FUTBAL / V. liga Sever - 30. kolo

Hôrka – Brezová p/Br. 1:1 (0:1)
Góly: 60. Petruš - 35. Pavlík
Do vedenia sa dostali nebojácni hostia, ale domáci po zmene strán dokázali vyrovnať na konečných 1:1. Ďalšie príležitosti na oboch stranách zostali gólovo nezužitkované.
(r)

Trenč. Jastrabie – Prečín 2:1 (1:1)
Góly: 12. Cintula 80. T. Fodrek - 39. Briestenský
V zápase priemernej úrovne zvíťazili domáci. ktorí prejavili predsa len viac snahy a úsilia ako ich súper. Hosťom sa podarilo vyrovnať z ojedinelého protiútoku. Prítomní diváci odchádzali po stretnutí spokojní. Pred 100 divákmi rozhodoval Strečko.
Dorast: Trenč. Jastrabie – Podolie 5:2.
Žiaci Trenč. Jastrabie – Trenč. Teplá 10:0.
(glas)

Nováky – Borčice 2:4 (2:2)
Góly: 7. Štrbák, 34. Zaťko – 2. Iliáš, 40. Kuric, 50. Švikruha, 89. Berde, 250 divákov, rozhodoval Šimon.
Stretli prvé dve mužstvá tabuľky a bol to súboj jesenného víťaza proti jarnému. Hneď v úvode hostia prekvapili domácu obranu a Iliáš otvoril skóre zápasu. O päť minút už bolo vyrovnané po Štrbákovej strele. V ďalších minútach sa útoky striedali na oboch stranách a v 34. min dostal Nováčanov do vedenia Zaťko. S pribúdajúcimi minútami hostia ovládli hru, boli futbalovejší a bolo otázkou času, kedy vyrovnajú. To sa im aj podarilo gólom do šatne, ktorý dal Kuric. Po zmene strán v 50. min Švikruha presne zakončil abnhostia viedli 3:2. Nováčania sa síce snažili meniť nepriaznivý stav, ale nedokázali nájsť recept na prekonanie veľmi dobre organizovanej „už 4. ligovej“ obrany Borčíc. V 63. min sa v gólovej šanci ocitol dorastenec Senaj, ale trafil zblízka len hosťujúceho brankára. V 87. min najskôr nastrelil Berde ľavú žrď, no vzápätí postavil domáceho brankára Vaňu len do role štatistu a zvýšil na 4:2 pre Borčice. Hostia v tomto zápase preukázali väčšiu túžbu po víťazstve a zaslúžene zvíťazili.
NOVÁKY: Vaňo – Kováč, Škríp, Mečiar, Iliáš, Štrbák, Roháč, Kaňa, Senaj, Vavro, Zaťko, str: Chlpek.
BORČICE: Kopčan – Decký, Staňo, Suchý, Kuric, Bútora, Kopačka, Turza, Iliáš, Berde, Košťál, str: Švikruha, Martinko.
P. Miština

H. Poruba – Oslany 1:1 (1:0)
Góly: 19. Majerík – 78. Hvizdoš.
V poslednom zápase sa nehral dobrý futbal, domáci strieľali často, ale bránu netrafili. Až v 19. min Majerík peknou strelou pod brvno dal vedúci gól H. Poruby. Jozefovič o chvíľu prestrelil a v 32. min trafil brvno. V druhom polčase mali hráči Vápča miernu prevahu s katastrofálnou streľbou. Jozefovič v 63. min z troch krokov trafil iba brankára a domáci pykali. Hostia v 78. min z ojedinelého protiútoku Hvizdošom vyrovnali. V závere sa Hornoporubčania už nezmohli na súvislejší nápor a zápas skončil deľbou bodov.
H. Poruba: D. Staňo – J. Živčic (J. Puček), P. Živčic, Prostinák, Krajči, A. Staňo (Papp), M. Živčic, Buchta, Majerík, T. Staňo, Jozefovič.
Oslany: Greguš – Ivanka, Néč, Adamec, R. Šándrik, Černák, Kollár, Jančich, Gaži (Štálnik), Čavoj (P. Šándrik), Hvizdoš (Košovský).
(sta)

