý.
Pavol Pristaš

Ľuborča - Trenč. Teplá 2:1 (0:0)
Góly: 54. a 57. Trška - 78. Tomanica.
V hodovom stretnutí, v ktorom si ani jedno z družstiev polepšiť ani pohoršiť svoje postavenie v tabuľke, sa hral vyrovnaný zápas priemernej úrovne. Domáci mali v prvom polčase o niečo viac šancí ako súper, no nedokázali sa presadiť. Po prestávke domácemu Trškovi sa predsa len podarilo prelomiť streleckú smolu, keď po ním nastrelených žrdiach sa konečne presadil aj gólovo dvoma gólmi v rozpätí troch minút. S blížiacim sa záverom hostia pridali, v 78. min sa im po peknej akcii podarilo Tomanicom znížiť a v závere ešte veľkú šancu na vyrovnanie zneškodnil domáci brankár. Domáci futbalisti týmto víťazstvom potvrdili veľmi dobré umiestnenia v posledných piatich ročníkoch, keď po troch druhých, jednom prvom si pripísali do štatistík tentoraz celkové tretie miesto v tabuľke. ŽK: 0/3.
Dorast: Ľuborča - Častkovce 4:0 (3:0), Korienek, Ďuriš, Ďurík, Holba. Pred stretnutím odovzdal predseda ObFZ Štefan Kolárik diplom a cenu MO v doraste pre najlepšieho strelca Pavlovi Korienkovi, ktorý nastrieľal v tomto súťažnom ročníku úctyhodných 42 gólov.
Žiaci: Ľuborča - V. Hradná 2:5.
Marek Koníček

Horné Srnie - Horná Súča 3:2 (1:0)
V poslednom zápase sezóny nastúpili za úmornej horúčavy obe mužstvá v oklieštených zostavách. Ako prví sa dostali do šance hostia, ich pokus však navrátilec v domácej bráne Riečičiar zlikvidoval. O minútu neskôr pohrozili aj domáci po priamom kope Chlebanu, ale i brankár hostí bol namieste. V 14. min otvoril skóre stretnutia Jozef Šimko, keď po individuálnej akcii prekonal brankára hostí - 1:0. Po tomto momente sa domáci uspokojili a v obrane vyrobili zopár hrúbok, hostia to však využiť nedokázali. V 30. min vyzvŕtal obranu hostí aktívne hrajúci Jozef Šimko, obrana zblokovala jeho strelu na roh. V 36. min zahrával priamy kop, brankár odvrátil loptu na roh. Ihneď po zmene strán pridal druhý gól Kubíček, keď napriahol takmer z 25 metrov a brankár hostí bol bezmocný. V 65. min ohrozili domáceho gólmana aj hostia. Strela sa však iba obtrela o žrď brány. Najkrajšia akcia sa zrodila v 70. min, keď J. Šimko nacentroval priamo na hlavu M. Kebíska, ale brankár hostí bravúrne zachránil. V 76. min zahral J. Šimko priamy kop na brata Mareka, ktorý zo 7 metrov dal tretí gól. O 3. min neskôr vykopol brankár H. Súče na nohu J. Šimka, ten mu ju športovo vrátil. V 85. min po chybe obrany znížil Ján Machara na 1:3 z pohľadu hostí, a ako sa ukázalo, tento stav nebol konečný. V 89. min domáci zahrali opäť na city svojim fanúšikom, keď nerozvážnou hrou dovolili Kučerákovi skorigovať na 3:2. Pred 70 divákmi rozhodoval Skaličan, bez ŽK.
Dorast: Z. Kostoľany - H. Srnie 3:2. Žiaci: H. Srnie - TTS Trenčín 3:0 kontumačne. H. Súča - D. Súča 10:0.
Peter Štefánek

Veľká Hradná - Kľúčové 10:2 (7:1)
Peknú rozlúčku za súťažným ročníkom pripravili hráči ako pre seba, ako aj pre divákov hrou i výsledkom. Už úvod duelu naznačil, že hostia nebudú pre domácich vážnejším súperom. V 7. min inkasovali prvý gól a do polčasu ich bolo sedem. Hostia znižovali na 4:1, a to bolo z ich strany všetko. V druhom polčase prevaha domácich pokračovala. I keď si vytvorili množstvo príležitostí, už toľko gólov nepadlo. Domáci obsadili v tabuľke pekné 5. miesto a touto cestou ďakujú svojim priaznivcom za návštevy a tešia sa na budúci ročník.
Góly: M. Kováč 4, J. Kováč 2, P. Kováč 2, Čačko, Sýkora - Pecháček, Gajdošík. ŽK: Kudlík/hostia, pred 120 divákmi rozhodoval Bušo.
František Kováč

