Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / IV. liga Severozápad - 30. kolo

Častkovce – Mýtna Nová Ves 4:2 (3:0)
Góly: 3. a 45. Ostrovský, 45. Madera, 78. Osuský - 74. Rimanovský, 87. Candrák.
Domáci Ropspol začal náporom a už v 3. min.otvoril skóre Ostrovský strelou do prázdnej brány po vyšachovaní obrany hostí, V 28. min Madro trafil tyč Bohunského brány a v 44.. opät zvonila žrď po Kostelanovej strele. V 45. min zvyšoval Ostrovský strelou z 20 m. na 2:0.. Hostia boli v závere polčasu zrelí na „uterák“ a delovka striedajúceho Maderu stanovila polčasový výsledok. V druhej časti zvyšoval Osuský svojim prvým gólom v domácom drese na 4:0, keď prestrelil neistého Bohunského. V závere zápasu domáci poľavili, čo súper využil na zníženie stavu po presných strelách Rimanovského a Candráka. Pred 250 divákmi rozhodoval Vindiš, ktorý toleroval hosťom hrubé zákroky na domácich hráčov. ŽK:. Havrlent,
ČASTKOVCE: Minárik – Havrlent, L. Rusnák, Koritina, Vrábel, Gažo (72. Hevier), Osuský, M. Rusnák (30. Madera), Kostelán (83. Šagát), Madro, Ostrovský.
MÝTNA NOVÁ VES: Bohunský (76. Grman) – Andrášik, (46. Bližnák), Vermeš (46. Varga), Ševčík, Ondruš, Goga, Cabaj, Ölvecký, Candrák, Frťala, Rimanovský.
Peter Halienka

Trenč. Stankovce – Hrnčiarovce 8:1 (4:0)
Góly: 10. a 35. Basila, 45. a 61. Kowalik, 52. a 83. Brandís, 14. Barčiak, 90. Ľ. Poruban – 69 Heteš z 11 m.
Domáci futbalisti aj v poslednom súťažnom stretnutí zaslúžene a jednoznačne zvíťazili nad hosťami z Hrnčiaroviec. Už do polovice zápasu si vytvorili patričný gólový náskok ktorý ešte do konca stretnutia výdatne zveľadili až na konečných 8:1. Prvý gól strelil už v 10. min Basila, v 14. min zvyšoval Barčiak na 2:0, v 35. min Basila na 3:0 a skóre prvého polčasu uzavrel gólom do šatne Kowalik – najlepší strelec domáceho kolektívu. V 52. min zvýšil Brandís na 5:0, v 61. min Kowalik na 6:0, v 68. min znížili hostia z pokutového kopu Hetešom na 6:1. Potom bol prísne vylúčený domáci Barčiak. Skóre zápasu uzavreli Brandís a L. Poruban. Pred 750 divákmi rozhodoval Petránek, ktorý ukázal žlté karty Kurincovi a Barčiakovi.
TRENČ. STANKOVCE: Haško – Poštrk, Barčiak, Bulko, Kapko (58. Daško,), Ježík, (67. M. Poruban, Duda, Basila, Kowalik (83. Ľ. Poruban), Brandís.
Ivan Adamkovič

Bošany - P. Bystrica 0:5 (0:3)
Góly: 10. a 40. Hrnčík, 13. Ondrička, 72. Pauer, 78. Sovík
Hostia z P. Bystrice nastúpili na trávnik s jasným cieľom. Domáce mužstvo predčili po všetkých stránkach. V prvom polčase strielali góly v 10min. Hrnčík v 13.Ondrička a skóre na 0:3 uzatvára v 40.minúte strelec prvého gólu. Aj v druhom polčase mali hostia hernú prevahu. V 72.minúte zvyšuje skóre pre hostí Pauer a na 0:5 uzatvára gólový účet v 78.min Sovík. Hostia zaslúžene postúpili do III. ligy. Rozhodoval: Šimurka, počet divákov: 500.

Tovarníky - N. Dubnica 4:3 (1:1)
Góly: 2. Macké, 52., 62. a 71. Goga - 15. Mučko, 75. Haviar, 81. Vaský
Hostia podcenili domáce mužstvo ktoré hralo o záchranu v IV.lige. Do zápasu domáci hráči vložili všetko a úsilie bolo odmenené už v 2.min otvoril skóre Macko. V 15min vyrovnáva Mučko na 1:1 a za tohto stavu sa odchádzalo aj do kabín. V druhom polčase sa blysol hetrikom Goga keď skŕoval v 52,62, a 71 minúte. Hostia dorovnávali v 75.min Haviarom a v 81. min Vaským. Zápas sa skončil zaslúženým víťazstvom domácich. Rozhodoval: Macháček, počet divákov: 150.
TOVARNÍKY: Drobec - Martinka, Jančovič, Žikavský, Goga, Rybanský, Caránek, Macko, Hajovský, Bulík, Gál (60. Šimon)
N. DUBNICA: J. Šukala – Mučka (36. Haviar), Vaský, Štiffel, Dohal (68. Malovec), Beňo, Bakai (60. R. Šukala), Batla, Ruman, Ďatko, Maník.

Ostatné výsledky: V. Kostoľany - Solčany 4:1 (1:1), Kanianka – Skalica 4:2 (1:1), N. Pravno – Šimonovany 7:2 (4:1), Senica – Chynorany 4:1 (2:1).

1. P. Bystrica 30 23 5 2 88:21 74 (+29)
2. T. Stankovce 30 23 4 3 95:19 73 (+28)
3. Mýtna N. Ves 30 23 2 5 78:26 71 (+26)
4. Častkovce 30 17 5 8 87:47 56 (+11)
5. Hrnčiarovce 30 17 3 10 56:48 54 (+9)
6. Kanianka 30 15 5 10 68:47 50 (+5)
7. Skalica 30 14 4 12 58:47 46 (+1)
8. Solčany 30 14 3 13 61:57 45 ( 0)