Púchov B – Podolie 5:1 (2:0)
Góly: 35. Holeščák, 37. Hološko, 50. a 75. min Chovanec (1 z 11 m), 56. Rosina – 71. Ivana.
V 3. min Hološko mieril vo vyloženej šanci vedľa a v 13. min Rojko zahodil dobrú príležitosť. V 22. min netrafil bránu Náther a o dve minúty Holeščákov lob skončil nad bránou, podobne aj Jánoškov pokus v 30. min. V 35. min po Nátherovej strele, ktorú brankár vyrazil, Holeščák otvoril skóre. Po spolupráci s Nátherom zvýšil v 37. min Hološko na 2:0. Minútu pred prestávkou trafil Holeščák žrď a z protiútoku Klčo z jedinej šance hostí prestrelil. V 50. min Chovanec premenil jedenástku za faul na Náthera. O šesť minút po signáli z rohu Rosina umiestnenou strelou zvýšil na 4:0. Ivana po samostatnej akcii z polovice ihriska znížil na 4:1. O tri minúty Augustín vo vyloženej šanci mieril nad a v 75. min po Stehelovom centri uzavrel skóre presnou hlavičkou Chovanec.
Púchov B: Jankovič – Rojko, Poljak, Jánoško, Šamánek, Hološko, Chovanec, Náther, Mihálik (Veng - Guzma), Rosina, Holeščák (Stehel).
Podolie: Vojtek – Hrušovský, Ščepko, Krajčík, Mizerák, Klčo, Červeňanský, Luščík, Ivana, Bobocký (Pisca), Augustín.
J. Gašpárek

Pov. Teplá - Kamenec 0:5 (0:3)
Góly: 5., 20. 42. a 70. D. Fábry, 90. Šimo.

M. Lednice – Selec 0:5 (0:3)
Góly: 12. a 30. Dušák, 32. a 50. Navrátil, 80. Paulíny.
Hostia sa ujali vedenia v 12. min, kedy Dušák zakrútil loptu priamo z rohu do bránky. V 30. min po chybe domácej obrany opäť Dušák zvyšoval na 0:2. O dve minúty bolo 0:3, keď Navrátil obstrelil brankára. Domáci takmer v prvom polčase nemali vážnejšiu šancu, až v 45. min Bielikove sólo zmaril brankár. V 50. min po centri do šestnástky sa najlepšie pred bránou zorientoval Navrátil a strelou k žrdi zvýšil na 0:4. Desať minút pred koncom domácim nevyšla ofsajdová pasca a Paulíny sólo premenil na piaty gól. Ledničania sa k ničomu nedostali a sezónu zakončili krutou prehrou.
Selec: Korčík – Vavruš, Šišovský, Gašparík (Chromý), Horňák, Paulíny, Púček, Navrátil, Dušák, Masaryk, Hrbas.
(led)

V. Uherce - Z. Kostoľany 1:2 (0:1)
Góly: Kováč - Mokoš, Duda.
Za pekného počasia sa odohral veľmi bojovný derby zápas. Hostia boli trochu viac iniciatívnejší, vyvíjali viac tlaku. Domáci by boli asi viac spokojnejší s remízou ale nakoniec sa ako víťaz zápasu ukázalo družstvo hostí, ktoré zvíťazilo 1:2. Rozhodoval: Klačanský, počet divákov: 300.

1. Borčice 30 25 3 2 96:39 78 (+33)
2. Nováky 30 20 6 4 87:30 66 (+21)
3. Brezová p/Br. 30 17 4 9 68:38 55 (+10)
4. Kamenec 30 16 4 10 62:43 52 (+7)
5. Hôrka n/V. 30 14 9 7 60:37 51 (+6)
6. Selec 30 14 7 9 61:35 49 (+4)
7. H. Poruba 30 14 7 9 70:44 49 (+4)
8. Púchov B 30 13 9 8 61:37 48 (+3)
9. Z. Kostoľany 30 15 3 12 62:46 48 (+3)