Kočovce - Stará Turá 7:3 (3:1)
Góly za domácich: Stiranka 2, Bočák 2, Doboš 2, Gábriš.
Zaslúžené víťazstvo domácich po výbornom výkone hlavne v prvom polčase, keď predčili hosťov svojou kvalitnou a technickou hrou. Nováčik súťaže si tak vybojoval postup do V. ligy. Pred 200 divákmi rozhodoval Čič.
Dorast: Kočovce - Selec 7:2 (3:1), Juraj Rajoš 5 sa stal s piatimi gólmi hviezdou záapsu. Po jednom pridali Tomáš Hanáček a Matúš Kutaj. Po tomto víťazstve domáci pod vedením Petra Hrušíka postúpili do majstrovstiev oblasti.
Peter Hrušík

Melčice-Lieskové – Soblahov 4:1 (2:0)
Domáci pokračujú v skvelých výsledkoch, v úvode stretnutia sa zapísal do streleckedj listiny Hodulík. V 20. min zvyšoval skóre Capák po rohovom kope a krásnom prituknutí Sklárom. V druhom polčase prišiel na ihrisko Ondrejička, ktorý zvyšoval už na 3:0 , hralo sa v rýchlom tempe a mužstvám neprekážalo ani horúce počasie. Po individuálnej akcii Ondrejičku zvyšoval Kotek na 4:0. Hostia v samom závere skorigovali na 4:1. Rozhodoval Klimčík. Sledovalo 150 divákov.
Dorast: Mel.-Lieskové – Soblahov 2:1. Góly za domácich: Habdák, Kadlečík.(r)

1. Kočovce 30 20 7 3 92:26 67 (+22)
2. Nová Ves n/V. 30 19 8 3 93:36 65 (+20)
3. Ľuborča 30 19 2 9 58:32 59 (+14)
4. Soblahov 30 15 5 10 65:49 50 (+5)
5. Veľká Hradná 30 14 4 12 69:67 46 (+1)
6. Trenč. Turná 30 13 6 11 68:52 45 ( 0)
7. Dubodiel 30 13 6 11 60:56 45 ( 0)
8. Mel.-Lieskové 30 13 5 12 62:51 44 (-1)
9. Horné Srnie 30 12 6 12 58:51 42 (-3)
10. Dolná Poruba 30 12 5 13 62:67 41 (-4)
11. Kľúčové 30 11 4 15 65:77 37 (-8)
12. Stará Turá 30 10 6 14 50:54 36 (-9)
13. Čachtice 29 9 4 16 42:69 31 (-11)
14. Horná Súča 30 8 4 18 45:65 28 (-17)
15. Trenč. Teplá 30 6 6 18 45:70 24 (-21)
16. Horná Streda 29 6 0 23 33:145 18 (-27)

Súťaž strelcov O Pohár Trenčianskych novín
Peter Jambor 28 gólov, Pavol Maráz (obaja Nová Ves n/V.) 25, Peter Kováč (V. Hradná) 19, Ivan Halgoš (Soblahov) 19, Ondrej Peterka (Stará Turá) 16, Jozef Kučerák (Horná Súča) 14, (Daniel Imriška (Čachtice) 13, Jozef Šimko (H. Srnie) 13, Marek Sivák (Trenč. Turná) 13, Martin Kebísek (Horné Srnie) 13, Radovan Trška (Ľuborča) 12, Marek Michalovič (Kočovce) 12, Patrik Dorička (Dolná Poruba) 12, Tomáš Suchý (Dolná Poruba) 11, Patrik Chorvát (Trenč. Turná) 10, Branislav Malec (Dubodiel) 10, Roman Koťan (Trenč. Teplá) 10, Erik Doboš (Kočovce) 10, Michal Kováč (Veľká Hradná) 10,atď.